2CA90 - wymiary, których nie ma w instrukcji

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
stevie13
Posty: 1
Rejestracja: 10 maja 2023, 10:46

2CA90 - wymiary, których nie ma w instrukcji

Post autor: stevie13 »

Witam.

Mam pacjenta w postaci agregatu prądotwórczego z silnikiem 2CA90. Za jakiś czas będzie organizowana wycieczka, żeby to uruchomić, więc wolę być przygotowany na jak najwięcej ewentualności. Aktualnie nie mam nikogo "na miejscu", kto by mógł niektóre rzeczy pomierzyć. Wiem tylko, że wał się obraca i zawory podparte nie są, bo kompresja jest.

Mam na początek pytania o:

- średnicę wężyków przelewu (też 6mm, jak paliwowy?)
- średnicę węża odmy (na jakimś zdjęciu widziałem założony ogrodowy 3/4 najprawdopodobniej, znam tylko zewnętrzną średnicę - 22,5mm, nic poza tym, więc nie mam pewności, czy te 19mm będzie poprawne)
- pasek alternatora (symbol, długość, czy jak się ten pasek oznacza) - alternator fabryczny A124F
- kranik paliwa Będzie pasować taki do Jawy/CZ w wylotem w dół nakręcany? (jest Jikov z wylotem kątowym (poziomo) z urwanym dzyndzlem - powód urwania tego dzyndzla - nieznany)

Agregat rocznik 1993, stał, jako zasilanie awaryjne, więc przebieg ma pewnie bardzo mały. Kompletacja fabryczna. Zadaję tą serię pytań, bo po prostu nie mam jak tego zmierzyć, a region jest turystyczny i szukając po necie nie znalazłem w okolicy żadnego sklepu typu agro-części

Dzięki z góry za pomoc :)
ODPOWIEDZ