JAROMKA nr 24

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

witam serdecznie wszystkich kolekcjonerów i pasjonatów starej motoryzacji.
Pozwoliłem sobie założyć nowy temat ponieważ interesuje się m.in. historią tego sprzętu.Co nie co już wiem ,ale na pewno jest jeszcze coś czego chcielibyśmy się dowiedzieć. W 2013 na forum była krótka wymiana zdań na ten temat,ale szybko się skończyła.Bardzo proszę o kontakt osoby które pozwolą Nam powiększyć wiedzę na ten temat.
W latach 1968 roku wyprodukowano ich około 200 sztuk w firmie Jaroma w Jarocinie .Na obecną chwilę udało mi się osobiście widzieć 8 takich ciągniczków i poznać ich właścicieli (wszystkich podobno jest 11)


Zróbmy wszystko ,aby historia Naszych maszyn,ciągników nigdy nie umarła oraz była z pokolenia na pokolenie przekazywana .

W razie pytań proszę pisać na PW lub dyskusję na forum .

pozdrawiam wszystkich posiadaczy JAROMKI oraz pozostałych kolekcjonerów z forum i nie tylko.

pozdrawiam

Maciej z Leszna

p.s.posiadam Jaromkę z numerem 24 oraz 192
Awatar użytkownika
wisera
Posty: 250
Rejestracja: 13 sty 2013, 13:58

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: wisera »

Chyba u Jacka Grzywacza jest więcej niż jedna Jaromka, a Dzików to podobno cała masa, więc radze się z Nim skontaktować ;)
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

dzięki wielkie ,ale te Jaromki już moje oczy widziały.Jacek w tej chwili ma ich jak dobrze kojarzę dwie .pozdrowienia dla Jacka i reszty "Jaromkowców"
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Adasiek123 »

Cześć,niestety nie wniosę nic nowego do tematu,ponieważ wstyd się przyznać-nie widziałem nigdy takiej" Jaromeczki" na żywo,nie było mi dane niestety*no*. Jednak chętnie będę się przyglądał i kibicował.Wrzuć może zdjęcia swoich traktorków. Szkoda że tak mało ich wyprodukowano,ciekawe ile przetrwało do "dzisiaj"?Pewnie u Was w wielkopolsce jest ich najwięcej?Pozdrowienia z ok.Gdańska.
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: dzik96 »

Ja takową jaromkę widziałem tylko raz, niestety niesprawną. Było to chyba u jednego handlarza dzikami w Kończycach na Śląsku. Jaromka była kompletna, miała pełne oblachowanie, oryginalne malowanie i komplet tabliczek. Niestety gościu wiedział co ma i wołał niezłą sumkę jak za taki sprzęcior. Lecz z perspektywy czasu coraz bardziej sobie uświadamiam że mogłem ją jednak kupić
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

chętnie bym wstawił zdjęcia ,ale jestem przedszkolakiem na forum i muszę się wyedukować jak to się robi
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Ursus »

Wrzucam na prośbę Macieja :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
pro100wnik
Posty: 21
Rejestracja: 30 sie 2013, 21:26

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: pro100wnik »

ostatnio na olx spotkalem jaromke ale tak samo jak sie szybko pojawila tak i znikla Obrazek
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

dowiedziałem się ,ale jak już było zakupiona.oczywiście nie wytrzymałem i tak szukałem ,szukałem i znalazłem nowego właściciela.Można by nawet rzec ze on mnie znalazł pierwszy.:D:D:D.Oczywiście przed świętami go już odwiedziłem ,aby zobaczyć sprzęt na własne oczy.Brakuje tylko tylnej klapy ,ale sprzęt jest super.



efekt końcowy remontu Jaromki nr 24.Nie ukrywam troszkę osób mi pomogło w tym,aby to tak wyglądało -osobiście jestem bardzo zadowolony z końcowego efektu.

https://www.youtube.com/watch?v=iUbSffFmNuk

debiut telewizyjny więc troszkę język się plątał,ale jakoś poszło :D:D
dzik96
Posty: 173
Rejestracja: 08 sie 2012, 11:53

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: dzik96 »

Super. Pierwszy filmik na YT o Jaromce. Mam nadzieję, że będzie ich więcej. Pogratulować odnowionego okazu. Jak się okazuje, parę lat wstecz oglądałem właśnie ten egzemplarz, lecz w całkiem innym stanie.
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Marcin125p »

Miałem okazję widzieć i "dosiąść" Jaromkę we Wilkowicach - piękny ciągniczek.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

to właśnie siedziałeś na mojej -pamiętam. Ktoś kto był z Tobą robił zdjęcie - możesz je tutaj wrzucić .
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Ursus »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Marcin125p »

Dzięki za zamieszczenie fotek Paweł :p

Ja byłem z tatą i bratem(fotki to na zmianę robiliśmy *sarcasm* ) we Wilkowicach i zamieniliśmy kilka zdań o Jaromce i Borewiczu :)
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Adasiek123 »

Super, Maciek świetny okaz,czekamy na drugą odrestaurowaną "Jaromkę"*tup*
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

dobrze skojarzyłem że byłeś Marcinie .Zachęcam inne osoby do pisania informacji o Jaromce. Może wspólnie uda nam się odnaleźć jeszcze inne Jaromki w tym kraju oraz pogłębić wiedzę na ich temat.Od czasu do czasu będę kopiował skrót do filmu na YouTube ,aby inni mogli sobie go pooglądać którzy go jeszcze nie widzieli.

https://www.youtube.com/watch?v=iUbSffF ... <br>drugą?

szczerze to sam nie wiem za co mam się teraz zabrać - brakuje mi trochę zdolności do mechaniki oraz za dużo tego stoi w garażu ,aby sie zdecydować (może zrobię wyliczankę z córką - na którego padnie ten do remontu :D:D)Sam bym się chyba nie podjął takiemu remontowi.Tak jak pisałem wcześniej Jaromkę wyremontowałem dzięki pomocy życzliwym kolegom.Dopiero jak sam doświadczyłem na własnej skórze ile to kosztuje czasu ,poszukiwań części ,dzwonienia ,latania z takim remontem to schylam głowę przed każdą osobą która dokonała osobiście takiego remontu swojego sprzętu.W dzisiejszych czasach kiedy wszyscy biegają za pieniądzem i brakuje czasu na wszystko dopiero można docenić poświęcenie tych osób którzy dokonali odrestaurowania swoich sprzętów - wielki szacunek dla nich. Oczywiście namawiam do następnych remontów .
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jacek ze Skansena »

Maciej zapraszam 1 Września na Spotkanie Pojazdów Zabytkowych u Sołtysa. Oczywiście z Jaromką.
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

witaj kolego Jacku.dziękuję za zaproszenie -nie obiecuje ,ale spróbuje w tym roku się pojawić .

Po głowie mi też chodzi pomysł spotkania "Jaromkowców z Jaromkami ".Można by to zrobić przy okazji Wilkowic .W końcu mieliśmy niedawno lecie Ursusa 308 ,a w tym roku mamy równe 50 lat jak zaczęto i skończono produkcję Jaromki . Oczywiście o szczegółach mojego pomysłu w odpowiednim czasie poinformuję .

Co myślicie o pomyśle?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jacek ze Skansena »

Trochu mało czasu ale ale.
Awatar użytkownika
Jaromka 24
Posty: 37
Rejestracja: 31 gru 2017, 13:35

RE: JAROMKA nr 24

Post autor: Jaromka 24 »

ale już widzę że jesteś zainteresowany - to już mamy w zagrodzie dwie moje i Twoje
ODPOWIEDZ