Problem z zetorkiem 25

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Witam, przejolem po dziadku zetorka no i w tamtym roku wymieniłem tuleje pierścienie tloki tzn cały zestaw naprawczy był wymieniony uszczelkę pod głowicę dałem nowa miedziana. Końcówki wtryskow wymienione od trzydziestki i ustawione na 125 bar , zetor el ma pompę paliwa bodajże od c 328 tak mówił mechanik oddałem ja do regeneracji do fachowego zakładu pod Rzeszowem. Założyliśmy pompę został ustawiony zapłon no i zetor ekonomia pali ale i tu się zaczyna*sarcasm**rolleyes*:@ po odpaleniu od strony pompy dmucha mi prawie po całej linii w 4 miejscach powietrze drugie co mnie wkurza to to że zetor ekipa niema siły przy plugu ug 2 skiby dusi go po brak mocy no i trzecia wada to to że wywala wodę. Z chłodnicy. Koledzy poradźcie co wy o tym myślicie. A i jeszcze jedno jak powinny być zamontowane wężyk od pompy paliwa do wtryskow który do którego bo w trakcie remontu mechanik zamienił mi je odwrotnie a przed remontem były założone odwrotnie i tez chodził ale w tedy był już na zawarciu tłokowe i dlatego go remontowane. Pozdrawiam i proszę o jakieś sugestie w tym temacie aby go doprowadzić do stanu używalności. Pozdrawiam
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: dawid25 »

Do jakiego zakładu dałeś tą pompę pod Rzeszowem?? Chodzi mi tyko o miejscowość. A co do ciągnika to moim zdaniem pompa oryginał to oryginał fabryki się nie poprawia. KOszt używanej pompy w dobrym stanie 200zł. A wodę to wywala, czy po prostu gotuje się?
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Cześć pompę oddałem do Stobiernej Diesel Tracz wodę mi gotuje i wywala wczoraj rozkrwcilem pompę wody no i w wirniku łopatki mają 7 milimetrów chyba przydałoby się trochę napawać je bo jak spowrotem włożyłem wirnik w obudowę to brakuje do rantu obudowy jakieś 3 mm panowie poradźcie coś jeszcze na moje pytania w powyższym poście pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Ursus »

Albo uszczelka pod głowicą albo pęknięta głowica.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

No spod uszczelki od strony filtra powietrza ma przedmuch mam miedziana uszczelkę założoną i od początku był ten przedmuch kupie czarna uszczelkę wymienię i się zobaczy czy pomoże. pozdrawiam i proszę o kolejne porady
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: SEBRIGHT »

Jak będziesz miał ściągniętą głowicę przypatrz się czy nie jest pęknięta między zaworami, tam najbardziej lubią pękać.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: dawid25 »

JA też swoją pompe robiłem tam. Powiem ci że to już nie jest ta firma co była kiedyś. Po założeniu pompy i wtrysków regenerowanych szału nie było . Miałem gdzieś zdjęcie jak wygląda pęknięta głowica jak znajdę prześle Pawłowi aby przesłał je na forum. Zobacz czy woda ci się nie dostaje do oleju. I skąd jesteś bo ja też z okolic Rzeszowa.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Roman1313 »

Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Witam dzięki za odzew rok temu wymieniliśmy tuleje i tloki to mechanik oglądał głowicę i niby nic nie było widać żeby była peknieta i wtedy odrazu wymieniliśmy uszczelkę miedziana pod głowicą i od samego początku był przedmuch musze zdjąć głowicę i sprawdzić zamówię ta szarą uszczelkę i zobaczę wtedy. Ja jestem z pod Stalowej Woli. Zetorka prawie nie używam miał być tylko do przywozki drzewa z lasu jakieś dwa razy w roku i ogarnięcia 0.5 h pola ale jak narazie to odpoczywa bo brak mu tej mocy może jest ktoś z okolic moich kto by chciał umówić się ze mną na zagladniecie do mojego zetorka pozdrawiam
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: dawid25 »

A może źle została dokręcona. i w jednym miejscu nie styk się dobrze z blokiem
Dokręcanie głowicy powinno wyglądać tak
8 1 4 6
5 3 2 7
Dokręcać z siłą 14 do 15 kGm kluczem dynamometrycznym. Spis z książki
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Mechanik ja dokręcania kluczem dynamometrycznym na dwa razy tzn z mniejszą siłą a potem zwiększył siłę dokręcania. Zobacze jak odkrece głowicę a jak się ma do końcówek wtryskow od c 330 bo takie założyliśmy do zetorka na ile powinny być ustawione wtryskiem od c 330 do zetorka. Dzwoniłem tez do tych pompiarzy co robili mi ta pompę i gadałem ze brakuje mocy wiec kazał mi podkręcić dawkę paliwa zrobiłem tak ale ciągnik zachowuje się jak by się dla wił jakby go zalewalo paliwem czy na takiej pompę można jeszcze gdzieś regulować dawkę paliwa??a drugi sprawa to zapłon niby pali od prawie tyka ale nie jestem pewien czy jest zapłon dobrze ustawiony może tu jest też pies pogrzebany najgorsza sprawa ze z 5 mechaników tylko jeden podjął się naprawy reszta mówiła ze stary sprzęt i części niema itd pozdrawiam i zapraszam do pisania na temat mojego problemu każda sugestia jest na wagę złota bo chciałbym żeby ten zetor el chodził jak należy pozdrawiam



Panowie może być tak że zetor ekipa będzie odpala bez problemów a nie będzie miał mocy i to może być wina zapłonu? Złego ustawienia? Jak to jest? Nie jestem mechanikiem ale szybko się uczę wiec może jakoś z waszą pomocą bym go zrobił jak trza.....pozdrawiam
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Roman1313 »

Do sprawdzenia głowica i blok czy równy i ile wystają tuleje ponad blok.
Masz przedmuchy i nic z tym nie robiłeś.
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Od remontu prawie nie jeździł bo mocy niema i bałem się ze się pogorszy poza tym budowa domu i czasu nie było żeby się nim zająć a teraz już mam więcej luźnych dni to chciałem go doprowadzić do porządku
dawid25
Posty: 360
Rejestracja: 09 gru 2011, 20:39

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: dawid25 »

Wrzuć jakieś zdjęcia, będziemy przynajmniej widzieć jak jest założona pompa. I miejsce gdzie dmucha ci najbardziej.
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Oki ale to jutro bo dzisiaj jestem w pracy pompa jest na pasku kinowym mechanik mówił ze lepiej by było ja ustawić jak by była na zebatce*helpless* ...
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2022, 15:05 przez Mlody88, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
papiszon
Posty: 511
Rejestracja: 08 lis 2010, 21:10

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: papiszon »

Pompa wtryskowa na pasku???o_O Gdybyż to był chociaż zębaty (jak w osobówkach), ale na zwykłym, klinowym ?
Mlody88
Posty: 59
Rejestracja: 30 lip 2016, 0:50

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Mlody88 »

Kuwa sorry na zębatym ale się jebłem sorry*blushing**music*. Czyli co trochę kicha ze jest na pasku zębatym? ??
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 843
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Majo »

W traktorach (przynajmniej do 2000r.) nie spotkałem, żeby którykolwiek miał na pasku
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: Problem z zetorkiem 25

Post autor: Wiesiek »

No cóż.....nic dodać ani ująć.
ODPOWIEDZ