Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Wiesiek »

Jeśli mogę coś zasugerować, to wykopać fundament na głębokość przemarzania ( 90cm nie głębiej) o szerokości bloczka betonowego. Fundament wylać do poziomu gruntu , aby uniknąć szalunków. Pózniej dać folię kubełkową jako izolację poziomą , lub inny materiał do takiej izolacji i podmurować bloczkiem betonowym do wyskości na jakiej ma być wylana posadzka . Następnie dać drugi raz warstwę izolacyjną na bloczkach betonowych z folii kubełkowej i murować mury.
Srodek wypełnić podsypką, zagęścić ją dać folię budowlaną na podsypkę, zbrojenie i wylać posadzkę. Powierzchnia posadzki powyżej drugiej warstwy izolacyjnej. Myślę to najprościej i najtaniej.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Ursus »

Dokładnie jest tak zrobione - albo raczej finalnie będzie - jak radzi Wiesiek :) Dziękuję.
Początkowo chciałem kopać na 80 cm i lać zbrojony fundament w grunt bez szalowania, szeroki na 30 cm. Później po przemyśleniach i poradach paru osób, wyszło na to, że jest 60 cm w grunt, na 48 cm szeroko (tak brała łyżka), na równo z gruntem zalane. Żeby na pochyłej działce wyjść jakość sensownie z posadzką - będzie nadmurowane 5 warstw bloczka betonowego.
Izolację zrobiłem między tą chyba tzw. ławą dysperbit (czy jakoś tak?) i folia izolacyjna, na to będzie murowane z bloczka, potem wszystko dookoła będzie zasmarowane dysperbitem, na zewnątrz folia kubełkowa i być może też dreny, zasypane, a do środka pospółka i jakieś zbrojenie i ok. 10 cm wylewka betonowa - izolowana chyba też folią?
A oczywiście dalej jak będą już murowane ściany, to pod nimi będzie najpierw jeszcze raz izolowane. Tak mi radzili i tak chcę zrobić. W fundamencie wystawiłem na ostatnią chwilę w narożnikach pręty, chciałem to wpuszczać w narożnikach w pustaki i wiązać na końcu z wieńcem - ale nie wiem czy to nie przerost formy nad treścią... Garaż w wietrznym rejonie na górce jest.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Wiesiek
Posty: 804
Rejestracja: 01 kwie 2007, 22:14

Re: Garaż do 35m2 na zgłoszenie

Post autor: Wiesiek »

48cm! Fundamenty jak pod blok 4 pietrowy :lol: . Szkoda było tyle betonu lać,no ale jak zrobiłeś to możesz pietra budować hehehe. Prętow nie musisz dawać. Ściana będzie miała z pewnością 25 cm, więc zaprawa wszystko zwiąże. Jeśli będziesz lał strop, to wieniec w stropie naokoło wszystko zwiąże górą. Jeśli bez płyty, to sam wieniec zbrojony na murach. Wypuść sobie pręty na wieńcu do przymocowania płatwi dachowej i masz solidnie. Możesz też wieniec odlać jako płatew i do tego mocujesz krokwie, tylko trzeba dokładnie szalunek zrobić i co 1m lub co 90cm wypuścić pręty do mocowania krokwi. Pod wylewkę nie żałuj folii i również odizoluj dobrze od ścian, wypuść folię na górę, póżniej obetniesz. Ja wylewkę dawałem 10 cm na dobrze zagęszczoną podsypkę i zbrojenie 30 x 30 cm drut 6mm żebrowy, i nacięcia delatacyjne co 1,5m w kwadrat. Wylewkę robiła mi firma mixokretem na półsucho. Od razu zatarta równiutko, że zapałka nie wchodzi pod łatę alu 2m.
Traktory stoją , nic nie pękło :D
ODPOWIEDZ