T-25 Władimirec - różne problemy

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Mam kilka pytań dotyczących owego ciągnika.
1.Gdzie znajduje się blokada mostu? (Środek podłogi pod siedzeniem?)
2.Jak sprawdzić czy blokada mostu chodzi?
3. Jak powinien wyglądać hamulec roboczy (ręczny) zamontowany w kabinie? Mam części ale nie wszystkie i nie wiem których mi brakuje i jak to poskładać. Czy da się dokupić części osobno czy cały zestaw hamulca razem?
4. Dlaczego podczas jazdy z pługiem bądź orania zrywa mi się łańcuch na lewej osi???
5.Podczas wchodzenia na ciągnik w czasie jego pracy, po drabince zmniejsza mi się gaz i ciągnik gaśnie gdyż nie zawsze zdążę wcisnąć pedał gazu. Jak temu zaradzić? (Wcześniej tak nie było, dopiero po rozebraniu podłogi w celu wymiany uszczelek w rozdzielaczu)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

1. Tak

2. Spróbować jej użyć w praktyce. Ewentualnie podnieść tył ciągnika nacisnąć pedał i spróbować obrócić jednym z kół ręką. Drugie powinno się kręcić dokładnie z taką samą prędkością.

3. Ściągnij sobie instrukcje i katalog części adresy są na forum.

4. Za nic nie wiem o co Ci chodzi ???

5. Musisz sobie wyregulować połączenie ręcznego gazu z nożnym. Zapewne masz pękniętą/niedokręconą gdzieś blachę podłogi i naciskając na stopień uruchamiasz niechcący cięgła. Po prostu zajrzyj pod ciągnik jak ktoś wsiada i zauważysz co jest grane.

Uwaga nie proś o taką przysługę ładnej dziewczyny bo będziesz miał problemy z patrzeniem w odpowiednim kierunku *flower*
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: darius »

Tak blokada jest na środku podłogi,a sprawdzisz to jak bedziesz jechal to wciśnij ją i daj pełny i wtedy zobaczysz.Co do zrywamia łancucha to masz to za słabo zrobione,poszukaj na forum bo są zdjecia jak to ma zrobione @Bolszewik,i dokręć dobrze podloge to ci nie bedzie gasł.A co do hamulca to jutro moge fotki wstawic jak to wszystko wygląda.
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

No to jeśli byś mógł wstawić jutro te foki to byłbym wdzięczny. A co sądzicie o zamianie łańcucha na linkę?? Nie jest bardziej wytrzymała?
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: darius »

A jak linką chcesz rególować np: ustawienie pługa.

Oto patent @Bolszewika
https://picasaweb.google.com/Bolszewik3 ... 8126910514
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Bardzo pomysłowo. Jutro coś pomajsterkuje i wrzucę foty. A regulacje za pomocą cięgła by była
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawel807 »

A nie lepiej kupić sobie coś takiego :
http://allegro.pl/sciagacz-kompletny-t2 ... 38161.html
?
Dokręcasz na zwolnice i masz spokój.
Ja mam to już parę lat i jestem zadowolony. Nic się nie urywa.
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Już zrobiłem na linkę, dosyć grubą. Regulacja cięgłem. No zobaczymy ile pochodzi.
A co do pkt. 5 to rzeczywiście nie miałem jednej śrubki w podłodze dokręconej, a nie widziałem bo była pod wycieraczką ;p
A jak na tą stronę można wrzucić zdjęcie ??? Tylko przez picasaweb itp.??? Nie chcę zakładać konta ;p
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Wiesiek »

Skoro jest temat o T25, to pozwolę sobie też zadać pytanie.
Otóż od pewnego czasu mam problemy z rozruchem silnika przy Władku po dłuższym jego postoju, np po 1-2 tyg. Rozrusznik kręci jak trzeba, a on ani dymka nie puści. Zaskoczy dopiero po dłuższym kręceniu, lub po podpompowaniu paliwa pompką ręczną. Najprawdopodobniej brakuje paliwa w pompie. Słyszałem , że jest jakiś zaworek zwrotny odpowiedzialny za to. Nie bardzo jestem pewny gdzie....??
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Też tak kiedyś miałem. Ale po wyczyszczeniu odstojnika i wymianie filtrów paliwa to pomogło. Ale wszystko było tak zasyfione... Nie wiem jak u ciebie. A z tym zaworkiem to całkiem możliwe, ale niech o tym wypowiedzą się już eksperci*sarcasm*
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: pawel807 »

Dodaj zdjecia z tym co dziś zrobiłeś.

