Strona 1 z 2

Dotacja

: 30 sie 2007, 12:53
autor: Ursus
Długo wahałem się - napisać o tym czy nie napisać. Ale przejdę od razu do meritum. Otóż stronka się rozwija coraz bardziej (z czego jestem dumny), coraz więcej osób zagląda do nas, coraz więcej osób pisze. Wszystko jest pięknie dopóki nie kończy sie w połowie miesiąca limit transferu :(
Staram się dokupować transfer dodatkowy jak najszybciej, żeby czas w którym strona jest niedostępna skrócić do minimum. Jednak to pociąga za sobą koszty. Obecnie stronkę utrzymuje razem z Rafałem - póki co jakoś dajemy radę :) Koszt miesięczny utrzymania serwera to 8 zł, dodatkowo miesięcznie przeważnie drugie tyle trzeba płacić za dodatkowy transfer. Wydawałoby się, że nie dużo, ale pamiętajmy, że stronka jest już od prawie roku na płatnym serwerze :D Jakoś na początku października trzeba będzie przedłużyć ważność domeny www.retrotraktor.pl - koszt to jakieś 110 zł.
I teraz takie pytanko do Was. Może prowadzicie jakąś firmę, która np. w zamian za reklamę na naszej stronie mogłaby sponsorować serwer RT ? Może ktoś z Was chciałby się dorzucić? Od razu mówię, że taka dotacja na rzecz RT byłaby całkowicie dobrowolna i nie wiązałaby się z dodatkowymi przywilejami. Po prostu ktoś jakby chciał się dorzucić to by się dorzucił - nie byłoby żadnego przymusu.

Teraz proszę o opinie co na ten temat myślicie. To jest trudny temat i niby powinien być przedyskutowany przez Adminów - jednak ja chciałbym aby w życiu stronki brał udział każdy Użytkownik.

Nie chciałbym aby ten post odstraszył Retrotraktorzystów.

Jeśli chcecie dobroczyńców mógłbym wypisać na stronie :) Jeśli nie, to mogę to także pozostawić w tajemnicy. Wszystko zależy od Was. Narazie to wszystko to taki nieśmiały pomysł - czekam na zdanie i w zależności od waszych opinii zrobimy tak czy inaczej :)

Jakby jakaś kasa od ewentualnych sponsorów się znalazła - to mogę zagwarantować, że to co zostanie możemy przeznaczyć na nagrody - i będzie więcej konkursów z nagrodami :) Może jakiś sponsor (myśle tutaj o firmie np. wydawnictwo jakieś) zasponsoruje jakiś swój wyrób - w przypadku wydawnictwa to np. książka albo prenumerata czasopisma.


P.S. Jeszcze tak w kwestii przychodów stronki - póki co są one zerowe. Banery zamieszczone na stronie nie są odpłatne. Także stronka nic na tym nie zarabia. Są co prawda reklamy Google, ale wypłacić pieniążki z nich można dopiero gdy kwota przekroczy 100 $ - narazie mamy niecałe 7 $ :D

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 13:02
autor: Szczepan-1990
ja mogę przesłac 30zł z mojej skromne pensji

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 13:08
autor: Ursus
Szczepan-1990 napisał/a:
ja mogę przesłac 30zł z mojej skromne pensji
Narazie spokojnie :) Ale dzięki Szczepan :D
Mateusz Macura napisał/a:
Myślę, że dobrym pomysłem jest zamieszczenie reklam innych stron, napewno któryś z nas zna jakąś firmę która interesowała by się zareklamowaniem na tej stronie. Z miła chęcią pomógłbym sponsorować tą stronę tylko narazie nie zarabiam i chyba sami rozumiecie o co chodzi.
Rozumiem - właśnie o to chodzi, żeby Ci co nie wpłacają nie czuli się gorsi - a Ci którzy wpłacili nie wywyższali się.

Poczekamy narazie aż wypowiedzą się inni Retrotraktorzyści.

