Mikrociągnik RJS1 Mesko

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
zdzich67
Posty: 6
Rejestracja: 14 cze 2012, 19:15

Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: zdzich67 »

Witam ponownie wszystkich fanów polskiej rolniczej motoryzacji.
Panowie kupiłem okazyjnie RJS1 z przyczepką i stwierdziłem ,że ma uszkodzoną obudowę skrzyni ( spawana rysa)
. Może któryś z Panów posiada jakieś części
drugą skrzynię , osprzęt do tego modelu ,chętnie odkupię .
Tradycyjnie w tych modelach jest problem z zapłonem ,tu tez jest.
Jak można go przerobić? .Proszę mi doradzić czy w razie jak silnik będzie do remontu ,można go zastąpić innym silnikiem ? Bardzo proszę o info .i rady . Będę bardzo wdzięczny . Pozdrawiam
leon8125
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2014, 21:31

RE: Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: leon8125 »

Witam Posiadam cały ciągnik wraz z osprzętem do sprzedania.
Awatar użytkownika
whar
Posty: 143
Rejestracja: 27 lip 2007, 20:27

RE: Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: whar »

Za kłopoty z zapłonem odpowiedzialny jest moduł zapłonowy. Stosowane sa tu 2 sztuki, oddzielnie do każdego cylindra. Taki sam moduł był w Komarze. Kiedys dostepne były w sklepach ogrodniczych. Nie wiem jak jest obecnie. Słyszałem, ale nigdy nie widziałem, że był również produkowany z silnikami Briggs & Stratton.
Awatar użytkownika
dominik4x4
Posty: 16
Rejestracja: 06 gru 2013, 22:13

RE: Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: dominik4x4 »

Do wszystkich tych małych ciągników części posiada jeszcze HORTMASZ koło Skierniewic .mają jeszcze stare zapasy. do MF kiedyś kupowałem.Jak ktoś coś potrzebuje a na sklepie nie ma (często mówią że nie mają choć mają ogólnie chyba za karę tam siedzą ) to niech na priw pisze podjadę i sam zapytam) Mają nawet do forsnitów części.Ja codziennie tam przejeżdżam więc mogę wstąpić
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: lis »

Też mam ten sprzęt, zawsze były problemy z zapłonem, moduły zapłonowe kupiłem od harta ale nie pomogło, dopiero dobranie sie do magneta i ustawienie odpowiedniej szczeliny pomogło, ogólnie mówiąc, żeby ten silnik dobrze chodził musi być wszystko ustawione na piątkę, mały błąd i straszne problemy.Ja już chciałem kapitalke silnika robić bo nic nie pomagało, silnik był słaby bo przerywało zapłon i zalewał się, ustawienie szczeliny i silnik jak nowy.
muniek62
Posty: 16
Rejestracja: 02 wrz 2010, 22:25

Re: Mikrociągnik RJS1 Mesko

Post autor: muniek62 »

szukam cżęści do przekladni głównej do rjs1 mesko nie wie ktoś coś
ODPOWIEDZ