Strona 1 z 1

Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 21:43
autor: zetor3011
Witam.mam 30 litrów benzyny zmieszanej z ropą i zastanawia się czy moge ją zalać do mojego majorka ( około 25 litr benyny i 5 ropy)

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 21:54
autor: bossmann
Nalać możesz .... jeździć na tym nie!

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 21:55
autor: papiszon
Gdzie? Do baku? Broń Cię Boże! Może się zatrzeć sekcja pompy wtryskowej.*pissed*
Na takiej mieszance pójdzie ewentualnie jakiś stary silnik benzynowy, ale nie disel.
No tak. @bossmann mnie uprzedził.*bye*

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 21:58
autor: zetor3011
A jak bym dolał np.20 l. ropy do tego?

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 21:59
autor: misio 3p
Fiat 126p na pewno przepali ;)

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 22:01
autor: chrapek3011
Weź se to do mycia części i niczemu nic nie zaszkodzi.

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 22:04
autor: zetor3011
i tak podejrzewałem, dzięki za odpowiedź Panowie

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 09 mar 2013, 23:50
autor: svecla
Takie "cuś" to polecam jako "uszlachetniacz" paliwa na zimę dodawać po trochu (tak z 5-8l/bak), wtedy silnikowi nic nie będzie. Na pewno nie wlewać do benzynowych silników, ropa to śmierć dla benzyniaka!
A najbezpieczniej to faktycznie zastosować do mycia części :D

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 9:40
autor: piter2595
Można to jeszcze zastosować do silników 2 suwowych oczywiście po dolaniu jeszcze oleju

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 21:04
autor: Przemo
Tak jest ja WSK-ą 3-ką latałem pół na pół bez oleju i było dobrze- to były czasy poligon i ogień a z rury dym.:p

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 21:06
autor: brutal66
:) Przemo to samo sobie myślałem :) Ropy było pełno a o benzynę trudno. WSKę się rozgrzało, dolało ropy i cały dzień smigania. Spróbuj to wytłumaczyć dzisiejszym dzieciakom... :(

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 21:09
autor: Przemo
Dokładnie Brutal :p boże ile człowiek się tego upchał ale jak zagadała to do oporu coś pięknego...tak tak ja widzę po swoim bracie tylko 10lat młodszy ale...*no*

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 21:14
autor: brutal66
no właśnie ale...

Najgorsze wspomnienia to Romet Ogar, tego to się napchałem bo niby gaźnik się ciągle zapychał od byle paprocha. Potem był simsonek- nie do zajechania. Jeździ do dzisiaj :) Ale nie róbmy OT :)

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 22:24
autor: papiszon
Odnośnie mieszaniny ropy z benzyną. Mój super "łyknął" kiedyś E-98. Tankowałem na talony rolniczy ON. Przez pomyłkę (pośpiech, roztargnienie) wziąłem z dystrybutora żółty pistolet (skojarzenie, żółty= ropa). *blushing* Leję i czuję benzynę, a nikt w pobliżu nie tankuje. Zaczaiłem, że to ja ją leję. Poszło w zbiornik niecałe 5 l. Gorzej, że nie mam ze sobą gotówki, aby za etylinę zapłacić (ropa na talony). Cepeeniarz był wyrozumiały i bez problemu zgodził się na późniejszą zapłatę. Jeszcze zażartował, że traktor pójdzie jak rakieta. Nie szedł jak rakieta, ale nic mu nie było. Ok. 10% benzyny nie zaszkodziło zużytej i tak już pompie.:D

RE: Mieszanka Benzyny z Ropą

: 10 mar 2013, 22:34
autor: brutal66
Papiszon, to jeszcze nic. Znajomy kupił przez pomykłę ON, dolał oleju i nalał do piły. Wszystko się wyjaśniło jak nie mógł odpalić i przyniósł do mnie :):)