URWIS 012 KMZ 012

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
FRANK
Posty: 5
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:31

URWIS 012 KMZ 012

Post autor: FRANK »

WITAM .
Jestem posiadaczem ciągniczka T 010.
Szukam instrukcji obsługi od Urwisa 012 w języku polskim ,bo instrukcja w języku rosyjskim od KMZ 012 jest napisana technicznie i brak chyba w niej kilku podstawowych danych.
Przestudiowałem ją kilka razy i niektórych pojęć ni w ząb nie rozumiem.
Jeśli ktoś może ma instrukcję od URWISA i mógłby ją udostępnić był bym bardzo wdzięczny.
Pozdrawiam .*saycheese*
zibo
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2012, 23:35

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: zibo »

mam ten traktorek od nowości,t.j od 1992r. w b.dobrym stanie ,jak pisałem w księdze gości załatwiałem w Batowicach k/Krakowa import z Rosji 6szt. pewnie gdzieś w Małopolsce jeszcze śmigają. Mój jest ładnie utrzymany,nie miałem z nim prawie żadnych problemów,od czasu do czasu lubił zgasnąć po czym jak wykręcałem świece znowu odpalał. 12 lat temu wyciągałem silnik,w celu dobrania się do sprzęgła tarcze są wypisz wymaluj jak z 126p tylko o połowę grubsze,wystarczyło wyregulować docisk są tam łapki do tego,ponoć stare fiaty miały podobne,rok temu znalazłem nowy leżak,silnik!! jak Rosja -to wojsko,okazało się że to typowy silnik od agregatu prądotwórczego produkowany również w Polsce,odpalił od kopa,znalazłem jeszcze aparat zapłonowy nowy,więc nie opłaca się robić remontów,czekają na swój czas.szukaj w miejscowości Rogoźno lub wojsko sprzedaje- nazwa PAB4, ja mam do wymiany gałki oraz zlikwidować luz na przedniej belce,gałki to pewnie od jakiegoś samochodu .to nie problem,,może coś wam pomogłem.pozdrawiam.(edycja sierpień 2018r)Pierwszy problem po 25 latach,gubi iskrę,nie mogąc znaleźć elektryka który przerobi magneto na iskrowy zapłon. Decyzja,wymiana silnika.Stary doczeka się jeszcze naprawy.Jeden dzień pracy i od strzała chodzi.Luz na gałkach zlikwidowany,ich się nie wymienia a dokręca.Z ciekawości sprawdziłem stopień sprężania w starym silniku.Producent podaje 7,2 a u mnie po pomiarach 6,9 czyli, kiedy uda się rozwiązać problem ,,iskry,,może biegać jeszcze z 10 lat a może i dłużej.
RobFra
Posty: 157
Rejestracja: 13 wrz 2011, 19:27

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: RobFra »

Mam KMZ 012 -ogólnie to to sam traktorek co Wasze.
Niestety przekopałem internet wzdłuż i wszerz i nie ma instrukcji do nich po polsku. Przynajmniej w formie elektronicznej.
Jeśli ktoś nawet ma instrukcję PL to zapewne drukowaną i trzeba zrobić skany.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: Jacek ze Skansena »

Chłopaki mam pytanie: jakie to pieniądze kupić taki traktorek?
zibo
Posty: 5
Rejestracja: 18 gru 2012, 23:35

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: zibo »

od 5lat obserwuję alledrogo,pojawiło się kilka sztuk---krzyczeli za te leprze od 5 do 8tyś.
rolnikos12
Posty: 6
Rejestracja: 10 paź 2012, 10:36

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: rolnikos12 »

bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: URWIS 012 KMZ 012

Post autor: bossmann »

Ten urwis to piekna maszyna.
ODPOWIEDZ