Ciągnik sam rejestracja

Wszystko odnośnie rejestracji, ubezpieczenia i innych formalności
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Ciągnik sam rejestracja

Post autor: Farmiro »

Witam! :)
Posiadam ciągnik sam z silnikiem siódemki , dało by się zarejestrować taki wynalazek? , nie wiem w końcu jak do naprawdę jest , jedni twierdzą , że się da a inni , że się nie da. W 2013 roku rzekomo zabroniono rejestracji samów , lecz słyszałem , że niektórzy po 2013 jakoś zarejestrowali.
Jak to jest na prawdę ? :idea:
Sam S301
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: Ciągnik sam rejestracja

Post autor: pop »

SAM przeszedł do historii,teoretycznie można jeśli zdobędziemy wszystkie homologacje.Kilka lat temu jedynie dwa instytuty w Polsce tym się zajmowały.Znajomy chciał zalegalizować replikę Lotusa,koszt szacowano na ponad 80 tys.zł.
bergman31
Posty: 1235
Rejestracja: 29 wrz 2011, 20:49

Re: Ciągnik sam rejestracja

Post autor: bergman31 »

Obecnie w Polsce jest kilka ośrodków uprawnionych do badań homologacyjnych.
W przypadku badań dla pojazdu wykonanego w jednym egzemplażu, wykonuje się "dopuszcze jednostkowe". Zakres badań nie różni się za bardzo od badań homologacyjnych dla pojazdów produkowanych seryjnie.
Koszty są bardzo wysokie o czym wspomniał już pop.
JDnB91
Posty: 274
Rejestracja: 13 maja 2019, 14:33

Re: Ciągnik sam rejestracja

Post autor: JDnB91 »

Jeśli jesteśmy już w temacie rejestracji itp, to jeśli chodzi o C-360 i pochodne, to jaki numer jest jakby "ważniejszy" w aspekcie rejestracji i badań technicznych? Bo jest i na moście i na skrzyni. Wiem że jeśli chcemy mieć oryginalny ciągnik to wypadałoby żeby i na moście i na skrzyni, tabliczce i w dowodzie był ten sam. Ale jeśli chcemy mieć ciągnik typowo do pracy, ale również wyjechać nim na drogę?
Awatar użytkownika
Farmiro
Posty: 58
Rejestracja: 19 mar 2021, 21:47

Re: Ciągnik sam rejestracja

Post autor: Farmiro »

Podjąłem decyzje , ciągnik nie będzie wyjeżdżał na drogę ,dziękuję wszystkim za pomoc :)
Sam S301
ODPOWIEDZ