Rozrusznik do s301d

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
marek49ae
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2017, 11:43

Rozrusznik do s301d

Post autor: marek49ae »

Witam szanowne grono. Jaki rozrusznik proponujecie do tego silnika? Mam zamontowane sprzęgło od żuka, łącznie z kołem zamachowym, ale ceny żukowskiego rozrusznika chyba oszalały. Koło zamachowe z rozrusznikiem od współczesnej osobówki to w okolicach 1/3 ceny rozrusznika żuka. Z której strony lepiej zamontować koło zamachowe? Na wałku rozrządu, czy na wale korbowym poza osłoną silnika? Problemów z montażem nie będzie bo po obydwóch stronach silnika mam koła pasowe i nie będzie problemu z dołożeniem koła zamachowego z rozrusznikiem. Pozdrawiam w nowym roku.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Rozrusznik do s301d

Post autor: Bolszewik »

Miałem w swoim samie ten silnik, sprzęgło żuk i takiż rozrusznik.

U mnie było to wadliwie wymyślone, ale mniejsza z tym.
Rozrusznik był od strony koła zamachowego.
Odpalałem go z odprężnikiem.


Mam na zbyciu sprawny rozruszniki od żuka - sprzedam za 100.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

Re: Rozrusznik do s301d

Post autor: Adasiek123 »

Jak dla mnie bez sensu kombinacja, mając sprzęgło od Żuka, rozumiem że masz też obudowę,więc daj rozrusznik tam gdzie jego miejsce i po problemie. U mnie w SAMIE takie rozwiązanie było przez długie lata i to przy silniku S320 (wersja bez rozrusznika). Tak na marginesie, producent nie zalecał obciążania silnika od strony rozrządu.
marek49ae
Posty: 10
Rejestracja: 12 lut 2017, 11:43

Re: Rozrusznik do s301d

Post autor: marek49ae »

Z tego co czytałem, co się dowiadywałem, to niema problemu z obciążaniem silnika od wałka rozrządu, z tąd właśnie mam wyprowadzony napęd na skrzynie biegów. Co do rozrusznika żukowskiego to się zastanowię.
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

Re: Rozrusznik do s301d

Post autor: Adasiek123 »

Oczywiście może coś dopasujesz, niewykluczone, ale rozwiązanie jakie podałem jest najprostsze jakby nie patrzeć. Cen rozrusznika do Żuka nie znam, ale może być, bo dzisiaj wiadomo :im coś starsze i bardziej chodliwe, tym droższe niestety. W swoich S301d od strony rozrządu miałem tylko prądnicę montowane i to w kilku sztukach, w każdym napęd był odbierany od strony koła Zamachowego.
ODPOWIEDZ