Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Mars »

Jeśli pojazd był wcześniej zarejestrowany i kupujemy pojazd z dowodem rejestracyjnym, to nic nie da, ale jeśli sami sobie składamy pojazd, to jeśli nie jest on kompletny, to nie jest pojazdem.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Jeśli sami sobie składamy pojazd, to masz rozumiem na myśli pojazd typu SAM - to tego nie da się w chwili obecnej w ogóle zarejestrować - więc nie ma to nic do tego tematu.
Jeśli jednak masz na myśli pojazd fabryczny, ale składany z części - to tak czy inaczej gdzieś go musiałeś nabyć - choćby to np była sama rama z numerami - to rejestrując na zabytek też trzeba by brać to pod uwagę. Generalnie przepisy się obejść pewnie da na wiele sposobów - i Polacy sobie z tym poradzą - ale czemu Ci uczciwi mają kombinować.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
MrGonzocz
Posty: 12
Rejestracja: 02 paź 2018, 11:20
Lokalizacja: Żory

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: MrGonzocz »

Ciekawi mnie jeśli mam na placu ciapka 30 z jakimiś tam papierami chyba dowodem tylko i ciapka 25 z umową spisaną na kolanie, czy z tym też może być jakiś problem? I raczej żebym się śpieszył chociaż 30 zarejestrować jakimś cudem bo jest cała sprawna a 25 niestety w częściach...?
Awatar użytkownika
scatman
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2011, 1:07

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: scatman »

Panowie, po pierwsze prawo nie działa wstecz, święta zasada. Problem będzie jedynie dla kupujących od 1 grudnia 2019 jeżeli ustawa ma wejść z dniem 1 stycznia 2020 roku
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

@scatman nie do końca jest tak, że prawo nie działa w stecz. W 2002 roku zrobiłem prawo jazdy kategorii C i uprawnienia były ważne bezterminowo. W 2017 zrobiłem C+E i jest ważne na na 5 lat, czyli do 2022. Przy okazji wpisali mi w prawko termin ważności kategorii C też do 2022. A to dlatego, bo w międzyczasie zmieniły się przepisy.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

Już pisano, że po iluś tam bataliach sądowych uznano praktykę ograniczania ważności starych uprawnień za niewłaściwą.
Ja w ostatnich latach robiłem kolejno: A, C i C+E. W żadnym razie nie ograniczono mi bezterminowości posiadanego "od zawsze" B.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Wrocilem wlasnie po raz kolejny z urzedu-kolejki jak za najlepszych czasow PRL.

Jedno jest pewne skutki tej ustawy dopadna kazdego kierowce.Beda brac ludzie po kilka dni wolnego z pracy zeby przerejestrowac auto itd

Kilka lat temu juz w Niemczech chcieli wprowadzic platne autostrady,a wlasciciele aut im odpowiedzieli wprowadzcie ,a odrazu sie pozegnacie z wladza.
W Polsce w co drugim gospodarstwie domowym jest auto lub kilka,elektorat ogromny.

Ja glosowalem pierwszy raz w zyciu w tym roku niestety popelnilem blad i juz go wiecej nie popelnie.
Zobaczymy jak to bedzie w praktyce.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

W Niemczech właściciele ciężarówek płacą za przejazd po płatnych odcinkach autostrad.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

bergman31 pisze: 27 lis 2019, 15:28 W Niemczech właściciele ciężarówek płacą za przejazd po płatnych odcinkach autostrad.
Nie obchodzi mnie co sie dzieje w innym kraju.

Mialem na mysli ze zadzieranie z tak poteznym elektoratem jak kierowcy to jak strzal w kolano :)

Zamiast to wszystko uproscic do minimum i wyciagnac do kierowcow,obywateli pomocna dlon robia ustawy ktore tylko maja docelowo wydrenowac kieszen-bo wiadomo o co tu chodzi tak naprawde :)

Zobaczymy jak to bedzie w praktyce.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

Każdego roku rząd wprowadza jakieś nowe ustawy i rozporządzenia, które powodują coraz większą biurokrację.

Rząd nie ma swoich pieniędzy, więc musi je skądś wziąść a jak wiadomo, najlepiej z kieszeni podatnika, z tego samego, który głosował na rząd.

Naród jest cierpliwy ale do pewnego momenty. W końcu nie wytrzyma i wybuchnie jakaś rewolucja. Rolnicy w Unii Europejskiej coraz częścię protestują przeciwko władz i ich głupich pomysłów.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

