TUR-10

Dyskusje na temat innych ciągników
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Arbi,
ta skrzynia, to musi być wytwór WUKO Stąporków. Jest praktycznie identyczna jak w moim TUR'ze. Taki sam korpus, taki sam górny dekiel, drobne różnice związane z mocowaniem.
Można by w Stąporkowie kupić taką skrzynię ?
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

niezłą ktoś zrobił podróbkę TURa...
z tyłu sa dołożone półosie chyba od Żuka i dlatego taki szeroki
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Nikt tutaj niczego nie podrabiał.
Człowiek mieszka koło Stąporkowa i jakoś zdobył skrzynię od TURA.
Resztę zbudował na zasadzie SAMA, czyli pakujemy co mamy.
To nie żaden TUR a jedynie SAM ze skrynią od TURA.
Awatar użytkownika
Mirek
Posty: 195
Rejestracja: 09 paź 2006, 19:18

RE: TUR-10

Post autor: Mirek »

ale to chyba chodzi o ten ciągniczek na allegroB)
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Ktoś już dał 6 tys. za tego TUR'a na Allegro, a może być jeszcze więcej
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: TUR-10

Post autor: Ursus »

Teraz przyjrzałem się jeszcze temu TURowi z Allegro i stwierdzam, że:
-przednie felgi są z Trabanta (chyba?)
-tylne felgi to najprawdopodobniej przednie z Ursusa C-45 (lub przyczepy) :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: TUR-10

Post autor: Ursus »

Dyskusję odnośnie rejestracji SAMów proszę prowadzić w TYM TEMACIE. Posty w innych tematach będą kasowane.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Witam,
mam takie pytanko,:uhoh:
wyjście WOM w TUR 10 wygląda jak na załączonym obrazku (wycinek zdjęcia i wycinek z instrukcji, dostarczonej przez Kol. Arbi).

Obrazek

Czy to jest typowe wyjście ? Może od czegoś pasuje ? Co należy tam zamontować aby wyjście było takie jak w typowym ciągniku, czyli taki frezowany wzdłużnie wałek, sorry ale nie wiem jak to się fachowo nazywa, ale chodzi mi o końcówkę typowego wałka odbioru mocy
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: TUR-10

Post autor: Ursus »

Słabo to widać ale przypomina mi to wyjście takie jak w Ursusie C-308 lub Dziku. A Tobie pewnie chodzi o założenie takiego wielowypustu jak mają normalne ciągniki.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Może jeszcze jakiś uszczelniacz po drodze?



Wladimirec T-25 masz może pomysł jak dorobić hamulce do Dzika nie psując oryginalnej konstrukcji traktora?
Myślałem o bębnach od Żuka, ale zaczynają się problemy z nowymi częściami do tych aut. Może wiesz coś na ten temat?:confused:
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Już coś wymiśłiłem oczywiście na bazie hamulców Żuka. Podeślę Ci projekt w cadzie jak tylko go zrobię.
Dzięki za odpowiedź.:yes:



A tak wogóle to rzeczywiście jesteś konstruktorem?
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Powracawszy do tematu WOM w TUR'ze załączam (mam nadzieję) dokładne zdjęcie.

Obrazek

To co widać, ten kołnierz wewnątrz okrągłęgo pierścienia, cały się obraca. Jest tam 6 widocznych otworków w kołnierzu, te otwory mają gwint i to M6. Myślę więc, że coś tam można przykręcić, tylko co ? :confused: Jak to nazwać, o co pytać w sklepie ? A jak nie można kupić, to z czego najłatwwiej dorobić ?
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Moje zdanie jest takie: musisz znaleźć kogoś, kto dorobi Ci tarczę, która będzie pasowała kształtem do tego, któy masz w Turze. Kształt jest tak zaprojektowany, aby rpzenosił obciążenie monentu obrotowego. Śruby M6 nie przeniosą obciążenia - zetną się. Służą one raczej do połączenia na sztywno z wałkiem (w tym przypadku o dość dziwnym kształcie). Do tego kołnierza należy wspawać gotową końcówkę z wielkowypustem pochodzącą od inej maszyny, ale o znormalizowanym kształcie - takim jak w "dorosłym" ciągniku. Proponuję wałek od kombajnu ziemniaczanego Anna lub od kosiarki rotacyjnej (ten jest dłuższy, ale ceną zbliżony) koszt ok. 40 zł.
Wtedy będziesz miał wyjście standard i połączenie rozbieralne - przydante przy naprawach.
jest jeszcze jeden problem - trzeba się zastanowić nad uszczelnieniem tego wału. powinien być pierścień uszczelniający w korpusie skrzyni biegów, ale sprawdź to, wsztstko jest w oleju i jeśli nie ma tam uszczelnienia, to może uciekać olej. Według mnie jest tam uszcelnienie. postaram się sprawdzić to w Dziku - skrzynia taka sama.;)



