Wyprzedaż w muzeum ursusa

Opisy muzeów, skansenów itd.
kris7530
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2012, 11:53

Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: kris7530 »

http://www.pho.pl/ogloszenia/inne/zbior ... ,inne_inne
Co o tym sądzicie czy takie coś powinno mieć miejsce,co jeszcze można sprzedać,komu i na co potrzebna jest kasa za eksponaty z muzeum.Normalnie ręce opadają.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: chrapek3011 »

Miało być tak pięknie i znów na gadaniu i pustych obietnicach zachowania Muzeum się skończyło.Nie będę się wypowiadał,bo jeszcze niedawno miałem info u źródła,że temat nie zostanie zaprzepaszczony...tymczasem jest jak jest.
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Fragokov »

To jest po prostu skurwysyństw* i tyle w tym państwie, założę się, że część tych eksponatów trafi na złom , :(
Hm,
Może by taka zbiórka pieniędzy i odkupić te wszystkie eksponaty i trzymać je w jakimś innym miejscu, przede wszystkim bezpiecznym ?
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus »

Na złom raczej nie trafią, za dużo szumu medialnego jest wokół tego. Mam nadzieję, że trafią do jakiejś placówki muzealnej.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: chrapek3011 »

Tu nie chodzi o państwo tylko o obecnych właścicieli.Państwo nic do tego nie ma.Wolę żeby to rozeszło się po prywatnych kolekcjonerach choć po jednej sztuce niżby miało przepaść na zawsze gdzieś bez śladu.To wszystko co mam do powiedzenia w tym temacie.

A składka...Ty chyba nie zdajesz sobie sprawy jakie to będą w całości pieniądze.I ktoś co by dał 100tysi i ktoś co by dał złotówkę na to miałby być współwłaścicielem...nigdy.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus »

Pisząc placówki muzealnej miałem na myśli miejsce gdzie będzie to możliwe do obejrzenia - czyli albo państwowe muzeum, albo prywatne, ale takie gdzie kolekcjoner nie trzyma traktorów pod kocem i na imprezy nie jeździ.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Fragokov
Posty: 319
Rejestracja: 20 paź 2013, 12:18

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Fragokov »

hm, też mi chodziło o jakąś placówkę, aby można było obejrzeć te maszyny, bo jeśli ktoś to chwyci i bez jakiekolwiek informacji będzie to przechowywać, to też nie będzie to dobry pomysł ;/

Te wszystkie maszynki są nowe ??
Awatar użytkownika
Ursus c-325
Posty: 1693
Rejestracja: 10 wrz 2006, 12:17

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus c-325 »

A Pol-Mot dumnie noszący nazwę URSUS szczyci się tradycją i historią marki. Natomiast obiekty świadczące o tej historii i ludziach, którzy poświęcili życie dla przemysłu ciągnikowego nikomu są niepotrzebne. Nie oszukujmy się, taki moloch mógłby nawet w Lublinie takie muzeum otworzyć.
Z drugiej strony patrząc: 7 mln złotych na świątynię opatrzności się znalazło. Natomiast na to co świadczy o dorobku pokoleń inżynierów i ludzi pracy nie ma ani złotówki. Gdzie my żyjemy?
kombi
Posty: 140
Rejestracja: 30 lip 2009, 23:31

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: kombi »

w kraju o nazwie POLSKA
takie historie są możliwe od roku 1989 kiedy to
nastała ERA tak zwanej demokracji

eh miałem pisać więcej
ale SZKODA TEGO pisania
przecież to i tak nic nie zmieni

szlag by to trafił
TAKĄ DEMOKRACJĘ
Muran001
Posty: 316
Rejestracja: 31 gru 2011, 12:23

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Muran001 »

Może warto przekazać tę informację do obu muzeów?:
-Muzeum Rolnictwa w Szreniawie
-Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu

Może któreś z tych muzeów zainteresuje się tymi perełkami?
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Albercik »

Państwo to jedno, zarząd muzeum to drugie. Tak czy inaczej źle się dzieje...

Zrzuta to mogła by być między najwyżej 2-ma bogaczami, którzy kupują sobie wszystko, od tak dla zabawy, bo tak jak pisał Chrapek, danina nie wyjdzie.

Na złom to nie trafi bo szum medialny i świadomość ludzi na zabytki coraz większa. Oby tylko można to było oglądać.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 379
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: GMalec »

Mój tato pamieta doskonale czasy przed 89rokiem kiedy giganty takie jak URSUS, FMZ Płock oraz inne tetniły zyciem cos pieknego wtedy sie w polsce cos robiło produkowało, komuna dudowała a ten ustrój buduje? NIE!!! Rujnuje dorobek ludzi pracy to co sie dzieje to naprawde porazka nas wszystkich takie rzeczy to tylko unas . Tata mówi ze niespodziewał sie ze takie czasy nastana nie przejmował sie ze pracy braknie ale po zmianie ustroju ta niespodzianka nastapiła przykre*tdown**tdown**tdown*
Awatar użytkownika
wujekcinek
Posty: 111
Rejestracja: 09 gru 2006, 9:52

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: wujekcinek »

Ja startuję do przetargu na silniki jedno i trzysuwowe
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jacek ze Skansena »

Może ja spróbuje co? Tego U
Awatar użytkownika
DK94
Posty: 251
Rejestracja: 11 lut 2013, 7:42

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: DK94 »

To było kwestią czasu, taka jest u nas rzeczywistość i nikt tego nie zmieni, Za bardzo wzorujemy się na zachodzie, nie chcę zmieniać tematu w politykę ale wypominamy coś komuś a sami (mówię jako całość zachodu, europ ) zrobiliśmy w Kosowie...
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: pawelll48 »

Musze wykonac telefon do Pana Kazimierza opiekujacym sie muzeum i dowiedziec.... Brak slow!
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: drandrzej »

A napiszcie szczerze - bo ciekaw jestem

liczycie na jakiś uczciwy przetarg ??
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: pawelll48 »

Od tego jest forum - wolność słowa...
Nikt nam nie może niczego udowodnić.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: szybki »

drandrzej Tak na jedyne co możemy liczyc to na to ze może uda nam się jeszcze po sprzedaniu te eksponaty gdzies zobaczyć a to czego możemy być pewni to tego ze ktoś już zarobił na likwidacji muzeum i zarobi jeszcze na przetargu i powiem tak to co się dzieje w naszym kraju to skandal i tyle .NA zachodzie się z nas smieja ze mieszkamy w państwie prawa które jest prawem tylko w telewizji a tak naprawdę to dalej jest to co było obco krajowiec nie może kupic ziemi w Polsce a korporacia polsko niemiecka czy francuska może a kto jest jej właścicielem przecież nie polak to wszystko to smiech tak jak na ukrainie ja chce rozebrać putin a my jako polska się sami rozbieramy nie trzeba putina
Jankes URSUS
Posty: 141
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:40

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jankes URSUS »

Łzy się w oku kręcą jak się to wszystko czyta..... Może wielkie to nasze muzeum nie było, ale zawsze trochę eksponatów, piękna historia i ma to iść pod młotek.... Chyba zacznę grać w lotka, a jak wygram to wykupie muzeum i otworze na nowo:D żeby to wszystko nie poszło w zapomnienie... pomarzyć zawsze można........
ODPOWIEDZ