TUR-10

Dyskusje na temat innych ciągników
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: TUR-10

Post autor: piotrbpm »

Ktoś sobie zażyczył wstawić mocniejszy silnik :) i to wszystko widać przeróbki .Swoja drogą ciekawe jak z wytrzymałością skrzyni w tym modelu:D
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: TUR-10

Post autor: adam12 »

Co do maszyn to widziałem kiedys jak"elpol" jechał z kosiarką rotacyjną i glebogryzarką ale jak to pracowało to nie wiem więc moze tur też da radę. A co do małego traktorka w przystępnej cenie to kupisz łamanego TZ do 8 tys i podobno lepsze niż kubota
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: TUR-10

Post autor: krypton »

Czy TZ lepszy niż Kubota? Ja mam zaufanie do japończyków. Eksploatuję od ponad roku Shibaurę 17 konną i sprawuje się lepiej niż dobrze i z kosiarką rotacyjną, listwową jak i z glebogryzarką.O przyczepie nie wspomnę, bo chyba nikt nie uwierzy ale 2,5 t ciągnie bez problemu. Dzwoniłem do dealera z zapytaniem i on odpowiedział mi że 4 tonowe nawet ciągają. Zaraz odezwą się adwersarze w stylu: to zobacz jakie zębatki są w TZ a jakie w Kubocie. Panowie!! Wielkość o niczym nie swiadczy, bo w japonczyku te elementy są wykonane z odpowiedniego materiału a nie z plasteliny. Chcę podkreślić że moja Shibaura nie jest moim pierwszym ciągniczkiem, bo przrabiałem RJS-1 i Tz14K4 i mam pewne porównanie. Kiedyś dałem się przewieźć człowiekowi który 12 lat jeżdził TZ w szkole ogrodniczej. Sam powiedział że nie da się porównać. To całkiem inna klasa.
Warunek jest jeden - nie jeździmy do urwania tylko robimy obsługi tak jak producent zalecił. U nas to jeszcze trudne. Widzę po moim sąsiedzie który władka naprawia jak mu coś odpadnie a olej wymienia jak filtr mu się zatka. Poza tym wystarczy poznać możliwości glebogryzarki (136 cm) oryginalnej porównując z glebogryzarką z TZ i porównać.Warunek - "trochę po japońsku trza kumać" Jedyne co jest ważne to nie kupujcie japończyków kierowanych na inne rynki niż europejski.One są na prawdę inne. Na moje 0,7h moja Shibaura to dobre rozwiązanie,
pozdrawiam!!



No i jak zwykle ta skleroza! Zapomiałem dodać że moją Shibaurę znalazłem w Luxemburgu od pierwszego właściciela, miała 580 mt/h i wszystkie obciażniki.Nie wiem dlaczego ale większośc ciągniczków prezentowanych przez naszych hadlarzy jest pozbawiona wszelkich obciążników. Być może chodzi o cło. WOM ma taki jak w C 330.
Jeszcze raz pozdrawiam!!
adam12
Posty: 100
Rejestracja: 08 paź 2008, 12:42

RE: TUR-10

Post autor: adam12 »

:oWięc zwracam honor:shy:.A co do TZ to i tak bym raczej jego kupił bo zawsze mnie kręciły łamane traktorki:D
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: TUR-10

Post autor: Pentax »

Krypton , możesz podać pełną nazwę swojej Shibaury ? I do tego jeszcze fotkę . Czy ma ona zwolnice przy tylnych kołach .
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: TUR-10

Post autor: krypton »

