Dla lubiących obserwować zwierzęta

Rozmowy nie na temat
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: bergman31 »

Przez 40 lat nigdy na słupach koło mojego domu nie było bocianów aż do dziś.


Obrazek
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: pop »

500 +? ;)
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: bergman31 »

Napewno nie dla mnie, bo nie mam z kim pracować na 500+😁😁😁
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: pop »

Wiele lat temu przejeżdżałem k.domu kolegi,który budował platformę pod gniazdo na ściętym drzewie,zadałem żartobliwie pytanie"Piotrek zastanowiłeś się dobrze nad tym projektem ? ". Po kilku latach przyszedł do mnie do domu prosto z porodówki i mówi "zanim odkręcimy flaszkę,chodź rozp....olimy to gniazdo".Chłop zaliczył dwa razy bliźniaki i jeszcze jedno,a pincet+wtedy nie było.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: bergman31 »

Dobre🤣🤣🤣👍
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4843
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Bolszewik »

:lol:
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: krzychu21 »

Kania ruda na polowaniu

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Esiok »

jak już tak jest temat o zwierzętach to jak u was z wilkami,kiedyś jak kosiłem łąkę to ze 20m przed ciągnikiem sobie przeszedł mi drogę wogóle się nie boją,obawiam się że będę musiał założyć kabinę do t25,nie ukrywam że ostatnio bardzo się przestraszyłem :? czy wilk może skoczyć na człowieka będącego na ciągniku :?: może to trochę głupie pytanie :? :|
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2556
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: SEBRIGHT »

W zeszłym roku 100m od mojego domu, zaraz przy drodze krajowej ktoś nagrał jak w biały dzień po łące biega sobie wilk. 2 wsie dalej przy domu pod lasem wilki zjadły w nocy psa uwiązanego przy budzie.
Ogólnie wilk nie niepokojony nie zaatakuje człowieka, tym bardziej na ciągniku. Musiał byś mieć zaj* pecha żeby w lesie nadziać się na wilczycę z młodymi, wtedy może być różnie... ale te raczej się nie pałętają przy zabudowań, więc ja tam bym się zanadto nie obawiał...
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: pop »

Temat bardzo szeroki o którym przegadałem pół nocy z leśnikiem będąc w Bieszczadach ,zachowanie tych niepłochliwych wilków to ludzki pomysł i proszę nie "ciągnijcie za język",bo obiecałem.Drugim niewygodnym tematem są Wilczaki Czechosłowackie,które przez wiele lat dezerterowały z czechosłowackich wojsk pogranicza,zwykły śmiertelnik nie odróżni go od wilka,a on człowieka nie boi się wcale.Nie wszyscy się zgadzają z tak surowa ochroną tego gatunku,ale nikt ich nie słucha.Chcieliśmy zrobić fajne zdjęcie "samotnego wilka",który wówczas wyrządzał straszne szkody w okolicznych wsiach,ale się nie udało, lecz nagrania z monitoringu jakie dostarczali poszkodowani mieszkańcy ,robią niesamowite wrażenie,to niewyobrażalnie silna bestia.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Esiok »

też mam wrażenie że to był wilczak bo po tym incydencie sprawdzałem zdjęcia w wyszukiwarce no i bardziej wyglądało mi to na wilczaka :? z tym że było to chude bez grubego futra i na dość wysokich chudych nogach,popatrzyło na mnie i poszło :?

Wyglądał identycznie jak ten na zdjęciu:
Obrazek
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: pop »

Ja wilczaka widuję na co dzień,wilków też sporo widziałem i nie jestem w stanie ich odróżnić.Kolejną rzeczą która może nas niepokoić to fakt,że wilki bardzo słabo widzą w dzień i jeśli nas nie wyczują i nie usłyszą,to nieruchomego człowieka wiele osobników nie odróżni od otoczenia nawet z kilkunastu metrów(tak słyszałem).Fakt jednak jest taki,że wilki bardzo zmieniły swoje zachowanie (np.zabijanie zwierząt bez potrzeby zjedzenia),kompletnie nie boją się ludzi pracujących w lesie.Wiele lat temu,gdy trochę interesowałem się tym tematem,nikt nie był w stanie odpowiedzieć jakie miejsce wybrały wilczaki dezerterzy,czy były przypadki dołączenia do watahy,czy utworzyły swoje ,a tym samym musiały znaleźć nowe miejsca,bo jako zwierzę "słabsze"nie mogły konkurować z wilkami na ich terenie.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: Esiok »

No bo jak na słowacji był odstrzał kilka lat temu to wszytko przyszło do nas a u nas chore państwo wilk ważniejszy niż człowiek to są efekty tego :|
Cóż możemy zrobić.Ja nawet kupiłem gaz lepiej żeby nie trzeba było go używać :|
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: pop »

No właśnie to inne podejście do sprawy na Słowacji wywołuje kontrowersje. Są dowody ponoć,że to bardziej szkodzi,bo rozbita struktura watahy(bardzo uporządkowana)skłania watahę do wybierania łatwych łupów,jeśli zginie zaganiający,czy tropiciel,strategia polowania musi się zmienić,a że są b.inteligentne i muszą dużo jeść to efekty szybko widać.Jestem zdecydowanym przeciwnikiem zabijania wilków z jednym wyjątkiem...odstrzał chorych,które zarażają całą watahę,nie raz za późno wataha je eliminuje.
Awatar użytkownika
krzychu21
Posty: 192
Rejestracja: 12 lip 2014, 16:13

Re: Dla lubiących obserwować zwierzęta

Post autor: krzychu21 »

Zima za oknem

Obrazek
ODPOWIEDZ