Władimirec t25 nabytek i stres

Tutaj relacjonujemy tylko przebieg prac restauracyjnych naszych ciągników i maszyn, a wszelkie porady itd. opisujemy w dziale Porady i wskazówki
Kamil Władimir
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2019, 16:44

Władimirec t25 nabytek i stres

Post autor: Kamil Władimir »

Witam was z racji ze to mój pierwszy post chciałbym wszystkich pozdrowić i przywitać , zarejesrowalem sie na forum gdyż kupilem t25 . Puki co to założyłem tur dwusekcyjny z silownikami dwustronne , wyjscie na chydraulike do tura juz byla ktoś mial jednosekcje wiec na szybko podpielem w ta rurke od kipru która wypuszczono do przodu dla poprzedniego tura . Widze ze to nie jest dobre rozwiązanie bo olej musi isc przez dwa rozdzielacze zanim dojdzie do silownikow i nie wiem czy przez to nie pracuje wolno . Pompa ok bo tak samo podnosi ciężar na wolnych i z gazem . Dzis go sobie próbowałem i widze ze cieknie ten stary rozdzielacz również chcialem wcisnąć blokade ale stoi kamieniem czy na luzie czy ze sprzęgłem itp jak sie rył to również słyszałem jak sie jedno kolo obraclo jak by chrupniecia nie mialo ciężko bo podnosiłem ze 400kg turem i cofalem i jak dojechalem do krawężnika to sie rył . I tak oto na wstepie juz sie zestresowalem tymi dźwiękami ze skrzyni
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Władimirec t25 nabytek i stres

Post autor: Bolszewik »

Po pierwsze bardzo proszę o staranniejsze pisanie. Łatwiej się wówczas czyta i lepiej rozumie co kto ma na myśli.

Problem z pompą może być taki że ma słabą wydajność. Standardowo jest tam pompa NSZ 10, a można zastosować NSZ 14, NSZ 16, lub Polski odpowiednik Hylmet.
Sam też mam ten problem bo po awarii pompy kupiłem na szybko nową NSZ 10. Działa poprawnie zarówno ze spychem wywrotką jaki i hds`em, ale wolno....

Blokadę najlepiej obejrzeć najpierw od zewnątrz po zdjęciu podłogi. Następnym krokiem jest odkręcenie pokrywy skrzyni biegów, a dalej to już rozkręcanie skrzyni biegów .... :roll:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
ODPOWIEDZ