Ursus c 325

Wszystko o naszych Ursusach
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Mocowanie musisz sobie sam dostosować i napinacz.

Na deklu masz znaczki B+ i D+.

B+ podłączasz przewodem min.6mm2 do zacisku rozrusznika pod kabel od akumulatora +.D+ podłączasz do jednego zacisku kontrolki a drugi zacisk kontrolki łączysz z zaciskiem 15 stacyjki.To wszystko.Alternator oczywiście z regulatorem.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Oczywiście mocowanie i naciąg sam dorobię bo oryginalne zostanie . Widze ze jest zainteresowanie tematem więc dziękuje za podpowiedzi szczególnie kol. Chrapkowi . Moje pytania bywają pewnie o proste rzeczy ale ja jestem z wykształcenia budowlańcem i niektóre rzeczy są dla mnie tabu . PiterWitam ponownie rozebrałem swój klakson poczyściłem i dalej nic tylko pyk może ma ktoś schemat budowy albo podpowie gdzie szukac . Patrzyłem na elektrodzie i nie znalazłem a jeszcze jaki kolor ma kontrolka na desce i do czego była.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Kontrolki w desce oryginalnie nie było. Była tylko ta między wskaźnikami i była od ładowania.



Tak powinna wyglądać:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... dbe8b93b89
Facebook. old URSUS tractor
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Ahhhhhh. Brzytwa.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

damber napisał/a:
Kontrolki w desce oryginalnie nie było. Była tylko ta między wskaźnikami i była od ładowania.



Tak powinna wyglądać:

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php? ... dbe8b93b89
A który to rok???Bo kontrolkę którą pokazał kolega montowano w drugiej wersji z małymi zegarami.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

piter7011 napisał/a:
Witam świątecznie a oto obiecane zdjęcia , mam tez pytanie jak wybic tuleje zwrotnicy z przodu wystarczy jakas rura o pododnej srednicy czy trzeba cos więcej wymyslac moze jakies podpowiedzi . Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Chrapek wrzuciłem to foto, bo kolega ma taką oto deskę ze starego typu wskaźnikiem.
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Ursus c 325

Post autor: chrapek3011 »

Nie patrzyłem na pierwszą stronę już dawno...bo w sumie to się pogubiłem tyle tych 325 w ostatnim czasie tu przybyło.Wszystko jasne.
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Szczerze, to ja też już nie nadążam. Muszę zerkać na pierwsze strony, aby sobie przypomnieć o jaki ciągnik chodzi *helpless*
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
Pawelc-328-
Posty: 403
Rejestracja: 12 sie 2013, 11:32

RE: Ursus c 325

Post autor: Pawelc-328- »

No i dobrze! Niech przybywa... a nie same Zetorki...:p

Śledzę temat jak i również inne o Ursusikach, mam co oglądać...
Dobrze widzieć, że prace postępują.
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam znalazłem na allegro siatke do maski ma wymiary 100x50 cm tylko ze jest aluminiowa i gdybym kupił to nie wiem jak ją zamocowac . Skąd braliście swoje siatki i jak mocowaliscie bo u mnie w oryginale jest zgrzana z maską .
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Ja kupiłem siatkę w hurtowni sprzedającą stal. Nie wiem czy aluminiowa nie będzie za miękka. Ja założyłem metalową, bo jest sprężysta i dobrze dolega do maski. Mocowana za pomocą trzech śrub M 5 i dorobionego pałąka, który dociska siatkę. Bardzo mocno siedzi na takim mocowaniu, a w razie "w" zawsze można wymienić.

PS. Oryginalnie siatki też były malowane pod kolor blach, bo jak już wcześniej wspomniałeś były zgrzewane z maską na stałe.
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Rozumiem ze śruby przyspawane do maski a jaka wielkośc oczek tej siatki bo ja spotkałem ale z dużymi oczkami tzw. rabitza do budownictwa .



