Wyprzedaż w muzeum ursusa

Opisy muzeów, skansenów itd.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus »

Niektóre posty skasowałem - uważajcie na słowa, bo wolność słowa a oszczerstwa to dwa różne światy.

Druga sprawa - jak zaczniemy tutaj rozmawiać o polityce to zaraz nas poróżni. Więc proponuję wstrzymać się z emocjami i dyskutować o kolejnych doniesieniach w sprawie przetargu, a nie natomiast rozpatrywać który polityk jest winny.

Ze swojej strony dodam, że napisałem do Nich zapytanie w sprawie warunków przetargu itd. Zobaczymy jakie są ceny itd. Jak cokolwiek się dowiem to opublikuję tutaj dane.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
maciej sacha
Posty: 161
Rejestracja: 01 gru 2011, 18:15

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: maciej sacha »

Odpowiedź na mojego maila:
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą.

Jednocześnie pragnę poinformować, iż nie jest przewidziana sprzedaż osobno poszczególnych przedmiotów posiadanej Kolekcji.

Oczekujemy na złożenie oferty na cały prezentowany zbiór.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus »

Dokładnie. Warto dodać, że cena całości to NIE MNIEJ JAK 1,2 MLN złotych NETTO
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
liqwidator
Posty: 276
Rejestracja: 03 maja 2012, 17:34

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: liqwidator »

a jeszcze dodac do tego powiedzmy 2 do 3 zainteresowanych i cena rośnie
Jankes URSUS
Posty: 141
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:40

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jankes URSUS »

Też napisałem maila z zapytaniem czy jest możliwość kupna np. jakiś poszczególnych medali pamiątkowych czy odznaczeń i dostałem identyczną odpowiedź jak maciej sacha...
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: claas »

Jeżeli nie będzie chętnych(chętnego) na całą kolekcję, to po dłuższym czasie będą musieli podjąć decyzję o sprzedaży poszczególnych elementów kolekcji. Inaczej będzie to zalegać, a innego sposobu na pozbycie się całości nie ma.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: szybki »

Mysle podobnie ze wcześniej czy później będą się musieli jakos zdecydować to sprzedać kwota jest nie mała wiec chyba nie szybko się ktoś odważny zgłosi choć trzymajmy chłopaki kciuki żeby się sprzedało w całości i w Polsce
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jacek ze Skansena »

Ja trzymam kciuki aby jakiś ciul puknął się w głowę i pomyślał o Narodowym Dorobku naszego Kraju.
szybki
Posty: 328
Rejestracja: 14 wrz 2013, 23:26

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: szybki »

Masz racje Jacku tylko jak się któryś z tych ciulów obejrzy i puknie to może już być za późno jak to u nas za zwyczaj w kraju bywa bo już zostanie wszystko rozgrabione pisze tu oczywiście o sprzedaniu eksponatów za grosze
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Ursus »

Słuchajcie, mam pewne informacje, które rzucają zupełnie inny cień na sprawę sprzedaży eksponatów z Muzeum Ursusa. Powstrzymajcie się więc na jakiś czas z osądami. Być może lada dzień sprawa się nieco rozjaśni, bo wygląda na to, że opinia wielu z Was - i moja przez długi czas również - opierała się na plotkach i błędnych informacjach - jeśli chodzi o właściciela eksponatów i planach ich zagospodarowania.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
kris7530
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2012, 11:53

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: kris7530 »

Pewne w sensie ''pewne'' czy pewne w sensie '' jakieś tam''.Czy plotką można nazwać konkretne ogłoszenie o wyprzedaży na stronie internetowej i zachęcanie lub zapraszanie do składania ofert kupna? No chyba że to trzeba wziąć za żart prima aprilisowy.Co do wypowiedzi to powinniśmy trzymać kciuki jak to Jacek trafnie określił ''aby jakiś ciul puknął się w głowę'' bo jak tak dalej pójdzie to niedługo będzie wyprzedaż w Oświęcimiu lub Majdanku.
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Wiesiek »

Nikt się w głowę nie puknie Jacku, z tego względu że w obecnej Polsce nie ma już żadnych wartości, oprócz pieniądza.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jacek ze Skansena »

Wszędzie gonią za kasą, na Zachodzie i na Wschodzie i w Stanach ale nigdzie nikt nie wyprzedaje duszy.
Awatar użytkownika
marcin04
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2014, 19:49

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: marcin04 »

mam dla Was 2 dobre wiadomości. Pierwsza- zakupem kolekcji zainteresowane jest Muzeum Rolnictwa im. ks. Krzysztofa Kluka w Ciechanowcu a druga to taka, że do żadnej sprzedaży nie dojdzie:)
Jankes URSUS
Posty: 141
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:40

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jankes URSUS »

Nie dojdzie?? dlaczego?? to po co wogóle to ogłoszenie, które nas wszystkich zdenerwowało, co raczej jest normalne jako pasjonatów...
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: pawelll48 »

Czesc Marcin :)
Moglbys cos wiecej powiedziec? Co w takim badz razie to ogloszenie ma na celu?
Awatar użytkownika
marcin04
Posty: 36
Rejestracja: 18 kwie 2014, 19:49

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: marcin04 »

wiem tylko, że chcieli sprzedać ekspozycję ale nie mogą przez odgórne naciski- tak twierdzi mój informator z Bumaru :)
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: bergman31 »

Polski Holding Obronny czyli były Bumar jest własnością Skarbu Państwa. Wychodzi na to, że nasz Rząd wymusił na Holdingu zakaz sprzedaży eksponatów z byłego Muzeum Ursusa. Przecież kolekcja z Ursusa jest dziedzictwem narodowym, a tego się nie sprzedaje. Partii rządzącej niepotrzebna jest afera dotycząca sprzedaży zabytków i to przed wyborami.

Skończy się pewnie na tym, że wszystkie eksponaty trafią do jednego z państwowych muzeów. Holding przekaże je nieodpłatnie, a w zamian dostanie jakiś kontrakt od wojska.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: Jacek ze Skansena »

No to lepiej dla nich by było jak by się pośpieszyli.
Awatar użytkownika
claas
Posty: 569
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:44

RE: Wyprzedaż w muzeum ursusa

Post autor: claas »

Czy ja wiem, czy by to było aż na szczeblu rządowym roztrząsane. Bardziej jako stronę naciskową widziałbym konserwatora zabytków.
ODPOWIEDZ