Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Witam
Od 1-szego stycznia 2020 szykuje sie niespodzianka.
Kupujac stary ciagnik lub samochod zabytkowy bedziesz go musial jakims cudem przerejestrowac na siebie w ciagu 30dni.Niewazne czy jest w czescich itd
Nieprzerejestrujesz 1k kary! Tylko jak w 30 dni zrobic renowacje zeby taki pojazd przeszedl przeglad?
Malo tego sprzedajacy tez zaplaci 1k kary jak niezglosi sprzedazy.
Choc by czlowiek cos chcial uratowac do przyszlych pokolen ze swoich srodkow prywatnych i wkladajac swoj czas i zdrowie to i tak sie nie da :(

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25004523, ... episy.html

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25125357, ... otych.html
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Przed wyborami naobiecywali, a teraz muszą skądś brać pieniądze na owe rozdawnictwo... :x
A wystarczyło by wprowadzić przepis że do przerejestrowania nie jest wymagany aktualny przegląd...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Trzeba będzie brać w takim razie tablice próbne i trzymać je... Zastanawiam się teraz co zrobić z traktorami, które kupiłem, a nie przerejestrowałem na siebie?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Bolszewik »

Teoria jest dobra.
Kupuję pojazd, staję się jego właścicielem więc powinien być na mnie zarejestrowany.
Czy pojazd zarejestrowany musi mieć przegląd ?
Logika mówi że nie.
Chyba każdemu zdarzało się zapomnieć o przeglądzie, nabyć "trupa" do roboty lub obsuwa w warsztacie samochodowym sprawiła że na przegląd się nie zdążyło.
Czy Policja lub inne organa zabrały komuś tablicę i dowód ?
Nie, co najwyżej zatrzymują do wyjaśnienia.

Czy sam fakt zarejestrowania pojazdu na moje nazwisko uprawnia mnie do poruszanie się nim po drodze.
Logika mówi że nie.
Ponieważ pojazd musi mieć przegląd, ubezpieczenie, inne papiery np. UDT, a ja powinienem posiadać prawo jazdy odpowiedniej kategorii.

Czy zatem mogę sobie kupić dwudziestotonowy dźwig ?
Logika mówi że tak.
Tylko nie mogę go prowadzić i obsługiwać.

Zatem logicznie rzecz biorąc mogę kupić zarejestrowany pojazd w worku, bez przeglądu bo "wyszedł". Przerejestrować go na siebie i remontować.
Jak naprawię to >> zawieźć << ( nie pojechać ) na przegląd i dalej normalnie użytkować.

Za zakupiony pojazd płacę państwu podatek od wzbogacenia / luksusu !
Za ten pojazd może już naście razy zapłacono ów podatek !
Uczciwie by było gdyby był uiszczony raz od nowego pojazdu !

Państwo chce mnie więc potencjalnie ukarać za to że chcę sobie kupić grata do zabawy.
W innej sytuacji może to być nieudana inwestycja firmy która kupiła specjalistyczny pojazd i nie zdążyła go naprawić.

Ta ustawa jest wg mnie kolejnym zamachem na własność prywatną !

Logika mówi że to niemożliwe .... cóż to tylko nauka, a są na tym świecie rzeczy które się fizjologom nie śniły.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
brutal66
Posty: 633
Rejestracja: 17 sie 2011, 20:48

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: brutal66 »

Do tej pory wystarczyło napisać oświadczenie i złożyć w wydziale komunikacji że pojazd jest w trakcie remontu. Może taka opcja pozostanie. Tak to przynajmniej wygląda u mnie ale wiadomo że każdy urzędnik lub starostwo interpretuje przepisy wg własnego uznania.
Sam padłem ofiarą takiej interpretacji. W związku ze zmianą miejsca zamieszkania zmieniłem dowód i prawo jazdy. Pomimo że prawo jazdy wszystkich kategorii miałem nadane bezterminowo to po otrzymaniu nowego prawa jazdy mailem 15 lat dla A iB oraz 5 lat na CE. wszędzie mi tłumaczono że takie są przepisy. Niedawno okazało się że facet poszedł do sądu administracyjnego który przyznał mu rację i cofnieto terminowość uprawnień.
Reasumując warto walczyć o swoje ponieważ nasze przepisy są niesamowicie zagmatwane
Pozdrawiam Tomasz
Zetor 25A, Ursus C- 385, Dniepr 650, Ładowacz UNHZ 500, Pług PZ1, Piła spalinowa Drużba, Snopowiązałka, Suzuki Intruder VLR 1800, Honda PC800
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Ursus pisze: 25 lis 2019, 20:03 Trzeba będzie brać w takim razie tablice próbne i trzymać je... Zastanawiam się teraz co zrobić z traktorami, które kupiłem, a nie przerejestrowałem na siebie?
Dzis sie o ty przepisie dowiedzialem w Urzedzie Komunikacji bo mialem wezwanie wlasnie o probne tablice ktore juz trzymalem 2 lata :D .Porzadkuja wszystkie zalegle sprawy przed Nowym Rokiem.Pewnie komus cieple posadki szykuja bo przeciez bedzie z czego placic :D .Mam 14 dni na zwrot probnych i na zrobienie przegladu jak nie to odmowa rejestracji.

