mikrociągnik RJS-1

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
poczes89
Posty: 1
Rejestracja: 21 lip 2015, 22:19

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: poczes89 »

Witam, prosiłbym o wysłanie skanów instrukcji obsługi oraz katalogu części do pojazdu RJS-1 MESKO na mail: microbb@buziaczek.pl , dziękuje.
karol1980
Posty: 5
Rejestracja: 27 cze 2009, 22:52

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: karol1980 »

Witam jest zakład w Nieborowie koło łowicz "Wyszogrodzki"
Pozdrawiam
Darek21
Posty: 30
Rejestracja: 17 maja 2009, 10:34

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Darek21 »

Witam Panowie
Poszukuję koła pasowego do RJS-1(napęd kosiarki) może ktoś pomoże? B)
Marcinjgd
Posty: 1
Rejestracja: 23 kwie 2017, 21:13

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Marcinjgd »

Witam wszystkich posiadaczy ciagnika Mesko RJS 1. Od wczoraj także jestem (mam nadzieje że szczęśliwym) posiadaczem tego ciągniczka.
Oczywiści czytać o nim zacząłem dopiero po zakupie. Oczywiście poprzedni właściciel mówił że gażnik trzeba wyczyścić bo gaśnie na wolnych obrotach ale jak czytam tutaj na forum to norma w tych modelach.
Jednak mam pytanie nie dotyczące odpalania czy pracy silnika.
Brakuje mi w zestawie wywrotnicy i płozy do glebogryzarki.
Czy ktoś może mógłby mi podesłać wymiary i kąty jakie sa w tej wywrotnicy?
Nie chciałbym za mocno przechylać silnika a najbardziej w sumie zależy mi na glebogryzarce.
A może macie jakies swoje patenty na zakładanie glebogryzarki?
Byłbym też wdzięczny za wymiary tej płozy.
No i jeśli macie jakieś dojścia do sprzętu typu kultywator, obsypnik pług wirnikowy to też jestem zainteresowany.

Pozdrawiam MarcinA więc po kolei.
Tak jak już pisałem jestem nowicjuszem jeśli chodzi o ciągniki jednoosiowe a konkretnie Mesko RJS 1. Po pierwszych próbach odpalenia i pracy nim mój entuzjazm delikatnie przygasa.
Kłopoty z odpalanie mam nadzieję już opanowane aczkolwiek dzisiaj pękła mi sprężyna z szarpaka i trzeba go odpalać sznurkiem tak jak podają w instrukcji. Może ktoś wie gdzie dostanę taka spręzynę lub jakis zamiennik?
Wczoraj dorobiliśmy z sąsiadem wywrotnicę i wreszcie mogłem zamontować glebogryzarkę no i w pole. Ale tutaj pojawił się kolejny problem nie włącza sie blokada mechanizmu różnicowego tak więc co chwile jedno koło wchodzi na obroty a drugie ledwie się obraca. No ale na uprawionym kawałku pola jakoś poszło.
Po glebogryzarce przyszła kolej na orkę. Mam pług obracalny oryginalny jednak już w momencie startu do jazdy zorientowałem sie ze jednak potrzebne jes obciążenie z przodu którego nie mam ele to nic myślę spróbuję poorać jednak brak blokady i dociążenia spowodował że było to jednak nie wykonalne gdyż koła ciągle zjeżdzały na bok. Tak więc nieżle się oszarpałem. Jednak mimo wszystko się nie poddaję i nadal wierzę że będzie dobrze i Mesko będzie mi dobrze służył.

Mam prośbę czy ktoś może mi podać jaki ciężar mają te przednie obciążniki i jaka jest długośc tego pręta na którym sie je montuje?
Co może być z tą blokadą układu różnicowego.?
Na jaką szerokość macie ustawione koła pod oryginalny pług?

A i jeszcze jedno troszkę nie trzyma wolnych obrotów po rozgrzaniu.

Proszę o jakieś porady i pozdrawiam Marcin
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: lis »

Witam, znalazłem swoje obciążniki, zważyłem mają po 15,5kg, pręta nie znalazłem jeszcze ale pamiętam, że miał z 70cm.
Blokadę u mnie też ciężko było włączyć ale trochę wprawy i wskakuje.
Co do obrotów to gaźnik ma regulację uchylenia przepustnicy na wolnych obrotach to trzeba spróbować, reguluje się na rozgrzanym.Ja przerobiłem RJSa na czterokołowca i tak pracuje https://www.youtube.com/watch?v=kWUsZBfR1I0&t=0s
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Adasiek123 »

Co prawda nie miałem styczności z RJS-em,ale nie ma tam chyba żadnej filozofii?Nie wiem jak włącza się blokadę w nim-jest wajcha,czy może są blokady w kołach (jak ma Terra)?Może wrzuć jakieś zdj.Natomiast jeśli chodzi o nietrzymanie obr. po rozgrzaniu-u mnie pomogła wymiana simmeringów na wale (mam taki silnik w pompie do wody).
robertsemeniuk
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:40

