Numery i tabliczka przyczepy D44

Dyskusje na temat innych ciągników
Sołtys
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:56

Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Sołtys »

Witam.
Wiem że temat nie dotyczy ciągnika. Mam przyczepę D44 ale nie wiem gdzie szukać numeru na ramie. Dowiedziałem się że przyczepa nigdy nie była wyrejestrowana. Dziadek kupił ją z SKR lata temu i myślałem żeby ją przywrócić do ruchu publicznego. Mam na nią umowę, fakturę, książkę pojazdu. Nie mam tabliczki znamionowej i tablicy rej. ale to nie problem bo można zgłosić zagubienie. Ma ktoś zdjęcie w którym miejscu na ramie powinien być numer? Gdyby ktoś chciał kupić przyczepę to mogę ją sprzedać. Pozdrawiam.
kk335
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2020, 20:16

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: kk335 »

Ceownik mocowania zaczepu drugiej przyczepy na tylnym wózku. Tabliczka znamionowa powinna być po lewej stronie zaczepu a numer wybity po prawej.
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Rafallll360V1 »

Dokładnie o tej belce mowa na niej jest nabity numer i powinna być tabliczka.
Obrazek

Może być nieczytelny przez dużą ilość farby,ktoś go zaszlifował albo ktoś wstawił nowy cewnik...Ale to nie problem bo nabijasz sam numer zgodny z tymi co masz w papierach kupujesz tabliczkę nabijasz dane i po kłopocie.Opłacane było co roku OC ?
Sołtys
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:56

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Sołtys »

Ceownik nie był wymieniony, jest oryginalny. Tabliczka była z blachy stalowej i rdza ją zjadła. Spróbuję jeszcze oczyścić ramę z prawej strony przy zaczepie, faktycznie jest sporo farby. Są też delikatne wżery i ciekawe czy cyfry się zachowały. Jeżeli nie będzie to jakiej wielkości powinny być cyfry, ile mm? Powinny być jakieś inne symbole jak np. gwiazdka? OC nie było opłacane. Wiem że jest jakiś fundusz gwarancyjny który nakłada kary za nie płacenie OC ale tak starymi sprawami raczej się nie interesują. Rejestrowałem Ursusa 4011 i też przez x lat OC nie było płacone i nic. Dzięki za wskazówki.
Sołtys
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:56

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Sołtys »

Macie może zdjęcie oryginalnej tabliczki tej przyczepy? Co na niej powinno być? Te w necie są chyba mniejsze.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Bolszewik »

Można kupić tabliczki zamienne.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Rafallll360V1
Posty: 307
Rejestracja: 12 cze 2015, 10:16
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Rafallll360V1 »

Jeżeli nie doszukasz się żadnego numeru albo będą nieczytelne to nabij nowe numery numeratorami 15mm lub 20mm nie wiem czy takimi były nabijane ale sam mam tak nabite i nikt nie stwarzał żadnych problemów i się nie doszukiwał czy są fabryczne czy nie.Rame robiłem od podstaw z ceownika 100 zespawany w profil tylko obrotnica i tylny wózek są z D-43 a papiery stoją na coś co nie istnieje lecz skrupulatny diagnosta nie doszukał się żadnych nie prawidłowości.
Nie ma tam żadnych znaczków literek,tabliczka raczej obojętne jakiej wielkości będzie ważne by były informacje takie jak typ/marka/model,data produkcji,ciężar własny,numer seryjny,ładowność i dopuszczalna ładowność lub prędkość maksymalna.Fabryczna tabliczka jeszcze miały nabite znaki kontroli i cene .Przykład z D-50

Obrazek
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: winko »

A czy ktoś moze ma taka przyczepe, ale wywrotke? Mam taka, ale sztywna, mam tez silowniki i planuje ja przerobic na wywrotke, tylko nie wiem do konca jak przerobic kranc zeby sie okrecala przodkiem dookoła. Niektorzy widziałem że mocuja tlok za poprzeczka w krancu, ale wtedy sie przodek nie okreca do okola.
Przepraszam za przylaczenie sie do tematu, pozdrawiam
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: bergman31 »

Winko możesz przecież wyciąć poprzeczkę i wstawić dwie nowe do mocowania siłownika na środku krańca. Tak jest zrobiona rama w wywrotce D43. Według mnie najlepsze rozwiązanie.
Sołtys
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:56

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Sołtys »

Musiałbyś kupić wózek od innej przyczepy (np. D35) albo wieniec i przerobić. Mam przyczepę D43 wywrotkę która wygląda bardzo podobnie jak D44. Trochę jest w niej zmieniona obrotnica żeby siłownik się tam zmieścił. W D44 wózek mocowany jest centralnie w D43 ma jakby dwa wieńce.
Awatar użytkownika
chrapek3011
Posty: 4008
Rejestracja: 23 lip 2011, 20:44

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: chrapek3011 »

Jeśli jeszcze mógłbym podpowiedzieć...ja mam akurat D-46 i nr jest nabity na ramie z lewej strony,miej więcej nad nad mocowaniem tylnym tylnego resora.Przyczepa jest z 1986 roku.
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: kumarzysta »

D46 sztywna od nowości w rodzinie, tabliczka na ceowniku z tyłu z prawej strony, numer na przodzie zdaje się, ale to sprawdzę za miesiąc, producent barwice. D47 wywrotka skiereszowana przez kółka numer z tyłu na ceowniku, tabliczka na górnej ramie z przodu z prawej strony patrząc od tylu,
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: bergman31 »

D43 ma tabliczkę z tyłu na poprzeczce z lewej strony.
Sołtys
Posty: 33
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:56

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: Sołtys »

Też mam D47A i tak jak piszecie, tabliczka pod przednią burtą po prawej stronie a numer w tyle na belce (gdzie jest teraz zaczep) po prawej. Kiedyś miałem przyczepę D35 chyba "M" i ona miała tabliczkę znamionową i małą tabliczkę z ceną na głównej ramie nad tylnym prawym kołem. Widzę że każda przyczepa ma inaczej ale wszystkie chyba powinny mieć po prawej stronie. Ciągniki też mają na prawej stronie, mam 4 ciągniki i jest tak we wszystkich tylko w ursusie c330 nie znalazłem numeru :(
winko
Posty: 273
Rejestracja: 28 lip 2017, 20:35
Lokalizacja: Gostyń

Re: Numery i tabliczka przyczepy D44

Post autor: winko »

Juz wszystko ustalone dzieki pomocy mojego taty, ktory kiedys tez przerabial sztywna na wywrotke. W srodku kranca sa dwa kolka z plaskownika. Jedno w drugim. Jedno przyspawane do ramy przyczepy, drugie do przodka. W jednym przyspawane sa wygiete w L uszy ktore trzymaja jedno z drugim. Tlok jest po srodku kranca i mozna przodkiem skrecac dookola. Pozdrawiam
Pozdrawiam Darek
Zetor 25A 1950r.
ODPOWIEDZ