tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: batonik »

Witam wszystkich,
w swoim rs'ie mam potworne luzy w przednim zawieszeniu. wiem że są tam rezoteksowe tuleje (w sumie 4 na zwrotnicach oaz 2 na belce)
czy ktoś z kolegów ma możliość zwymiarowania ich ( bo chciałbym je dorobić i wymienić ) bądź ma do odsprzedania ( wiem że ten temat powinen być w dziale poszukuje ale skoro już tutaj zapytałem o wymiary..).
Z góry dziękuję za odpowiedź
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: Ursus »

A nie prościej rozebrać oś i zawieźć do tokarza, żeby dorobił i spasował? :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: batonik »

Zdecydowanie prościej .... gdybym ciągle był w miejscu gdzie znajduje się rs. Jednak nie mieszkam już w rodzinnym domu a czas na grzebanie przy ciągniku mam tylko w 1,2 weekendy w miesiącu. Stąd staram się jak najwięcej przygotować sobie części, zaplanować pracę tak abym mógł raptem w jeden dzień coś porobić. Pewnie tak się skończy że rozbiorę, pomierzę, kupię materiał i zlecenie wytoczenie. No i potrwa to ... kilka miesięcy.Miałem nadzieję że ktoś z kolegów/koleżanek? ma może w swoich zapasach takowe tuleje bądź rozebrane zawieszenie.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: Ursus »

No ja niestety nie miałem na warsztacie nigdy RS-a więc nie pomogę. Sądzę jednak, że jak znajdziesz kumatego tokarza to nie zajmie to kilku miesięcy a zaledwie tydzień ;) Od weekendu do weekendu - o ile tokarz będzie miał trochę czasu. W jeden weekend rozbierasz zawieszenie, myjesz, szykujesz, zawozisz do tokarza, tłumaczysz mu co ma zrobić, potem w kolejną sobotę odbierasz, jedziesz do domu i składasz na gotowo :) U mnie tak to wygląda. Jak miałem do Supra robić zawieszenie przednie to po zdemontowaniu wszystkiego - tokarz poradził sobie już później sam. Jedyne co zrobiłem to na oko dokupiłem kilka tulejek z rozrzutnika - żeby miał materiał do przetoczenia. Zawsze to taniej niż toczenie z pełnego wałka. No i odpadu mniej.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
batonik
Posty: 30
Rejestracja: 08 sie 2012, 15:17

RE: tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: batonik »

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź.
Tak to się skończy, teraz szczególnie kiedy zbliża się zima a do tego jedna z opon się skończyła (dziura że rękę można wsadzić) oraz akumulator zakończył się żywot.
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

RE: tuleje resotexowe przedniego zawieszenia

Post autor: marcin102m »

Nie wiem w jakim stanie jest Twój RS ale z doświadczenia wiem że w wyniku niedbałości często już nie ma tulejek w zwrotnicy , a oś wyrabia gniazdo zwrotnicy gdzie powinna sie znajdować tulejka. W wyniku czego bez naprawy na wytaczarce sie nie obejdzie . Ja tak miałem w moim RSie , teraz remontuję bociana i sytuacja jest ta sama . Dlatego radziłbym Ci wszystko rozebrać i pomierzyć zanim zaczniesz cokolwiek toczyć i przygotowywać
ODPOWIEDZ