Zetor 25K kolegi Przemka

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Pozwolę sobie założyć temat, gdyż przyczyniłem się do odratowania kolejnego Zetorka :)
Przemek pewnie niebawem się u nas zarejestruje i będzie uczestniczył w dyskusji :)

Wczoraj ze Śląska przyjechał Zetor 25K.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Problemy są głównie z rozrusznikiem i dużym falowaniem obrotów.

Zagadkowy jest rocznik - może ktoś porówna ze swoimi Zetorami 25K. Nr podwozia ma 16 xxx. Silnik bez sprężarki, blachy bez przetłoczeń - to jakiś starszy model.

U mnie jest 1958 rok i nr 41 xxx - więc sporo wyższy.

Ktoś pomoże nam rozwikłać zagadkę?



Niebawem napiszę relację z całej akcji ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: SEBRIGHT »

Miło zobaczyć, że kolejny Zetorek trafił w dobre ręce :) Kolor wydaje mi się bardzo zbliżony do mojego, zaraz po zakupie.
W moim przypadku nr zaczyna się od 112xx, rocznik 1953
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Czyli wychodzi na to, że tutaj powinien być rocznik 1954, maks. 55. Potem produkcja musiała przyspieszyć, skoro w 1958 były już ponad 40 xxx.



*******************************************

Oto filmik z akcji:

http://www.youtube.com/watch?v=_ANSSv8rQfQ



**************************************

Pierwsze prace poczynione. Okazało się, że regulatora po prostu ktoś nie dokręcił, co w efekcie za skutkowało ścięciem klina i regulator obracał się swobodnie na wałku rozrządu. To się zrobi.

Pompa wodna aż lata luźno - więc to trzeba zrobić na już.

Ponadto chłodnica do lutowania, ale nie dlatego, że cieknie, ale blachy boczne są luźne.

Olej spuszczony, bo syf.

Rozrusznik i prądnica idą do elektryka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Siamanko! Prace idą jak na razie pomyślnie, z pomocą kolegi pawła jest zrobiony rozrusznik, ustawiona z reg.prądnica i zlutowana chłodnica.Pospawałem sobie korbę na wzór naszego szpeca p.Franka noi przyspawałem sobie oś pod korbę bo była ukręcona w zetorku,zawory ustawiłem bo na ssących był luz około 4mm. mało laski nie wypadły.jakiś gamoń ustawił na podniesionym dekompresatorze!!! także light Panowie.Zostało zrobić pompę wody, zalać świeży olej, wymyć filtry, wypłukać zbiornik, założyć nowe świece żarowe itd... jest tej kosmetyki trochę ale do Wilkowic się wyrobimy:D

pzdr.Przemo*comfort*
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: chrapek3011 »

Tak trzymać.Dobrze idzie.Tych dwóch Rychterów to każdy z Retromaniaków powinien mieć pod ręką.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

chrapek3011 napisał/a:
Tak trzymać.Dobrze idzie.Tych dwóch Rychterów to każdy z Retromaniaków powinien mieć pod ręką.Pozdrawiam.
Dzięki za uznanie ;)


Jeśli chodzi o Zetorka to idzie dobrze, miejmy nadzieję, że nic nas nie zaskoczy. Trochę teraz mam nawał pracy ze swoją maszyną, ale jakby nie to, to moglibyśmy się pokusić o większy remont przed festiwalem :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Witam, to idąc za ciosem wczoraj z Pawłem przywieżliśmy Miodzio Barumy do mojego bociana w tym tygodniu je zakładam bo na tych starych niepewnie jechać na festiwal:p
Prace idą na przód dziś kończę sie bawić z filtrami oleju-masakra tak zalepionych talerzyków mazutem nie widziałem i zeszło mi z tym trochę.
Mam już klina i będę zakł.regulator obrotów ciekawe jak będzie chodził?!
Kurcze jest tak niewiele a tak dużo do roboty , Wy też tak macie?
Ale jak mój ojciec powiada- zachciało się Kalwarii to teraz trzeba śpiewać!!!*helpless*
C.D.N. pzdr.Przemo;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Dla porządku wrzucę fotki - co prawda zrobione jakiś czas temu, teraz są już zdjęte same opony, ale to nic. Ładne Barumki.

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Jakby ktoś potrzebował to są do wzięcia też ładne opony do RS'a. Również 36 cali, ale cieńsze, chyba 8 albo 8,5 ? Oryginały zdaje się. No i niedrogo.



