Muzeum broni pancernej

Opisy muzeów, skansenów itd.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Muzeum broni pancernej

Post autor: Bolszewik »

Nie do końca w temacie traktorowym, ale nie mogłem się oprzeć pokusie przedstawienia tych perełek:

http://translate.google.pl/translate?u= ... l&ie=UTF-8
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: krypton »

Nie wiem czy zauważyłeś ale oni mają naszego TKS-a. Podobno jeszcze mają 7 TP ale nie jest wystawiony. R 35 też podobno pochodzi z Polski.
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: adam12 »

To ja mam takie troche inne pytanie nie w tym temacie oglądacie może program "było nie mineło"? jest wlasnie o takiej tematyce
Awatar użytkownika
agrotechnik
Posty: 1052
Rejestracja: 24 lis 2007, 16:38

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: agrotechnik »

"Było nie minęło" jest głównie o zagadkach historycznych, ale do różnych muzeów też jeżdżą. Chyba jeden z lepszych programów w TV.

Kubinka to był w zasadzie Instytut Broni Pancernej i tam testowano prototypy radzieckich maszyn. Wg mnie najciekawszym eksponatem jest "Obiekt 279"- prototyp ciężkiego czołgu na 4 gąsienicach. No, poza tym warto dodać że jest tam jeden z nielicznych zachowanych w świecie moździerzy Karl 660 mm.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: krypton »

W jednym z odcinków byli właśnie na Kubince w poszukiwaniu 7 TP. Mają tam bardzo ciekawą ekspozycję broni pancernej. Autorzy przypuszczali że gdzies w przepastnych magazynach Kubinki mogą mieć trochę polskiej broni. Niestety tam ich nie wpuszczono.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: rafal »

Polskie tankietki, zapewne zdobyte w 1939roku. Moździerz Karl 660mm to była broń działająca nie tylko fizycznie na przeciwnika ale i psychologicznie. Bardzo ciekawe miejsce, może ktoś z nas tam kiedyś dotrze.
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: krypton »

Zapewne zdobytych mało było było. Mój dzidek zawsze je chwalił jak pomagały im pod Tomaszowem Lubelskim do ostatniej kropli krwi.Raczej te pozostawione razem z honorem wodza naczelnego na moście przez Czeremosz w KutachP.S. To nie polityka , to historia!
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Muzeum broni pancernej

Post autor: vauxhall »

Jesli mowa o muzeum broni pancernej to dosc ciekawe znajduje sie w Munster w Niemczech,w sumie niedaleko i tez maja duzo eksponatow.
todarek12
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2020, 13:10

Re: Muzeum broni pancernej

Post autor: todarek12 »

Jbc to w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie też jest sporo broni pancernej. :) Jest masa nudnych radzieckich zabawek, ale jakieś perełki w postaci Shermanów też można spotkać. :D
taśmy poliestrowe jak powietrze morowe.
ODPOWIEDZ