Będę szukał . Film widziałem już z 3 razy i napatrzec się nie moge ale nie widac tam samego mocowania siatki .
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Rozmiar wewnętrzny oczka to 5x7 mm.



Zobacz sobie ten filmik - tam widać jak to wygląda:

http://youtu.be/EdRuhXkM92Y
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

damber napisał/a:
Ja kupiłem siatkę w hurtowni sprzedającą stal. Nie wiem czy aluminiowa nie będzie za miękka. Ja założyłem metalową, bo jest sprężysta i dobrze dolega do maski. Mocowana za pomocą trzech śrub M 5 i dorobionego pałąka, który dociska siatkę. Bardzo mocno siedzi na takim mocowaniu, a w razie "w" zawsze można wymienić.

PS. Oryginalnie siatki też były malowane pod kolor blach, bo jak już
wcześniej wspomniałeś były zgrzewane z maską na stałe.
Witam ja objechałem wszystkie znane mi hurtownie stali i nic tylko robią wielkie oczy . Sklep z siatkami nawet znalazłem ale takiej w ofercie nie mają a extra zamówienie to cenę pani zaśpiewała 500 zł. za wymiar 100x100 cm. i nie wiem co robic a na wiosnę chce się zabrac za maskę . Kolego Damber a ty ile dałeś za tą siatke . Piter
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

No..., to sobie nieźle cenią *eek* Dokładnie już nie pamiętam, ale na pewno więcej jak 50 zł nie płaciłem, bo w hurtowni za jeden arkusz (120x200 cm) na dodatek ostatni na stanie chcieli 200 zł, a ja tylko kawałek kupiłem - jeszcze sam musiałem sobie odciąć ten kawałek :D

Na necie szukałeś? W końcu ktoś to chyba produkuje, a jak nie, to aluminiowa na początek, choć polecam stalową jest bardzo sztywna i dobrze dolega do kształtu maski.
Facebook. old URSUS tractor
piter7011
Posty: 178
Rejestracja: 28 gru 2009, 0:14

RE: Ursus c 325

Post autor: piter7011 »

Witam była ładna pogoda więc trochę popracowałem czyszczenie gwiazd i felg domowym sposobem .
Kilka pytań z czego można dorobic takie przekładki po odbojniki gumowe do górnego zaczepu . Jak wykręcic urwane śruby bo dopatrzyłem ze wysuwa się tuleja belki przedniej gdyż brakuje zabezpieczenia bo są urwane śruby mocujące to zabezpieczenie .
Obrazek
Obrazek
bossmann
Posty: 2158
Rejestracja: 22 paź 2011, 17:59

RE: Ursus c 325

Post autor: bossmann »

Niezle Ci idzie z tym czyszczeniem. U mnie w ciapku zauważylwm że w jednej feldze sa klocki kanciate do mocowania gwiazy a w drugiej uszy.... czemu tak niewiem.
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

Odboje dorobisz sobie z byczych jaj od przyczepy lub dokupisz w sklepie.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Ursus c 325

Post autor: damber »

Oryginalne odboje do górnego haka dostępne są w sklepie za kilkanaście złotych :)
Odkręcanie urwanych śrub - ja zawsze nakrętki spawam do urwanej śruby, nawet jak jest głęboko urwana w otworze do 1.5 cm i zawsze da się odkręcić. Czasami takich nakrętek trzeba kilka na jedną śrubę przeznaczyć.
Facebook. old URSUS tractor
Wicher
Posty: 2077
Rejestracja: 27 lis 2011, 14:16
Lokalizacja: Garbów, Lubelskie

RE: Ursus c 325

Post autor: Wicher »

A co do siatki to trzeba kupić gdzieś bęben ze starego bukownika albo rafkę z wialni...
siatka będzie drobniutka, ale dośc solidna i tania.
Rolnik amator, wiejski mechanizator ;)
ODPOWIEDZ