Zdjęcia wrzuca się tak :

https://forum.retrotraktor.pl/viewthread ... ead_id=180
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam kilka zdjęć. Jedno z tym zrobionym dzisiaj, tylko trzeba jeszcze na lince troszkę skrócic bo przy pługu mi obciera o koło (dlatego ta śrubka). Jedno z tymi niedokręconymi śrubkami przy zwolnicy.Trzeba je chyba dokręcić nie? A co z tym wystającym bolcem? Kolejne zdjęcie przy zegarach. Jaki zegar powinien być koło obrotomierza? I jak podłączyć ten z temperaturą? Bo nie chodzi...
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Nie do końca wiem dlaczego, ale nikt nigdy w żadnym nie stosował linki. Pewnie chodzi o to że łańcuch jest bardziej niezawodny np. dlatego zawiesia dźwigowe robi się z łańcuchów, poza tym łańcuch nie wydłuża się i nie ma własności sprężynowych.

Dokręć zwolnice.

Wskaźnik poziomu paliwa lub ciśnienia w układzie pneumatycznym.
W starszych wersjach po prostu nie ma tam żadnego otworu.
Ja wstawiłem tam przycisk klaksonu.

Wskaźnik temperatury oleju:
http://www.retrotraktor.pl/forum/viewth ... ad_id=4835
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Zwolnice dokręcone.
Co do tej linki to na razie dobrze (już po testach).
A ten wskaźnik to ani od paliwa, ani od ciśnienia w układzie pneumatycznym. Może to woltomierz??

http://allegro.pl/woltomierz-licznik-ws ... 99454.html

A co do wskaźnika temperatury oleju to wskazówka się lekko podnosi (niewiele ok.2mm nie wchodząc na skale). Czy możliwe jest że uszkodzony jest czujnik w wirówce?
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Jak Ci mówię że to miejsce na wskaźnik paliwa lub ciśnienia pneumatyki to uwierz na słowo że wiem co mówię.

https://picasaweb.google.com/Bolszewik ... -va10tyFcw

Oczywiście jak drażni cię ten otwór i masz troszkę chęci to możesz sobie zamontować wskaźnik napięcia. Zresztą nawiasem mówiąc uważam to za dobry pomysł.

Wskaźnik oleju omówiony był ileś tam razy. Powiem tak możesz stracić dużo czasu pieniędzy i nerwów żeby to zadziałało jak należy.
Jeśli znajdziesz magiczną formułę która sprawi by to działało to stawiam flaszkę za ową wiedzę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

No bo do zbiorniku paliwa nie idzie żaden kabel (tzn. że nie ma tam też pływaka, jest miarka), a pneumatyki to raczej rusek nie miał.
A o wskaźniku oleju to coś już słyszałem. że niedokładny pomiar, że ciężko przekroczyć 40*C. Więc mówisz że nie warto się za to zabierać???
Ej jeśli byś mógł to wrzuć zdjęcia swojego hamulca roboczego ok? Bo mi brakuje kilku części do swojego tylko nie wiem jakich, trzeba by było kupić *sarcasm*
darius
Posty: 315
Rejestracja: 13 paź 2009, 22:27

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: darius »

Masz tu zdjęcie z katalogu,mysle że ci troche pomoże.

Obrazek
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

Ooo. O to chodziło. Dzięki *hilarious*
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: Bolszewik »

Bo tylko nowe miały w zbiorniku pływak i to chyba też nie wszystkie sztuki.

T-25 miały pneumatykę na zamówienie, nowsze to chyba nawet w standardzie.

Załóż sobie w tym otworze woltomierz albo np. gniazdo do zapalniczki.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
MaciekXxX
Posty: 89
Rejestracja: 09 paź 2011, 18:55

RE: T-25 Władimirec - różne problemy

Post autor: MaciekXxX »

No założę woltomierz raczej. A co do pneumatyki to widać że u mnie kiedyś była bo koło baku jest drabinka na kompresor, tylko to było dorabiane własnoręcznie... To raczej zegar nie był do tego.



Dobra chłopaki mam kolejny problem. Przy cięższej orce dzisiaj leciała mi ropa z pompy a dokładnie stąd:

http://imageshack.us/photo/my-images/338/pompaz.jpg/

Co to jest?
ODPOWIEDZ