Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: rafalw111 »

tak zgadza sie jezdzisz i sie nie przejmujesz ,bo kupiles przed ustawa .
A jest swiatelko dla kolekcjonerow jak kupimy pojazd do remontu lub bez badania to wystarczy do 30 dni isc i zglosic.
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Jeśli rejestracja nie jest możliwa, bo samochód jest uszkodzony lub nie ma ważnych badań technicznych, żeby uniknąć kary wystarczy tylko zgłosić kupno.

Czytaj więcej na https://biznes.interia.pl/wiadomosci/ne ... ign=chrome

Tylko mam nadzieje zeby zglosic kupno w nie trzeba bedzie stac caly dzien w kolejce.Pisalem juz wczesniej ze szykuja nowe posadki bo bedzie z czego placic :D
Awatar użytkownika
Pronar 82A
Posty: 257
Rejestracja: 20 mar 2008, 22:51
Lokalizacja: Opole

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Pronar 82A »

Czyli "nie taki diabeł straszny...." :)
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1534
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: marek »

rafalw111 pisze: 12 gru 2019, 21:28 tak zgadza sie jezdzisz i sie nie przejmujesz ,bo kupiles przed ustawa .
A jest swiatelko dla kolekcjonerow jak kupimy pojazd do remontu lub bez badania to wystarczy do 30 dni isc i zglosic.
No nie wiem. Nie wiem.Przed tą nową ustawą też był obowiązek przerejestrowania tylko nie było kary za niewykonanie tego przepisu.Teraz dołożono konkretną karę.I w tej nowej ustawie chodzi właśnie o wychwycenie pojazdów które ktoś kiedyś kupił i nie przerejestrował.A zbywca na pewno zgłosił w WK sprzedaż pojazdu.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

widelec77 pisze: 11 gru 2019, 17:41 (...)
Nowy przepis bedzie dotyczyl umów zawartych po 1 grudnia 2019 roku.

http://www.infoprzasnysz.com/od-styczni ... -terminie/
Ajjj... czyli wychodzi że niepotrzebnie latałem za przerejestrowaniem tych 2 przyczepek... :P
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Boniek
Posty: 166
Rejestracja: 07 lut 2013, 22:38

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Boniek »

SEBRIGHT pisze: 13 gru 2019, 19:29
widelec77 pisze: 11 gru 2019, 17:41 (...)
Nowy przepis bedzie dotyczyl umów zawartych po 1 grudnia 2019 roku.

http://www.infoprzasnysz.com/od-styczni ... -terminie/
Ajjj... czyli wychodzi że niepotrzebnie latałem za przerejestrowaniem tych 2 przyczepek... :P
Trzy auta i dwie przyczepy :lol:

Tato był wczoraj w WK i pytał babki co jeśli pojazd nie ma przeglądu lub jest w trakcie remontu. Babka powiedziała ze w pierwszym przypadku dostaje blachy próbne i na przegląd. Jeśli chodzi o drugi przypadek to powiedziała że oni jeszcze nie dostali żadnych wytycznych w tej sprawie i po nowym roku będzie jakiś sabat wydziałów komunikacji i będą wymyślać. Tato pytał czy będzie wystarczyło zgłosić fakt nabycia, to babka powiedziała że są różne interpretacje na razie i nie wiadomo.
Moja filozofia brzmi: tanio kupić a potem się narobić i nakląć
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Bolszewik »

Różne interpretacje ....

Zwrot kluczowy dla źle napisanego prawa !!! Bez względu na kolejne rządy i poglądy polityczne do &$$^$%#%$#@ Urzędnik, Policjant, Obywatel jest od stosowania i podporządkowania się prawu.

Interpretować to można i trzeba w sądach wyższych instancji, na uczelniach prawa wśród specjalistów itd.
Nawet ludzie mogą sobie interpretować w domu przy kawie zastanawiać się i analizować.

