azotopower czy ktoś stosował?

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

azotopower czy ktoś stosował?

Post autor: Esiok »

witam natknąłem się w necie na środek azotopower który zawiera bakterie które ściągają azot do gleby i niby podnosi plon czy ktoś z was to stosowali jakie macie z tym doświadczenie :?:
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: azotopower czy ktoś stosował?

Post autor: Albercik »

Słyszałem o środku jednak jego cena do deklarowanych ilości azotu jest dość zaskakująca.
Na pewno gleba i warunki glebowe mają największy wpływ na działanie środka.
Chodzi tu o wprowadzenie bakterii nitryfikacyjnych do gleby. Wydaje mi się że lepszy efekt będzie, gdy zastosuje się w płodozmianie jakąś motylkowatą i zaprawi nasiona bakteriami brodawkowymi.

W moich okolicach dużo stosuje się osadów ściekowych i wyraźnie widać różnicę gdzie były rozrzucane, a gdzie nie - jeden rolnik w poprzek pola rozciągnął wywrotkę osadów to gołym okiem widoczne efekty.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: azotopower czy ktoś stosował?

Post autor: Esiok »

w tym sezonie stosowałem na grykę plonvit no to powiem że nawet widoczna różnica była i chyba w nowym sezonie też będę stosował, tylko że ten azotopower chodzi mi po głowie :lol:
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 465
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: azotopower czy ktoś stosował?

Post autor: Albercik »

Tyle ze plonvit to nawóz - tak samo jakby dać siarczan magnezu czy inne składniki odżywcze dolistnie. Przy suchych latach podawanie dolistnie zawsze da efekt na rośliny, pytanie jak na plonowanie :?:

Azotopower działa na glebę, tu może być więcej czynników dyktujących działanie i efekt widoczny w plonie czy roślinie.
ODPOWIEDZ