zetor 50 super

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
saszeta
Posty: 50
Rejestracja: 05 gru 2009, 18:13

RE: zetor 50 super

Post autor: saszeta »

a jakie mają być luzy?

na wale korbowym od przodu za odrzutnikiem przychodzą jakieś 2 uszczelki. Jedna od razu za zębatką potem ta blaszka półokrągła i znowu ta uszczelka. Co to za uszczelki? Z czego są zrobione? jakie grube?



superek w wigilie odpalony:D. Ciśnienie ustawiłem na 2,5 atm na podgrzanym silniku.

Jest jakaś regulacja skrętu przednich kół? Bo promień zawracania nieciekawy
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: zetor 50 super

Post autor: Ursus »

Chodzi Ci o regulację promienia skrętu? Tu raczej nic nie poradzisz.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: zetor 50 super

Post autor: papiszon »

Luzy zaworowe w suprze to:
-zawory ssące - 0,20 mm
-zawory wydechowe - 0,30 mm
W moim silniku nie ma żadnych dodatkowych uszczelnień na wale korbowym. Z przodu i z tyłu są odrzutniki (w oryginale). Czas robi swoje i wycierają się, niestety, że zaczyna wyciekać olej. Ja z tyłu (od strony koła zamachowego), przerobiłem na semering. Przy okazji i z drugiej strony trzeba będzie tak zrobić, bo już troszkę podcieka.
Może u Ciebie ktoś już to uszczelniał po swojemu?
Traktor jest dość długi i skręt nie będzie imponujący, chociaż nie narzekam. Może masz źle założone ramiona kolumny, te na wieloklinie, albo wąsy (dźwignie przy zwrotnicach)?
saszeta
Posty: 50
Rejestracja: 05 gru 2009, 18:13

RE: zetor 50 super

Post autor: saszeta »

pierwsza część postu była stara. Odpowiedzi już znałem. Co do uszczelnień tych z przodu to takie podane są w katalogu. Ja nic nie dawałem.

Oglądałem filmik na youtubie i wydawało mi się że tam super skręca na dużo mniejszym promieniu jak mój.



po wielu latach odświeżam temat:)
ponieważ po tamtym remoncie silnik z jakiegoś powodu się blokował. Bez obciążenia mógł cały dzień chodzić a np z pługiem 30metrów i nagły stop. 3 minuty przerwy, odpalił normalnie. Znowu 30 metrów i znowu stop. Więc poszedł w "krzaki".
Teraz postanowiłem go reanimować. Czy jeżeli w pompie olejowej nie ma oleju to sam nie zaciągnie? Ciągnik był cały czas zalany olejem. Teraz dostał świeży olej( jeszcze przed kręceniem silnika). Na razie nie odpaliłem. Kręciłem tylko akumulatorem ale bez założonych wtryskiwaczy.
Może to po prostu za wolne obroty?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: zetor 50 super

Post autor: Ursus »

Ale nie bardzo rozumiem? Kręcisz rozrusznikiem i nie chce ciśnienie się pokazać na manometrze?
Różnie bywa - wszystko zależy od stanu silnika. Zajrzałbym prewencyjnie - zdjął miskę i zobaczył na smok od pompy oleju. Czy nie jest zaklejony tym syfem w którym stał.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

RE: zetor 50 super

Post autor: winko »

Ja tak miałem w zetorze 25 że po wumianie oleju pompa nie chciała zassać nowego oleju. Długo kręciłem korbą i nic, wskazówka na manometrze ani drgnie. Odkręciłem przewód na filtrze oleju który idzie do manometru, założyłem na króciec filtra kawałek wężyka z lejkiem i zalałem filtr od góry. Wystarczyło troche oleju wlać i przy kreceniu korbą zaraz olej wylatywał wężykiem. Zdjąłem wężyk, założyłem przewó od manometru na filtr i jest do teraz spokój. Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
saszeta
Posty: 50
Rejestracja: 05 gru 2009, 18:13

RE: zetor 50 super

Post autor: saszeta »

Ursus napisał/a:
Ale nie bardzo rozumiem? Kręcisz rozrusznikiem i nie chce ciśnienie się pokazać na manometrze?
Różnie bywa - wszystko zależy od stanu silnika. Zajrzałbym prewencyjnie - zdjął miskę i zobaczył na smok od pompy oleju. Czy nie jest zaklejony tym syfem w którym stał.
ja najpierw zdjąłem głowice i miskę. Syf za bardzo nie był bo na starym oleju zrobił ze 20 godzin.

wczoraj właśnie zalałem filtry przez króciec. Wlałem dosyć sporo. Tyle że powinno do pompy się przelać. Dzisiaj się okaże



ciągnik odpalony. Ciśnienie 4,5 na wolnych na zimnym silniku. Czyli takie jak ustawiłem parę lat temu. Nie wiem jak się zagrzeje bo chłodnicy jeszcze nie założyłem ale powinno być dobrze



jaka powinna być uszczelka pod obudowę filtra oleju? 90mm okrągła jest za duża ale tam chyba nie są okrągłe
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12232
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: zetor 50 super

Post autor: Ursus »

Średnicy nie pamiętam w tej chwili, ale to łatwo zmierzyć - ale oczywiście o przekroju kwadratowym, a nie okrągłym.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
benniekethy
Posty: 6
Rejestracja: 21 kwie 2019, 10:28
Lokalizacja: Denmark
Kontakt:

zetor 50 super

Post autor: benniekethy »

pozdrav da se i ja ubacim u diskusiju. zetor 50 super ima dobru hidrauliku samo sto je malo spora i to mu je jedina mana kod hidraulike.
ODPOWIEDZ