Jak będą to interpretować urzędnicy to będzie bajzel że .... Każdy jeden "mądrala" będzie interpretował po swojemu, czego efektem będzie sytuacja jak obecnie co urząd to ma swoje widzimisię.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Bylem wczoraj w WK bo trafily mi sie 2 komarki w ori z 1969r i chcialem je zarejestrowac przed Nowym Rokiem.
Jak zobaczylem te tlumy to mi sie wszystkiego odechcialo :) ,machnolem na to reka,komarki sa na starych dowodach rej przezyly tyle rzadow to i PIS przezyja :)

Interpretowanie prawa :) takie cos to tylko w PL.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: SEBRIGHT »

Ostatnio miałem 'przyjemność' przerobić temat rejestracji na własnej skórze. Kolejki takie że masakra, urząd zaczynał pracę o 7:30, przyszedłem o 7:20 i wg automatu było 47 osób przedemną :shock: O 10 oczekujących było już 68, a chwilę później limit numerków się już wyczerpał i reszta odchodziła z kwitkiem...
No ale dość marudzenia. Dowiedziałem się od pani w okienku że w przypadku gdy nie ma możliwości przerejestrowania pojazdu w terminie 30 dni od daty zakupu z uzasadnionych przyczyn (przykładowo stan techniczny uniemożliwiający zrobienie przeglądu, albo braki/niezgodności w dokumentacji wymagające wyjaśnienia) bez problemu przyjmują wniosek o zgłoszenie nabycia pojazdu i wtedy termin 30 dni już nas nie goni. Wypełniałem na tym samym druku co przerejestrowanie, z tym do okienka tego samego co przerejestrowanie i po kłopocie :D Oczywiście przy sobie miałem dowód rejestracyjny, tablicę, umowę nabycia pojazdu - wszystko to mi oddali. Zrobili tylko kserówkę umowy i dowodu rejestracyjnego. Tak jest w wydziale komunikacji w Wieliczce, czy w innych tak samo tego nie wiem...

Acha - zgłoszenie nabycia jest przyjmowane w przypadku gdy są uzasadnione przyczyny uniemożliwiające rejestrację w terminie 30 dni od daty zakupu. Jak ktoś ma wszystko w porządku z autem i z papierami a nie chce mu się płacić za przerejestrowanie, albo przyjdzie w 30 dniu zapominając np tablicy rejestracyjnej wtedy nie ma zmiłuj :lol:
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Dzis 21/08/2020 zostalem poinformowany w urzedzie rejestracyjnym ze od dnia zakupu widniejacym na umowie kupna sprzedazy mam 180 dni na zarejestrowanie pojazdu,pozniej kara :)
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: rafalw111 »

Wedlug ustawy jest obowiazek zgloszenia !! zakupu
Niema obowiazku rejestracji . na to jest juz wyrok sadu z tego roku.
Jak mozna przerejestrowac pojazd bez przegladu??
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Tak zostalem poinformowany w szczegoly nie wnikalem.

Bez przegladu rejestrujesz na probne(brak tablic,zaginely itd) dostajesz probny dowod i probne tablice oczywiscie nie za darmo :) i pozniej trzeba drugi raz stac w kolejce ...
rafalw111
Posty: 87
Rejestracja: 11 gru 2019, 22:12

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: rafalw111 »

Tak ale o to chodzi ze jak jest bez przegladu i wymaga remontu to tylko zglaszasz zakup pojazdu.Nikt nie moze dac kary za to.
Gdzies w necie znalazlem wydzial komunikacji sie uparl a gosc tez sie uparl i wygral sprawe bo poszli do sadu.Jest juz wyrok . Nie zrobilem zdjecia trzeba poszukac.
Awatar użytkownika
zdziaszek
Posty: 209
Rejestracja: 02 sie 2008, 18:00

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: zdziaszek »

widelec77 pisze: 21 sie 2020, 13:30 Dzis 21/08/2020 zostalem poinformowany w urzedzie rejestracyjnym ze od dnia zakupu widniejacym na umowie kupna sprzedazy mam 180 dni na zarejestrowanie pojazdu,pozniej kara :)
Dokładnie że tak jest. Przepisy covidowe zmieniają (wydłużają czas) obowiązek przerejestrowania pojazdu z 30 do 180 dni z racji mniejszych możliwości rejestracyjnych i pozamykanych niektórych urzędów komunikacyjnych.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

