Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Wszystko odnośnie opryskiwaczy, opylaczy i innego sprzętu do ochrony roślin.
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: cegielski »

Witam. Znalazłem taki wynalazek. Początkowo myślałem, źe zakłada się to na plecy, ale lepiej pasuje na klate poniewaź da się kręcić korbą, która jest na fotce ułamana. Wewnątrz skrzyni jest łapka w kształcie V, która posuwa się do przodu i tyłu. Na zewnątrz przy wylocie jest regulacja wydatku i śmigło, które chyba rozpyla (obtrącone skrzydełka). Co to za urządzenie, z jakich lat i jakiej produkcji? Dzięki za pomoc

http://tufotki.pl/6ypcs
Awatar użytkownika
Traktorek98
Posty: 343
Rejestracja: 30 lis 2012, 18:03

RE: Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: Traktorek98 »

To jest chyba taki rozsiewacz na klatkę, kręcąc korbą ta łapka rzuca nawóz (lub nasiona nie wiem) na bok. Łapka "V" ogranicza zapychanie się i jednocześnie podaje materiał ku wylotowi. Zmyśle urządzenie.
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

RE: Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: cegielski »

Na 99% jest na klatę, bo na plecach by nie moźna korbą kręcić. Tylko jak do pylenia nawozu to chyba by do tyłu trzeba iść. Konstrukcja jest oryginalna, resztki jakiejś naklejki widać. Nie wiem co za produkcja i jakie zastosowanie.
Awatar użytkownika
piotr31
Posty: 545
Rejestracja: 07 sty 2008, 22:59

RE: Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: piotr31 »

To bardziej podchodzi do siewu trawy
Awatar użytkownika
klusek-rolnik
Posty: 622
Rejestracja: 20 lis 2007, 13:03

RE: Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: klusek-rolnik »

Leży taki sam u mnie w garażu. Teść używa tego do siewu nawozów jak i różnych nasion.
cegielski
Posty: 18
Rejestracja: 25 maja 2017, 18:44

RE: Zabytkowy siewnik, rozrzytnik nawozu????

Post autor: cegielski »

Moźe Kolega zdjęcia zrobić? Korbę, to śmigło i sposób zawieszenia paska. Dzięki.
ODPOWIEDZ