Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Porady i wskazówki remontowe, adresy sklepów, itp.
karuś
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2022, 21:57
Lokalizacja: Limanowa

Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: karuś »

Chłopy radźcie ;)
Ustawienie pompy zgodnie z instrukcja trzeba zacząć od ustawienia segera przy wirniku pompy, i tak:
1. Odłączyć kolo rozrzadu pompy,
2. Przyrządem do sprawdzania wtrysku nabić cisnienie 3.2mPa, wcześniej podłączając go do przewodu 1 wtrysku,
3. Tg nie rozumiem, obracać wałkiem pompy w prawo aż ,,zaskoczy,, i nie da się dalej obracać, co niby ma zaskoczyć i co daje nabicie cisnienia przyrządem?,
4 Teraz rozumiem wirnik pompy jest ustawiony odpowiednio, ściągam plombę, okienko i przestawiam seger żeby pokrył się z przedłużeniem litery E.
Teraz można ustawić początek wtrysku wiec:
5. Odpinam rurkę doprowadzająca paliwo do wtrysku przy pompie i wkręcam kapilare,
6. Teraz pasuje przykręcić odkręcone kolo rozrzadu na pompie,
7. Teraz obracać kołem zamachowym zgodnie z zegarem i obserwuje jak w kapilarze zaczyna pojawiać się paliwko czyli trochę przed GMP, wtedy na kole zamachowym i obudowie powinny pokryć się znaki 16 stopni
8. Sprawdzam czy litera E na wirniku pompy pokrywa się z wcześniej ustawionym końcem segera
9. Jak nie to popuszczam pompę i odsuwam ja od silnika na tzw. Fasolkach.
Cieszę się poprawna praca silnika 8-)
Załączniki
Screenshot_20230124-181157_Facebook.jpg
karuś
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2022, 21:57
Lokalizacja: Limanowa

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: karuś »

Ktoś coś wie ktoś coś podpowie, potwierdzi? :D
Czy jest to wiedz której lepiej nie sprzedawać. :)
Awatar użytkownika
kumarzysta
Posty: 430
Rejestracja: 30 mar 2015, 19:50

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: kumarzysta »

Żaden człowiek nie chciał mi opowiedzieć na temat 3p,każdy montuje chyba na chybił trafił 🤣
MichałŁ
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2019, 10:44

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: MichałŁ »

Ja, co prawda nie w ursusie ale we widlaku z takim samym silnikiem, ustawiałem pompę według tego filmiku:
https://www.youtube.com/watch?v=EZDNHJ_4r2I
karuś
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2022, 21:57
Lokalizacja: Limanowa

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: karuś »

Właśnie te porady na forach i filmiki są malonpracyzyjne i nie mają wiele wspólnego z instrukcja, a potem traktory chodzą jak chcą.
karuś
Posty: 17
Rejestracja: 23 lis 2022, 21:57
Lokalizacja: Limanowa

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: karuś »

Tutaj poprawnie pracuje 3p - równo nie spada jak c 360

https://m.youtube.com/watch?v=5l_cpUo4-ng
MichałŁ
Posty: 18
Rejestracja: 05 sty 2019, 10:44

Re: Ustawienie pompy wtryskowej c360 3p

Post autor: MichałŁ »

Pompa rozdzielaczowa DPA ma tą właściwość że kąt początku tłoczenia zależy od chwilowej dawki. a jeżeli pompa ma przestawiacz kąta wtrysku to także od obrotów silnika. Maksymalny kąt początku tłoczenia mamy wtedy kiedy pompa podaję maksymalna dawkę. Im dawka jest mniejsza, kąt wtrysku też jest mniejszy.
Tg nie rozumiem, obracać wałkiem pompy w prawo aż ,,zaskoczy,, i nie da się dalej obracać, co niby ma zaskoczyć i co daje nabicie cisnienia przyrządem?
Nabicie ciśnienia przyrządem ma na celu zasymulowanie pracy pompy na maksymalnej dawce Tłoczki rozsuwają do momentu oparcia się o ograniczniki maksymalnej dawki. Zaś przekręcenie powoduje, że tłoki opierają się o krzywki wymuszające wtrysk. Wtedy pompę ci zablokuje bo nie masz siły żeby ręcznie ścisnąć tłoczki. W tym momencie gdyby pompa pracowała na silniku nastąpił by początek tłoczenia paliwa. Te pozycję trzeba sobie oznaczyć za pomocą segera. Teraz ustawiasz silnik na wymagany kąt początku wtrysku, pompę na wyznaczony przez ciebie punkt i wszystko skręcasz.
ODPOWIEDZ