Taki problemik: chciałem grzecznie zgłosić nabycie nowego nabytku via Internet. Jako numer identyfikacyjny w dowodzie rejestracyjnym mam coś typu xxx/yyy, czyli dwa ciągi cyfr przedzielonych ukośnikiem. System tego nie przyjmuje. Za chwilę ciągnik będę chciał przerejestrować na siebie i obawiam się, że w Wydziale Komunikacji może być ten sam problem. Bardzo gruba warstwa farby praktycznie uniemożliwia odczytanie czegokolwiek na ciągniku, czytelna jest tylko tabliczka znamionowa w kabinie z tym samym oznakowaniem:

Obrazek

Pytanie na szybko: co jest numerem identyfikacyjnym: pierwsza, czy druga część tego ciągu znaków ?
Awatar użytkownika
maly-agro
Posty: 368
Rejestracja: 25 lip 2008, 12:50

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: maly-agro »

Sprawdź numery na tylnym moście i porównaj. Na tej tabliczce jest nr silnika i mostu.
Awatar użytkownika
Tomek_J
Posty: 400
Rejestracja: 26 lip 2007, 6:50
Lokalizacja: Okolice Pyrzowic
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Tomek_J »

maly-agro pisze: 25 sty 2022, 12:19 Sprawdź numery na tylnym moście i porównaj. Na tej tabliczce jest nr silnika i mostu.
Jeszcze raz podkreślę: bardzo gruba warstwa farby praktycznie uniemożliwia odczytanie czegokolwiek na ciągniku
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: Ursus »

Tomek_J pisze: 25 sty 2022, 12:26 Jeszcze raz podkreślę: bardzo gruba warstwa farby praktycznie uniemożliwia odczytanie czegokolwiek na ciągniku
Szczotka na szlifierce kątowej ma gdzieś grubą warstwę farby ;) Oczyść prawy narożnik tylnego mostu, od góry, obok okienka do regulacji hamulca. I na skrzyni stopkę nadlaną po prawej, na wysokości mniej więcej dźwigni biegów.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
widelec77
Posty: 1032
Rejestracja: 24 wrz 2016, 23:42

Re: Rejestracja pojazdu w Polsce. Senat przegłosował nowe przepisy. Aż 1000 zł kary za spóźnienie

Post autor: widelec77 »

Tomek_J pisze: 25 sty 2022, 12:11 Taki problemik: chciałem grzecznie zgłosić nabycie nowego nabytku via Internet. Jako numer identyfikacyjny w dowodzie rejestracyjnym mam coś typu xxx/yyy, czyli dwa ciągi cyfr przedzielonych ukośnikiem. System tego nie przyjmuje. Za chwilę ciągnik będę chciał przerejestrować na siebie i obawiam się, że w Wydziale Komunikacji może być ten sam problem. Bardzo gruba warstwa farby praktycznie uniemożliwia odczytanie czegokolwiek na ciągniku, czytelna jest tylko tabliczka znamionowa w kabinie z tym samym oznakowaniem:



Pytanie na szybko: co jest numerem identyfikacyjnym: pierwsza, czy druga część tego ciągu znaków ?
Pierwsza czesc znakow bo druga to numeracja rocznika 1971 i to jeszcze c4011
Masz biale blaszki?
Tu sprawdzales:
https://historiapojazdu.gov.pl

Wyglada na to ze numery zostaly przebite w pelni legalnie-tabliczka zostala nadana urzedowo.
Wejdz w cepik jeszcze raz i wbijaj to co masz w DR sprobuj bez /

Dobrze ze sprawdzasz wszystko bo teortycznie jakby bylo cos nie tak to mozesz wszystkich pociagnac do odpowiedzialnosci z diagnosta co podbil ostatni przeglad na czele.

Co do odczytania na tylnym moscie numerow to opalarka,a pozniej szczotka.


Ps.Gratuluje nabytku niespodziewalem sie ze takiego znajdziesz.
ODPOWIEDZ