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 14:05
autor: Marcin125p
Ja oczywiście mógłbym pomóc finansowo choćby małą kwotą :D. Ja "pracuję" jako uczestnik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Piaskach koło Gostynia:). Ale jak mam coś przysłać to przyślę - oczywiście jak będzie trzeba :yes:

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 14:07
autor: Ursus
Dzięki Marcin - nie spodziewałem się, że tak chętni do pomocy będą Retrotraktorzyści :p Super bardzo Wam dziękuję, ale co myślicie o tym pomyśle, takiej zrzutki ??

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 14:53
autor: Szczepan-1990
W słusznej sprawie zawsze warto rzucić pare groszy, przeciez gdyby nie ta strona to pewnie kilkadziesiat maszyn dalej lezaloby w krzakach bądź przerobiono by je na zyletki. Zbiórka w ostatecznosci jest do zrealizowania :)

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 15:49
autor: whar
Ja również chętnie coś dorzucę. Pewnym problemem jest jakaś konieczność ruszenia tyłka, pójście na pocztę, czy do banku, bo nie każdy ma konto dostępne on line. Może by wymyślić jakąś formę płatności poprzez SMS, czy coś w tym rodzaju.
W każdym razie gdyby co, to podaj nr konta, a przezwyciężę wrodzone lenistwo i jakąś 100-kę wyślę na rzecz RT, bo fajna to stronka.

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 16:39
autor: Ursus
To umówmy się tak - podeśle zainteresowanym numer konta i dane do przelewu na PW. Ale to wieczorem bo teraz jestem poza domem i pisze z innego komputera.

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 22:17
autor: Jacek ze Skansena
Do mnie też przyślij te dane jakby co.

RE: Dotacja

: 30 sie 2007, 22:20
autor: Szczepan-1990
Ja przesle w poniedzialek kilkadziesiat zlotych na podany adres

RE: Dotacja

: 31 sie 2007, 10:01
autor: Szczepan-1990
Józef ma racje, na innych forach takie zrzuty są praktykowane wiec dlaczego i tutaj nie pomóc finansowo. Pomożemy panowie? Pomożemy :D

RE: Dotacja

: 31 sie 2007, 10:26
autor: Ursus
Dzięki chłopaki - PW poszło :)

RE: Dotacja

: 31 sie 2007, 11:15
autor: Ursus
Oki potem podeśle Ci na PW :)

RE: Dotacja

: 31 sie 2007, 11:24
autor: Ursus c-325
Mi też podaj. Jak zorganizuję parę dyszek to Ci podeślę.

RE: Dotacja

: 01 wrz 2007, 9:22
autor: wujekcinek
W końcu tą stronę tworzymy dla siebie, no i niestety, jak chcemy żeby działała to musimy coś od siebie dać. Z nieba nie spadnie. Też się poczuwam.

RE: Dotacja

: 02 wrz 2007, 11:12
autor: Ursus
Wysłałem już wszystkim chętnym na PW dane :) Dzięki

RE: Dotacja

: 21 sty 2008, 7:18
autor: Ursus
Ok. Na PW Ci podeśle.

RE: Dotacja

: 21 sty 2008, 7:59
autor: hubert
Takie wiadomości prywatne, jak chcesz coś z kimś załatwić czego nie ma na forum to piszesz takiego małego e-maila na stornie i to jest PW.

RE: Dotacja

: 21 sty 2008, 10:30
autor: drandrzej
Paweł wrzuć mi na PW numerek , odeślę z załącznikiem ;)

RE: Dotacja

: 21 sty 2008, 16:20
autor: TYMON
no ja tez poproszę o nr konta :) Mógłby sie przecież zawierać ten numer w tym temacie każdy który by miał ochotę zapłacić by zapłacił i było by jawne tak samo jak to wysyłanie na priv .Ewentualnie nazwijmy to ABONAMENT-RETRO TRAKTORZYSTY stała opłata na miesiąc czy tez rok i wtedy do tych postów które zawierają cenne informacje ograniczyć dostęp przez gości .
Tylko Ursus żebyś czasem nie urządził potem czytania jak ksiądz po sumie kto ile dał :D:D:D:D:D:D:D:D