Jezeli prawo nie dziala wstecz to umowy zawarte przed Nowym Rokiem niepowinny sie odnosic do tych przepisow.
Bedzie sie dzialo :D

Po Nowym Roku jak Sprzedajacy zglosi sprzedaz po zawarciu umowy to juz Cie maja i nie pomoze przepisywanie dat itd

Oczywiscie mi do smiechu to nie jest bo mnie te przepisy zalatwia na cacy.Potrafia czlowiekowi skrzydla podciac...
Awatar użytkownika
przemek82
Posty: 70
Rejestracja: 21 cze 2018, 18:28

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: przemek82 »

widelec77 pisze: 25 lis 2019, 20:40
Ursus pisze: 25 lis 2019, 20:03 Trzeba będzie brać w takim razie tablice próbne i trzymać je... Zastanawiam się teraz co zrobić z traktorami, które kupiłem, a nie przerejestrowałem na siebie?
Dzis sie o ty przepisie dowiedzialem w Urzedzie Komunikacji bo mialem wezwanie wlasnie o probne tablice ktore juz trzymalem 2 lata :D .Porzadkuja wszystkie zalegle sprawy przed Nowym Rokiem.Pewnie komus cieple posadki szykuja bo przeciez bedzie z czego placic :D .Mam 14 dni na zwrot probnych i na zrobienie przegladu jak nie to odmowa rejestracji.

Jezeli prawo nie dziala wstecz to umowy zawarte przed Nowym Rokiem niepowinny sie odnosic do tych przepisow.
Bedzie sie dzialo :D

Po Nowym Roku jak Sprzedajacy zglosi sprzedaz po zawarciu umowy to juz Cie maja i nie pomoze przepisywanie dat itd

Oczywiscie mi do smiechu to nie jest bo mnie te przepisy zalatwia na cacy.Potrafia czlowiekowi skrzydla podciac...
A o co chodzi z tymi tablicami?
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Przy rejestracji :w moim przypadku to byl fiat 126p z 1977 roku ktory nie mial tablic rej,a zeby zrobic przeglad musisz miec tablice.Wiec piszesz pod odpowiedzialnoscia karna orzeczenie o zgubieniu-zniszczeniu oryginalnych tablic.Placisz jakies 30zl i dostajesz probne tablice i probny dowod.
Ja taki dowod i tablice trzymalem 2 lata az nie wytrzymali i wezwanie dostalem.

Dziwi mnie fact ze ja nieslyszalem o tych przepisach w tv ani radiu.Co to sie tak odbylo wszystko cicho.
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Mars »

Cóż , wychodzi na to, że zamiast kupować traktor, będziemy kupowali części i sami sobie traktor składali. I po zawodach.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

Mars pisze: 25 lis 2019, 21:27 Cóż , wychodzi na to, że zamiast kupować traktor, będziemy kupowali części i sami sobie traktor składali. I po zawodach.
Niezupełnie. Skoro dąży się do tego, że KAŻDY pojazd ma być rejestrowany, to jak z części poskładasz sobie traktor, albo uspawasz przyczepkę-samoróbkę, a zły sąsiad urzędowi "uprzejmie, acz z obrzydzeniem doniesie", wówczas zostaniesz ukarany. I nieważne, że samoróbka nigdy nie wyjechała poza twoje gospodarstwo...

PiSowcom zaczyna kasy brakować, więc sięgają coraz głębiej do kieszeni podatników. W Polsce są setki tysięcy niezarejestrowanych pojazdów: starych ciągników i przyczep, motocykli crossowych, pojazdów typu buggy. Teraz to proszę pomnożyć razy te 1000 złotych.... A ! I jeszcze jedno: każdy pojazd zarejestrowany będzie w ewidencji, więc łatwiutko będzie zmusić wszystkich do płacenia OC lub walić kary za owego brak. No i jeszcze dochód z późniejszego złomowania wszystkiego, co ma kółka !