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: robertsemeniuk »

Witam. Ostatnio nabyłem ciągnik rjs i mam problem z silnikiem otóż brak wolnych obrotów na średnich obrotach i wysokich silnik faluje jak dam gazu z kolei jak przytrzymam dźwigienkę gaźnika to ładnie chodzi tylko ciągnie do zamknięcia przepustnicy silnik pluje olejem obroty wyregulowałem na lince odkręciłem filtr powietrza i silnik zgasł potem go odpaliłem przytkałem ręką dolot i też zgasł normalnie to silnik pracuje 10 minut bez obciążenia gaszę i odpalam ostatnio poszedł w pole na kultywację popracował 20 minut i nie mogłem go odpalić moje pytanie gdzie tkwi przyczyna



kranik paliwa przedmuchałem i dalej to samo dzisiaj zdemontowałem zapłon spróbuje wymienić uszczelniacze ponoć nadają się od wsk 175 na łożysku też widzę że ma luzy no ale jak wymieniać łożyska to i robić kapitalkę a niestety trochę skubie się z groszem. w jaki sposób wymienić simering od koła magnesowego koło mam już ściągnięte i zapłon też czy wykręcać jeszcze ten dekielek i wybić simering czy jakoś go wydłubać?



katalogi i skan instrukcji obsługi są na necie ale z tego co widzę brak kilku kartek
lis
Posty: 47
Rejestracja: 07 wrz 2013, 19:49

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: lis »

Jak łożysko ma zbyt duży luz to szybko simering wyrobi się, ja wymieniałem w WSce to wyrwałem na siłę simeringi dorobionym hakiem.Co do gaźnika to obroty reguluje takie cięgło który idzie z regulatora obrotów do gaźnika, można go całkiem zdjąć ale wtedy nie ma regulacji automatycznej przy zmianie obciążeń i ręcznie jest trudno na polu ale przy jeździe przyczepką jest lepiej.Jak jest coś źle ustawione paliwo to silnik lubi się zalewać, wtedy odkręca sie dwie śrubki w kadłubie pod gaźnikiem, przedmuchuje się przy wykręconych świecach i potem pali.
robertsemeniuk
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:40

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: robertsemeniuk »

dzięki na razie skupie się na simeringach potem jak coś dorobię drugą dźwignię bezpośrednio do gażnikacczy ma ktoś może jakiś pomysł na zastąpienie silnika w RJS jakimś innym silnikiem np. brigss prosiłbym o podanie modelu ewentualnie foto
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: krypton »

Były produkowane ciągniczki RJS 1 z silnikiem czterosuwowym Brigs Stratton jednak problem był w tym że lubiły się zacierać z banalnej przyczyny. Duże przechyły , strome podjazdy i zjazdy powodowały odpływ oleju z okolicy smoka. Kiedyś można było dostać części do tego wynalazku w Dębicy. Jak robiłem mojego RJSa, właśnie od nich kupowałem zestawy naprawcze, nic więcej już nie mieli. Rozmawiałem z magazynierem wtedy i mówił mi że bardzo dużo tego sprzętu pracowało w Bieszczadach przy zrywce. Powiedział mi też o tych modelach z silnikiem Brogsa i o problemach z tym związanych. Przed remontem mojego RJSa myślałem o założeniu jakiegoś chińskiego diesla i spokojnie można dostać taki silnik bo rozstaw szpilek mocujących silnik i grubość wału korbowego jest standardowa, tylko trzeba poszukać po katalogach.
robertsemeniuk
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:40

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: robertsemeniuk »

dzisiaj wymieniłem uszczelniacz od strony koła magnesowego i dalej falują obroty i pluje olejem mieszankę dałem 1:30 zauważyłem że jak dam gwałtownie gazu to obroty faluja a jak powoli to się jakoś wkręci na obroty ale po jakimś czasie zaczynają falować
Awatar użytkownika
krypton
Posty: 200
Rejestracja: 02 wrz 2009, 21:16

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: krypton »