Shibaura 1743 SL Stiger. Jeżeli chodzi o zwolnice , to ma, ale w zespole napedowym, ponieważ koła są rozsuwane od 100cm do 135 cm.Ogólnie cała mechanika wygląda tak , jakby ktoś spuścił powietrze z C 330. ale ma trochę więcej mozliwości (porównując wielkość). Ma 5 biegów do przodu + jeden do tyłu na 3 zakresach reduktora L+M+H czyli razem 15 przełożeń do przodu + 3 do tyłu. WOM ma 3 prędkości ze standartowym frezem (taki jak w C 330) z dwoma opcjami pracy. Pierwsza opcja to napęd WOM niezależnie od jazdy, a druga opcja to praca tylko podczas jazdy (na luzie) wałek się nie kręci) i oczywiście pozycja N(wyłączony). Z tyłu ma szybkozłącze do narzędzi fabrycznych jak i zawiesie trzypunktowe do innych standartowych narzędzi. Oprócz tego posiada blokadę machanizmu różnicowego, wspomaganie kierownicy(trochę przesadzili z tym wspomaganiem bo na wyłączonym silniku też lekko się kręci kółkiem) i chyba najważniejsze z tego wszystkiego to przedni napęd. Ma też trochę elektroniki służącej do sterowania podnośnikiem ( poziomowanie, utrzymanie stałej głębokości ...) która można wyłączyć i przejść na sterowanie ręczne.Slilnik kręci 2800 obr/min i zużuwa w/g producenta 1,5 l oleju napędowego na godzinę i w zasadzie w tej normie się mieści. Silniki tego typu są równiez stosowane w minikoparkach i miniładowarkach. Oczywiście posiada pełną hydraulikę z zaworem regulującym prędkość opadania podnośnika. Mam do tego malucha oryginalną glebogryzarkę o szerokości 136 cm. Posiada ona 3 możliwości kształtowania gleby w zalezności od układu noży (soczewka wklęsła, soczewka wypukła, płasko). W zalezności od prędkości zaczyna się od cięcia w kosteczkę do pełnego spulchnienia ( mix) od 0 cm do 40 cm głębokości.
Przyczepkę , cysternę(1200 l), pług 2 skibowy, kosiarkę listwową (140 cm) i rotacyjną, walec (400 kg), pług do sniegu oraz widły z tyłu dorobiłem sam.

Jest to mój trzeci miniciągnik. Poprzednio miałem TZ4 K14 i RJS1.
O nich również niewiele złego mogę powiedzieć, jednak jest to trochę inna klasa(brak finezji konstrukcyjnej)." Na łeb, na szyję" Shibaura bije oba traktorki zwrotnością i komfortem pracy nie wspomnąc kultury pracy silnika. Użuwam go codziennie gdyż od 2 lat jestem w stanie permanentnej budowy, a oprócz tego posiadam 2 koniki (biologiczne, nie mechaniczne) i przy nich też jest trochę roboty.
Śmiało mogę powiedzieć że jest to dbry środek transportu w brębie mojej działki. Oprócz Shibaury mam jeszcze babkę JUMZ pamiętającą Lońkę Breżniewa, no ale to akurat nie jest narzędzie rolnicze, bo to koparko spycharka typ budowlany. Emerytka ma również się dobrze.

Fotkę Shibaury zamieszczę jak zrobię ale, w tym tygodniu to chyba nie nastąpi.

Na razie pozdrawiam!!!
Pentax
Posty: 58
Rejestracja: 07 sty 2009, 17:27

RE: TUR-10

Post autor: Pentax »

Dziękuję za wyjaśnienia.:) Fantastyczna maszyna . No i możliwości glebogryzarki - super sprawa.Taki zestaw by mi pasował .Trochę odbieglismy od tematu wątku więc mam nieśmiałą propozycję , abyś swoją ostatnią wypowiedź założył jako nowy wątek , wkleił fotki traktorka i narzędzi . Będzie to ciekawy temat zwłaszcza dla tych co zastanawiają się nad kupnem jakońca . A możesz podać jak od strony formalnej wyglądąło sprowadzenie Shibaury do Polski z Luksemburga. Czy mogłeś ją zarejestrować ?
Pozdrawiam
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: TUR-10

Post autor: piotrbpm »