Za chwilę zaczną rejestrować hulajnogi, wrotki i taczki... No i wprowadzą na te taczki obowiązkowe prawo jazdy kategorii T1, bo przecież jak to tak, bez uprawnień prowadzić pojazd ?! A prowadzenie wózka dziecięcego po drodze publicznej ? Ło jezu, przecież dzieci to przyszłość narodu, która nie może być tak narażana ! Rodzic prowadzący wózek musi mieć prawko kategorii D, bo przecież przewozi ludzi ! I kwalifikacyjne kursy doszkalające co 2 lata ! I co roku kontrola hamulca w wózku ! I obowiązkowe oświetlenie ! I śmieszne, i straszne - ale co z tego ? My tu sobie popsioczymy,ponarzekamy, a oni i tak zrobią swoje. A przy zmianie ekipy rządzącej nowa tego nie odkręci, bo przecież taki zamordyzm jest korzystny i kasę daje...

Zawsze mówię: Polskę-kraj kocham, Polski-państwa nie trawię. Bo polskie państwo zamiast dbać o obywateli, jest ich wrogiem. A od tego, kto akurat rządzi zależy jedynie stopień tej wrogości.
Ostatnio zmieniony 26 lis 2019, 19:36 przez Tomek_J, łącznie zmieniany 1 raz.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

To teraz wozy konne i pojazdy wolnobieżne też będzie tżeba rejestrować?
Ja się dziwię, że Nasz "kochany" Rząd niewprowadził jeszcze tachografów do wszystkich pojazdów?

Uprawnienia na spłodzenie i posiadanie dzieci też można wprowadzić.

Ludzie są cierpliwi ale do pewnego stopnia.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Wyniszcza do konca wszystko takimi ustawami.Po polskiej motoryzacji zostana fodlery i filmy i troche oryginalnych egzemplarzy w rekach prywatnych jak tak dalej pojdzie.

Sytuacja kuriozalna.Pierwszy lepszy przyklad wziolem z netu:

https://www.olx.pl/oferta/komar-2330-CI ... 6d1ffbd6f4

Kto kupi ten motorower i po co?Jak koszty rejestracji na wejsciu przewyzsza jego wartosc.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Trzeba poczytać co nieco i może spróbować nagłośnić tę sprawę?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Bolszewik »

Właśnie wróciłem ze złomownicy.
Pani wagowa poinformowała mnie że nie będzie możliwości odsprzedaży złomu bo trzeba to oddzielnie opodatkować.
Do tego kilka kamer z nagrywaniem do wglądu odpowiednich służb.
No to super ekologicznie ....
Kupujmy nowe *&^)@#$% z chin, zamiast naprawić / zrobić ....
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Robi się coraz mniej przyjemnie w naszej branży kolekcjonerskiej. Szkoda, bo zamiast w pełni legalnie robić to co się lubi, to będzie mekka dla kombinatorów i handlarzy.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Ze złomem to już całkiem patologia, większość małych skupów pewnie zwinie działalność... Chociaż podejrzewam że handel złomem będzie nadal kwitnął, tyle że pokątnie...
A przez durne przepisy o przerejestrowaniu już jestem 247zł w plecy, bo musiałem przerejestrować dwie przyczepki lekkie, które normalnie latami śmigały by na poprzednich właścicieli, no bo po co niepotrzebnie przepłacać...

Ja na tą ekipę nie głosowałem, ani na żadną inną uznając że nie ma z czego wybierać... :roll:
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Mars »

Wobec tego można nie zakładać przedniej osi i tylnych kół i pojazdu nie ma ...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Mars pisze: 26 lis 2019, 20:18 Wobec tego można nie zakładać przedniej osi i tylnych kół i pojazdu nie ma ...
I co Ci to da?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Też nie bardzo rozumiem o co Ci chodzi?
Jeśli pojazd mam papiery wg ustawodawcy to istnieje - choć fizycznie mogła z niego nie zostać ani śrubka lub jest to wrak przerośnięty drzewami za stodołą to trzeba za niego płacić oc, przerejestrowywać itp
A to czy odkręcisz, czy założysz mu koła niczego w tym temacie nie zmienia...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Na to wychodzi ze z tym zlomem to prawda.Jutro trzeba sie wziasc za porzadki i co nie potrzebne na przyczepke bo pozniej jeszcze trzeba bedzie do interesu doplacic.

Ciekawe co jutro rano sie jeszcze dowiemy? :) Moze w nocy znow jakas kolejna ustawa wyjdzie.
ODPOWIEDZ