Może oczywiście da się dobrać część gotowa w sklepie, ale nie przychodzi mi do głowy od czego może pasować. Może będzie wiedział ktoś inny.



Wladimirec T-25
Życzę Ci powodzenia. To bardzo dobry kierunek studiów - sam skończyłem. Dają nieźle w kość, ale do głowy sporo kładą.
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Przyda się jeszcze tokarka. Elementy obrotowe obrabia się na tokarce...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

zp1_pp napisał/a:
jest jeszcze jeden problem - trzeba się zastanowić nad uszczelnieniem tego wału. powinien być pierścień uszczelniający w korpusie skrzyni biegów, ale sprawdź to, wsztstko jest w oleju i jeśli nie ma tam uszczelnienia, to może uciekać olej. Według mnie jest tam uszcelnienie. postaram się sprawdzić to w Dziku - skrzynia taka sama.;)
Uszczelnienie nie stanowi problemu, bo fabrycznie jest wszystko uszczelnione i nic nie cieknie, problem jedynie stanowi nazwijmy to przejściówka na klasyczny wałek.
Wladimirec T-25 napisał/a:
A do czego Ci WOM w takim pojeździe masz jakieś maszyny które pociągnie ten 10 km silnik ???
No myślę, że pociągnie opryskiwacz, glebogryzarkę 1-1,2m, może małą kosiarkę rotacyjną i myślę jeszcze o odśnieżarce wirnikowej - tylko trzeba będzie odsnieżać tyłem :lol:
To jak Panowie ? Koniec pomysłów :o, pozostaje tylko uruchomić tokarkę, frezarkę, spawarkę :confused: W żadnej naszej maszynie rolniczej nie ma takiego wyjścia ?
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Opryskiwacz, to drobiazd dla tego traktora. Należy się zastanowić nad glebogryzarką i resztą. Maszyny te mają znacznie większe zapotrzebowanie mocy. Może się uda. Musisz sprawdzić to z jedną maszyną i ewentualnie zastanowić się nad resztą.
M
Posty: 16
Rejestracja: 17 cze 2007, 13:04

RE: TUR-10

Post autor: M »

Witam !

Dobrze ,że przypadkowo trafiłem na ta stronkę. Potwierdzam zdjęcia ciągniczka które obejrzałem to TUR-10 , produkowany w Stąporkowie.
Mam taki ciągnik i od kilkunastu lat go użytkuję z dużym powodzeniem. Oczywiście nastąpiły w nim drobne przeróbki. Musiałem zmienić skrzynię biegów , gdyż nie mogłem dostać oryginalnych części zamiennych. Ale poza wymianą skrzyni biegów inne podzespoły ciągnika są oryginalne. Szkoda ,że takich ciągniczków już nie produkuje się u nas w kraju.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: TUR-10

Post autor: Deleted_User »

Kolego "M", a mógłbyś umieścić jakieś zdjęcia swojego TUR'a :shy:
Poza tym mam pytanie jakie miałeś problemy ze skrzynią biegów i w jaki sposób uporałeś się ze zmianą skrzyni biegów. Ta, co jest w oryginale jest praktycznie częścią konstrukcji podwozia, tzn są do niej przymocowane tylne koła, siedzenie, hydraulika i jest zintegrowana z ramą.
Ja też miałem problemy ze swoją, ale bez problemu dostałem łożyska i zębatki
zp1_pp
Posty: 51
Rejestracja: 12 maja 2007, 0:43

RE: TUR-10

Post autor: zp1_pp »

Witam.
Jak idą prace nad ciągnikiem?
Wyślij jakąś fotkę...

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: TUR-10

Post autor: Ursus »

Wstawiam tutaj fotki nadesłane przez kolegę Maszyna:

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