S301d Problem z odpowietrzeniem.

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Kamill21x
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:21

S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: Kamill21x »

Witam. Jakiś czas temu oddałem pompę paliwa do regeneracji, jak już ją otrzymałem z powrotem to ją włożyłem i chciałem odpowietrzyć cały układ. I tu jest problem *no*. Przy filtrze paliwa paliwo normalnie wypływało, ale przy króćcu na pompie już nic. Słychać ze wtrysk nieregularnie "tyka", silnik da sie odpalić lecz na wolnych obrotach gaśnie i ogólnie nie równo pracuje.Co może być za problem ?
McGali
Posty: 101
Rejestracja: 10 sty 2017, 19:57

RE: S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: McGali »

Kamill21x napisał/a:
Witam. Jakiś czas temu oddałem pompę paliwa do regeneracji, jak już ją otrzymałem z powrotem to ją włożyłem i chciałem odpowietrzyć cały układ. I tu jest problem *no*. Przy filtrze paliwa paliwo normalnie wypływało, ale przy króćcu na pompie już nic. Słychać ze wtrysk nieregularnie "tyka", silnik da sie odpalić lecz na wolnych obrotach gaśnie i ogólnie nie równo pracuje.Co może być za problem ?
Albo jesteś zbyt niecierpliwy i na wypływające paliwo zaczekać nie chcesz, jest problem z kranikiem lub śruba od pompy nie jest odpowietrznikiem
Holder B12 1957, Ursus C-325 1962
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: Bolszewik »

Bąbel powietrza jest w pompie wtryskowej.
Trzeba popuścić śrubę na pompie ten "korek" obok nypla z wężykiem paliwa.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Kamill21x
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:21

RE: S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: Kamill21x »

Udało mi się go odpowie trzyczęściowy, tylko teraz jakoś wolno wkreca się na obroty :/ Czy to może być wina źle ustawionego wtrysku?
Awatar użytkownika
oman7
Posty: 787
Rejestracja: 27 lut 2010, 23:01

RE: S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: oman7 »

Musisz ustawić kąt wtrysku.
Kamill21x
Posty: 6
Rejestracja: 04 lut 2018, 10:21

RE: S301d Problem z odpowietrzeniem.

Post autor: Kamill21x »

Kąt mam dobrze ustawiony.



Zauważyłem że jak wysunę listwę z pompy tak na ok 5 mm to nie słychać wtrysku *no*
ODPOWIEDZ