Witam zamieszczam kolekcje zdjęć przedstawiająca Tur-a 10,jedne w oryginale a inne troszkę przerobione:) przez właścicieli .Zdjęcia zamieszczam wyłącznie w cel inf (zaczerpnięte z aukcji i forum)
http://rapidshare.com/files/302649972/tur_10.rar


Co do spr nowy wątek o japońskich traktorkach to wysłałem zapytanie :) ale to forum jest raczej o traktorach starej daty:/ hmm już dawno założył bym własne forum ale nie jestem biegły w tworzeniu stron:/.
Posiadam wielką bazę zdjęć japońskich maszyn takich marek jak Yanmar ,Kubota Iseki itp może ktoś chcę nawiązać współpracę ?
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: TUR-10

Post autor: Jacek ze Skansena »

Gdzie te fotki bo nie widzę a chciałem popatrzeć.??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TUR-10

Post autor: Bolszewik »

Trzeba sobie ściągnąć i rozpakować. ;)
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: TUR-10

Post autor: Jacek ze Skansena »

A nie umiecie wstawiać tak prościej? Nie każdy sobie umie rozpakować. Ja jestem właśnie jeden z nich.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: TUR-10

Post autor: Bolszewik »

Serwisy udostępniające miejsce na zdjęcia są albo bardzo wolne albo płatne. Więc raczej musisz się nauczyć, to prosta sprawa. Klikasz FreeUser, potem czekasz ok 1 min. (cyferki zlecą do 0), następnie pojawi się niebieski przyciski DOWLAND klikasz i czekasz. Plik domyślnie ściągnie się do katalogu pobieranie w "Moich Dokumentach". No i jeszcze rozpakowanie też zrobi to za ciebie automat.

Jeśli Ci się nie chce spróbować to podaj e-mail mam to ściągnięte i rozpakowane ale w domu (obecnie jestem w pracy) tak więc mogę wysłac dopiero wieczorem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: TUR-10

Post autor: Jacek ze Skansena »

Dziękuję Bolszewik za fotki. Wciąż się otwierają.
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: TUR-10

Post autor: piotrbpm »

Witam zamieszczam wszystkie zdjęcia jakie posiadam oraz kilka stron instrukcji obsługi do traktorka Tur-10
http://rapidshare.com/files/318163366/tur_10.rar

Szkoda że temat ucichł , jest przecież o czym rozmawiać i dyskutować :)....Za każdym razem ,jak się pojawi ten traktorek na allegro wypytuję sprzedającego o szczegóły proszę o więcej zdjęć :) itp
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: TUR-10

Post autor: Jacek ze Skansena »

Piotrek czy może wiesz o jakimś co by był na sprzedaż? Za jakieś normalne pieniądze
piotrbpm
Posty: 72
Rejestracja: 19 paź 2007, 14:08

RE: TUR-10

Post autor: piotrbpm »

Witam przepraszam że tak późno odp ,ale był problem z odzyskaniem hasła do mojego konta:)
Hmm chyba najtaniej to widziałem za 4 tys taki żółty egzemplarz nie dawno był na allegro ,ale właściciel wprowadził w nim wiele zmian .
Za nic nie mogę namówić właścicieli na pstrykanie fotek :/ a szkoda bardzo interesuję mnie ta maszyna:)

http://www.allegro.pl/item971339126.html
ENDRIU
Posty: 14
Rejestracja: 03 mar 2010, 19:31

RE: TUR-10

Post autor: ENDRIU »

piotr032
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2010, 18:42

RE: TUR-10

Post autor: piotr032 »

Witam. Tak sie sklada ze moi rodzice maja taki wlasnie ciagnik tur10d i zastanawiaja sienad sprzedaza. wiecej info i fotki moge wyslac na E-mail
ADAMS2000
Posty: 24
Rejestracja: 28 lut 2010, 21:30

RE: TUR-10

Post autor: ADAMS2000 »

no dawaj foty
ODPOWIEDZ