prosba o rade, do kupienia 328

Wszystko o naszych Ursusach
marcin102m
Posty: 108
Rejestracja: 25 kwie 2011, 12:43

prosba o rade, do kupienia 328

Post autor: marcin102m »

Kilka pytań :
1 Który to rocznik jesli da sie określic
2 Które elementy wyposażenia są nieoryginalne
3 Ile sprzęt może byc warty, zakładając że silnika nie trzeba remontować?

https://drive.google.com/folderview?id= ... C1IYmJ3dTA
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: prosba o rade, do kupienia 328

Post autor: wisera »

Rocznika nie bardzo da się określić bo 28 wszystkie wyglądały identycznie, w przeciwieństwie do C-330 ;)
Nieorginalne to: przednie błotniki (nie powinno ich być), filter powietrza i oleju, alternator, brak wszystkich obciążników na tyle, brak znaczka ;)
A co do ceny traktora to może ok. 10Tyś. Myślę że by było adekwatnie :)
Awatar użytkownika
machejfarmers
Posty: 29
Rejestracja: 31 lip 2016, 23:44
Lokalizacja: Kraków

RE: prosba o rade, do kupienia 328

Post autor: machejfarmers »

Ja dodam jeszcze przełącznik świec żarowych(powiniem być przycisk). Widzę przewód idący od niego w stronę kolektora dolotowego, czyli też ma świece żarowe, których też nie powinno być. Patrząc na tył od razu widać lampę tzw. szperacz, który też nie jest oryginalny oraz coś co jest pomiędzy tablicą rejestracyjną a lewą lampą tylną. Na pierwszy rzut oka to podświetlenie tablicy - nie powinno tego tutaj być. Wydaje mi się, że jest jeszcze rozdzielacz podnośnika od C-330. Tutaj musiałbym się jeszcze przyjrzeć. Na desce przełącznik kierunkowskazów od C-325 i Jelcza "Ogórka". Skrzynka bezpieczników też nie taka, ale widzę, że jest nowa elektryka. I jeszcze na tyle dolny zaczep, którego nie powinno być.
A co do ceny - 8 tys. zł. Na pierwszy rzut oka błotniki tylne do zrobienia. Nie wiem jak wygląda sprawa z hamulcami czy podnośnikiem.
Marcin Machejek

Tel. 695-927-627
mikotajl
Posty: 243
Rejestracja: 02 kwie 2014, 18:15

RE: prosba o rade, do kupienia 328

Post autor: mikotajl »

według mnie sprawa wygląda tak w tym stanie jest wart miedzy 6/8 tyś to już wysoka półka o ile jest w 100 % sprawny technicznie logicznie patrząc jeśli chcesz mieć ciągnik do użytkowania normalnego w polu i nie zależy Ci na tym by był to oryginał to za 10/12 tyś możesz kupić oryginalną c330 w dobrym stanie a to już inna bajka niż c328 :) jeśli chcesz mieć ciągnik taki by go odrestaurować i ma cieszyć Twoje oko to do tego ciągnika trzeba dołożyć około 5 tyś przynajmniej opony blacharka znając życie przód uszczelnienia na całości itd to nie małe koszty więc tak jak napisałem przedział cenowy to 6/8 tyś max
Awatar użytkownika
Przemo
Posty: 1002
Rejestracja: 26 lip 2012, 22:48

RE: prosba o rade, do kupienia 328

Post autor: Przemo »

Ładnie utrzymany ursusik jak ma kwity to nawet 10 możesz dać bo warto, jeżeli mechanicznie jest okej to nie widzę przy nim dużo roboty sama kosmetyka, a detalami się nie przejmuj pomału uzupelnisz:p
ODPOWIEDZ