Program telewizyjny

Rozmowy ogólnie o rolnictwie dawniej, ale także o urządzeniach, które nie pasują do innych działów - np. wiatraki.
Awatar użytkownika
ursust25a2
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2013, 21:49

Program telewizyjny

Post autor: ursust25a2 »

Witam. Jestem nowy na forum.
Czy ma ktoś na dysku program "Magazyn Notowań"
Program leciał na TVP1
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Program telewizyjny

Post autor: Ursus »

A możesz coś więcej nt tego programu? O czym to dokładnie?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
ursust25a2
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2013, 21:49

RE: Program telewizyjny

Post autor: ursust25a2 »

program jest związany z rolnictwem i maszynami rolniczymi np: jak działa hydraulika w ciągnikach ursus

Podam 1 filmik z tego programu http://www.youtube.com/watch?v=907CaNpWpyU
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Program telewizyjny

Post autor: pawelll48 »

Ja go osobiście niestety nie pamiętam (nie było mi dane), ale na youtubie oglądałem. Jest z lat 90tych. I był "tworzony" na Worowniczej? (nie pamiętam dokładnie nazwy, ale teraz tam jest "sprawa dla reportera").
Według mnie b. ciekawy program, szkoda, że go nadal nie prowadzą.
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

RE: Program telewizyjny

Post autor: maly-agro »

Kilka lat temu właśnie u kuzyna oglądałem na kasecie VHS nagrany jakiś program z telewizji (TVP1? nie pamiętam) w którym talerzowano (?) K-700A, bodajże test talerzówki. Kaseta jak dobrze pamiętam w latach 90 była nagrana. Ale nie jestem pewien czy to ten program był.
Roman1313
Posty: 570
Rejestracja: 14 kwie 2010, 23:39

RE: Program telewizyjny

Post autor: Roman1313 »

Tak zgadza sie był taki program. Pamiętam go z lat 90 leciał cos koło godz 12.00 zara po wiadomościach rolniczych. Przedstawiali w nim m. in. różne rozwiązania i propozycje dla rolnika na przykładach z rachunkiem poniesionych nakładów i stopą zwrotu. Do dzisiaj zostały tylko wiadomości rolnicze(agrobiznes) w tygodniu o 12.10 i na stronce TVP1 w archiwum do zobaczenia.

W niedziele z rana koło 9.00 leciał też program rolniczy "Notowania" wktórym przedstawiano m.in. nowosci w rolnictwie w telegraficznym skrócie (15min) Zapamiętałem jak w jednym programie przedstawili układ podnoszenia narzędzi jjak działa, jak sie go wytwarza po próbe w laboratorium.

Fajnie że to ktoś wrzuca bo sobie można przypomnieć jak to bywało dawniej i się czegość nauczyć. Jest szansa że może na TVP Historia kiedyś do tego sięgną i przypomną te programy.
Awatar użytkownika
ursust25a2
Posty: 39
Rejestracja: 01 sty 2013, 21:49

RE: Program telewizyjny

Post autor: ursust25a2 »

Mogli by też puścić na TVP1 ponieważ nie posiadam programu TVP Historia. A może by tak napisać do TVP ?
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Program telewizyjny

Post autor: pawelll48 »

Wątpię, aby wyemitowali stary magazyn w tvp1, prędzej w tvp historia bym to widział ;)
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Program telewizyjny

Post autor: damber »

Często oglądałem "MAGAZYN NOTOWAŃ" w latach 90' :)
Facebook. old URSUS tractor
Awatar użytkownika
MAMMOET
Posty: 187
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:55

RE: Program telewizyjny

Post autor: MAMMOET »

"Notowania" też pamiętam, tylko byłem może 7-8 letnim szkrabem i zaczynałem dopiero interesować się roltechniką...
Widzę sporo podobieństw do wciąż emitowanego "Agrobiznesu" ;)
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Program telewizyjny

Post autor: Marcin125p »

"Notowania" ja również pamiętam - był rano. Dla ciekawych: w tym programie po raz pierwszy w TVP pokazano reklamę maszyn rolniczych: jeśli dobrze pamiętam to był Dom Handlowy Korbanków z Tarnowa Podgórnego - pokazali nowoczesne maszyny i autosalon Poloneza.
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

RE: Program telewizyjny

Post autor: brutal66 »

Dokładnie zgadzam się z Marcin125p. Też to pamiętam. Zresztą do dziś Tarnowo robi wrażenie ilością sprzętu.
Szczerze mówiąc to zał mi jest Bloku Programów Edukacyjnych który był emitowany w godzinach 8- 15. Potem ilość czasu zmniejszano aż Blok był emitowany tylko w czwartki. Uwielbiałem program " Przyjemne z Pożytecznym". Dziś niestety brak jest programów edukacyjnych w telewizji publicznej :(
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
Janek333
Posty: 45
Rejestracja: 20 paź 2009, 15:58

RE: Program telewizyjny

Post autor: Janek333 »

Widzę temat Świerzy więc też się wypowiem;p pamiętam ten program;D Dziś posiadam tylko 27 odcinków które pobrałem kiedyś z internetu;) Nię ja je nagrywałem więc się podzielę;)(Jestem w trakcie dodawania na youtube) http://www.youtube.com/watch?v=IvqWzOpCoEo
Awatar użytkownika
pawelll48
Posty: 232
Rejestracja: 18 lis 2011, 23:44

RE: Program telewizyjny

Post autor: pawelll48 »

http://www.youtube.com/watch?v=IK8WaSvFyf8
Polecam obejrzeć ;) Coś pięknego ten artykuł... Nie wiem czy odpowiedni temat...
Awatar użytkownika
bartoxc330
Posty: 141
Rejestracja: 26 gru 2011, 18:04

RE: Program telewizyjny

Post autor: bartoxc330 »

Żeby tak każdy dbał o swój sprzęt *saycheese*.Niesamowita kobieta*clap*
Frankfaw
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2019, 13:23
Lokalizacja: Bulgaria
Kontakt:

Program telewizyjny

Post autor: Frankfaw »

A na jakim kanale ten program telewizyjny byЕ‚by emitowany?
Jakie to są te ciekawe marzenia? A dokładniej jakim kryteriom takie marzenia będą poddawane by być zaliczone do tych ciekawych?
ODPOWIEDZ