Kolego Groszek , nie siej tu defetyzmu. Dlaczego pół obrotu a nie 3/4? Wystarczy że odepniesz cięgło od regulatora i dasz po obrotach i będziesz wiedział czy dalej faluje czy już nie. Moim zdaniem cofa kompresję do skrzyni korbowej z któregoś cylindra ewentualnie gaźnik jest do wyrzucenia a przynajmniej do tulejowania osi przepustnicy. Jeżeli pierścienie nie będą trzymać to można z tym silnikiem robić wszystko i nie będzie chodził jak należy. Miałem podobny problem, kupiłem nowy gaźnik (Bing) bo stary był ewidentnie do wyrzucenia na złom i pomogło tylko trochę. Wymieniłem zestaw naprawczy (cylindry, tłoki, sworznie, pierścienie ) i można było liczyć suwy pracy w silniku, tak równo chodził. to było 10 lat temu wiec resztkę części udało mi się dostać w Dębicy. Ja bym w regulatorze nic nie ruszał , ponieważ jak konstruktor wymyślił go jako ogranicznik obrotów to widocznie wszystkie parametry działania tego czegoś wyliczył, rozrysował, zrobił prototyp a na koniec uzasadnił potrzebę zastosowania tego urządzenia. Dziś stodolaną metodą nie można powiedzieć ile odkręcić ile przykręcić, to tak jakby w F-16 powiedzieć a dolej mu mixolu do paliwa. Tobie kolego Groszek udało się po pół obrotu, a może naszemu koledze zadziała po 2 obrotach, wszak sprężyny są różne.
Pozdrawiam!!
sj
Posty: 6
Rejestracja: 24 maja 2017, 20:37

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: sj »

Witam, może ktoś z Was miał podobny problem w RJS. Ciągniczek odpala rozgrzewa się, można nawet nim chwilę pojeździć. Po pewnym czasie jednak regulator zaczyna wariować i przymyka przepustnicę aż do momentu, że silnik gaśnie. Po tym można go normalnie odpalić i cykl się powtarza. Na początek wymieniłem olej w regulatorze i zmieniłem pasek napędzający regulator, ale to nic nie zmieniło. Czy ktoś miał do czynienia z tym ustrojstwem?
robertsemeniuk
Posty: 5
Rejestracja: 07 maja 2017, 20:40

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: robertsemeniuk »

simeringi



WITAM potrzebuje pomocy chodzi mi o piastę tą co się przykręca noże do glebogryzarki w rjs czy są jakieś zamienniki od czego by pasowała z góry dziękuję za podpowiedz
Marcinmb89
Posty: 2
Rejestracja: 25 cze 2017, 12:26

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Marcinmb89 »

witam jestem tu nowy i od 2 lat posiadam RJS-1 ale od tygodnia nie chce odpalić sprawdzałem nawet moduły zacieniając je wiec jest wszystko ok ale ,jak potem zauważyłem magneto musiało być źle założony i uszkodził iskrownik bo nie podaje iskry na jedną świece
Wie ktoś gdzie mogę dostać ten iskrownik lub jakiś zamiennik do niego lub czy ten można jakoś naprawić ?
aniela
Posty: 1
Rejestracja: 31 sie 2017, 17:40

RE: mikrociągnik RJS-1

Post autor: aniela »

wiechuch napisał/a:
Witam. Podobnie jak kol. wiesiorek mialem trochę czasu i zrobiłem scany INSTRUKCJI UŻYTKOWANIA I OBSŁUGI SILNIKA STACJONARNEGO TYP 155.1 oraz KATALOGU CZĘŚCI ZAMIENNYCH SILNIKA STACJONARNEGO TYP 155.1. Chętnych proszę o podanie adresu emailowego to postaram się wysłać. Pozdro



Dzień dobry, potrzebuję instrukcję użytkowania i obsługi silnika stacjonarnego TYP 155,1 oraz katalog części zamiennych tegoż silnika, jaka jest szansa żeby go otrzymać i jakie ewentualnie koszty? Pozdrawiam Bożena CzekajPodaję mój adres: wielicka@kolorfarby.com.pl
muniek62
Posty: 16
Rejestracja: 02 wrz 2010, 22:25

Re: mikrociągnik RJS-1

Post autor: muniek62 »

szukam wymiaru paska regulatora obrotow i koła pasowego na wałek mocy do rjs-1, lub katalog częściadres weronek@onet.pl
muniek62
Posty: 16
Rejestracja: 02 wrz 2010, 22:25

Re: mikrociągnik RJS-1

Post autor: muniek62 »

szukam koła pasowego do przekaźnika mocy rjs 1 mesko
Dejv25
Posty: 1
Rejestracja: 17 lis 2020, 16:03

Re: mikrociągnik RJS-1

Post autor: Dejv25 »

Cześć wszystkim mam małe pytanie niedawno kupiłem mikrociagnikRJS-1i pech chciał że zaczepu nie ma czy miał by ktoś na zbyciu proszę o odpowiedz
jonoo
Posty: 1
Rejestracja: 10 gru 2020, 19:04

Re: mikrociągnik RJS-1

Post autor: jonoo »

Cześć, czy miałby ktoś instrukcję użytkowania silnika stacjonarnego typ 155.1 do RJS-1 ?
Mam tylko katalog części i instrukcję obsługi traktorka, ale nie ma tam żadnych informacji o regulatorze.
Chodzi mi o te 2 korki, do czego one są? Czy tam ma byś jakiś olej? Jeśli tak to jaki i ile?
ODPOWIEDZ