**************************

No, jutro jedziemy budzić do życia Przemkowego Zetorka :D



********************************

Koła założone z nowymi oponami, pierwsze jazdy za sobą tez już ma :) Nie chcę zapeszać, ale chodzi nawet fajnie. Silniczek będzie wymagał remontu, ale jeszcze nie jednego "odremontowanego" może zawstydzić :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

No w końcu mogę coś napisać, więc mój Bocianek już prawie gotów jeszcze mała kosmetyka i w drogę*comfort*
Niby nic ale trochę zeszło przy tym grzebaniu a tu to...i tam to...i tak co chwile coś ale było warto;)
Dzisiaj pozwoliłem sobie poujeżdzać zetorka ta praca silnika i ten odgłos silnika rekompensuje wszystkie zarwane noce wszelakie bóle kończyn itp itd
tutaj serdeczne podziękowania dla p.Franka i Pawła za dotychczasową Fachwą pomoc *tup*Witam,i co wilkowice i po wilkowicach?!*no*
Moj zetor spisał się pieknie nawet zająlem 2-miejsce w traktor pulling 2-cyl.:D także jest dobrze.jeszcze zaliczymy dożynki u nas i pomału bociana uśpimy do zimowego snu aby wymienic serduszko itd itp by na wiosnę mógł się poczuć jak nowo narodzony*clap*

pzdr Przemo
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Jacek ze Skansena »

Gratulacje za pucharek. Myślę, że opony też tu nie są bez znaczenia jeśli chodzi o przyczepność. Co o tym sądzicie? Mam na myśli Firmę a nie stan.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Barumy to Barumy. Popieram Jacka :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Dzięki Jacek, tak to prawda oponki dają radę BARUMY są kozackie i dobrze ciągną ale stan też jest ważny szczególnie w tak podeszłym wieku one mają tylko 6PR*yes* trzeba uwarzać na nie, bo jajko może wyjść w każdej chwili.*eek*
pzdr PrzemoWitam Wszystkich dawno nic nie pisałem o moim boćku ale pochwalę się że nie wytrzymałem przed wczoraj po południu i wybrałem się nim do mojego dziadka Józia jakieś 15 km. w jedną str.*eek* pogoda była piękna nie to co dzisiaj więc wykorzystałem ostatni chyba dzień lata.Powiem Wam że traktor pięknie się spisał tak jak by nie chciał stawać na obiecany już jesienno-zimowy warsztat.Fajna sprawa ludzie z wiosek machają, zacieszają, Policja ręką macha cześć-niezła faza:p
i to już chyba koniec jazdy.Mój dziadek powspominał piękne lata jak takim zetorem napędzali młocarnię na wiosce ucieszył sie i obiecał pomoc przy renowacji Bociana także o postępie prac będę inf. na bierząco.

Pzdr.Przemo*yes*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Przemo, ziemniaki kopałeś to czas Zetorka na warsztat zaprosić ;)



http://www.youtube.com/watch?v=obeVTlxEuiI
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Mój Zetorek w przeciągu ostatnich kilku tygodni zrywał i zwoził drewno z lasu oraz zwoził ziemniaki z pola. Całkiem sprawnie to szło ale ciągle uważam że mam problem ze zbieżnością- szczególnie widać i czuć w miekkim polu gdy się skręci maksymalnie to koło spycha ziemie a ciągnik nie skręca:(
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Moim zdaniem to normalne zjawisko. U mnie jest tak samo chociaż zbieżność jest prawidłowa.



Zetor ma mocny skręt, więc na maksymalnym skręcie niewiele brakuje do postawienia kół w poprzek. A wtedy stawiają one duży opór.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Dzięki za informacje, już myślałem że będzie trzeba rozkręcać drążek.
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Tak Paweł przy ziemniakach bocianek dał radę, tak już odwlekam ten warsztat ,ale muszę się zmobilizować w końcu i zrobić co trzeba:)

A co do kolegi brutal ze zbieżnością to tak ma być.Zawsze w każdym samochodzie osob.,cięż.,czy ciągniku rol. zewnętrzne koło ma za zadanie nadrzucać pojazd i powyżej 3/4 skrętu zmienia się geometria kół i wtedy widać na miekkim gruncie ślad jakby koło żle było ustawione-*annoytakże light jest dobrze*annoy*

pzdr.Przemo*yes*
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: brutal66 »

Dzięki za porady- wiem Przemo co masz na myśli. Jeździłem wieloma różnymi ciągnikami ale w żadnym nie było to tak widoczne jak w tym, moze jeszcze w C- 360 pod obciążeniem.
Pozdrawiam Tomasz
A tak poza tym widziałem Cię w Wilkowicach :)
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Przemo »

Tomek a czemu nie podeszłeś pogadalibyśmy trochę, no w tym roku debiutowałem a nawet wróciłem z pucharem *clap*

Pzdr Przemo*yes*
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Zetor 25K kolegi Przemka

Post autor: Ursus »

Wczoraj rozładowywaliśmy silnik do Zetorka, który został zakupiony i będzie teraz "swap" :) Silnik wygląda na zdrowy, ale parę rzeczy trzeba w nim zrobić.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