bergman31 pisze: 27 lis 2019, 23:35Naród jest cierpliwy ale do pewnego momenty. W końcu nie wytrzyma i wybuchnie jakaś rewolucja. Rolnicy w Unii Europejskiej coraz częścię protestują przeciwko władz i ich głupich pomysłów.
Nie łudź się. Zamordystyczne przepisy są wprowadzane przez kolejne rządy z lewa i prawa od czasu wejścia do UE i na ogół pod pretekstem tego wejścia. I co ? I nic. Gdyby ludzie powszechnie chcieli ostro protestować, to już dawno powinni byli. Na tym forum są ludzie w różnym wieku i ci 50+ potwierdzą, że paradoksalnie za komuny w latach 70 i 80 pod pewnymi względami zwykły człowiek mógł więcej i swobodniej, niż teraz. Nawet jeszcze kilkanaście lat temu można było sobie zbudować nie tylko przyczepkę, ale nawet silnikowy pojazd-samoróbkę; mało tego, dało się oficjalnie go poddać przeglądowi i zarejestrować. A teraz ? Ni wuja ! A czemu ? Bo nie. Bo masz ładować kasę w państwo nie tylko w formie podatków, ale też w formie rozmaitych dodatkowych opłat za towary i usługi, które kiedyś organizowałeś sobie we własnym zakresie, a teraz nie wolno, bo nie. Bo z robienia czegoś własnym sumptem państwo nie ma nic, a przecież to niedopuszczalne...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

Z likwidacją możliwości rejestracji SAMów, to rząd wielu ludzi delikatnie mówiąc zdenerwował. Sam chciałem zbudować przyczepkę samoróbkę do samochodu, niestety zanim zacząłem budować, to prawo się zmieniło. Z konieczności kupiłem z marketu i do dziś się dziwię, jak ona przeszła homologację. Ale podatek VAT do skarbu państwa wpłyną.
Za komuny też tak lekko nie było. Brakowało towarów, wiele z nich było na przydział. Z drugiej strony nie było takiej biurokracji jak teraz, a rząd nie nakładał podatków na wszystko.

Dla poprawy humoru, dowcip z lat 70tych:
Podczas spotkania międzynarodowego rozmawia prezydent USA z I Sekretarzem PZPR:
-Przeciętny Amerykanin zarabia 2000$, z tego połowę wydaje na życie- mówi prezydent USA.
-A co robi z resztą? - pyta I Sekretarz PZPR.
-Nie wnikamy w to! - odpowiada z przewrotny uśmiechem prezydent USA.
-A u nas przeciętny Polak zarabia 2000zł, a na życie wydaje 4000zł - mówi I Sekretarz PZPR.
-Skąd bierze resztę? - pyta prezydent USA.
-Nie wnikamy w to! - odpowiada z przewrotnym uśmiechem I Sekretarz PZPR.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

bergman31 pisze: 28 lis 2019, 12:05Sam chciałem zbudować przyczepkę samoróbkę do samochodu, niestety zanim zacząłem budować, to prawo się zmieniło.
A efekt taki, że na OLX-ie kwitnie handel dokumentami i tabliczkami znamionowymi z zezłomowanych przyczep, które wystarczy przełożyć do samoróbki...
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

Zgadza się. Za nim kupiłem przyczepę z marketu, to przeglądałem ogłoszenia sprzedaży przyczepek używanych. Znalazłem za 600zł przyczepkę do remontu. Po rozmowie telefonicznej okazało się, że został tylko dowód rejestracyjny i tabliczka. To było w 2013 roku.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

Znaczy się: "Polak potrafi !" :D

"Prawo jest jak płot: tygrys zawsze przeskoczy, wąż się zawsze prześlizgnie - i tylko głupie bydło nie włazi tam, gdzie mu nie pozwolą".
Awatar użytkownika
Mars
Posty: 790
Rejestracja: 26 lip 2013, 16:25

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Mars »

Tomek_J pisze: 28 lis 2019, 19:18 Znaczy się: "Polak potrafi !" :D

"Prawo jest jak płot: tygrys zawsze przeskoczy, wąż się zawsze prześlizgnie - i tylko głupie bydło nie włazi tam, gdzie mu nie pozwolą".
I to jest myślę najtrafniejsza sentencja tego tematu. Pozdrawiam Cię :)
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: bergman31 »

Dziś przypadkiem dowiedziałem się od jednej osoby, że można złożyć do Starostwa wniosek o odroczenie rejestracji pojazdu zabytkowego ze względu na jego remont.
Ktoś z Was słyszał kiedyś o takiej możliwości?
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Ja nic nie slyszalem bo wczesniej nie bylo takiej potrzeby.

Z tego co sie dowiedzialem te kary za spoznienie beda od 200-1000zl.Na wszystkich mozliwych forach motoryzacjnych tylko kazdy domniewa jak to bedzie i jak by to wszystko obejsc.W niektorych urzedach tam gdzie sa zapisy na kolejki do przerejestrowania odmawiaja zapisow na grudzien,a zapisy na styczen beda za tydzien i odsylaja ludzi z kwitkiem-patologi ciag dalszy.

Ps.Taki powinien byc tytul tematu jak ponizej :) bo to wszystko zrobili po cichu i duzo ludzi woogule o tych chorych zmianach jeszcze nic nie wie.

http://www.brd24.pl/prawo/cicha-zmiana- ... 0-zlotych/
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Borekk17 »

Mi jeszcze się chyba uda do końca roku zalegalizować przyczepę i jednego komarka to mnie te przepisy chyba ominą
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
moskito
Posty: 207
Rejestracja: 28 sty 2018, 19:40

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: moskito »

Mam pojazd mam dowód rejestracyjny umowę ale nie ma go w rejestrze zarejestrują ?
ODPOWIEDZ