najmocniejszy wałek WOM

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

najmocniejszy wałek WOM

Post autor: Esiok »

taki temat bo są rożne wałki ja akurat posiadam dwa jeden rura tzw.cytryna wykorzystuje go tylko w rozsiewaczu i opryskiwaczu,natomiast do mulczera mam wałek rurę trójkątną jest on solidniejszy ale są jeszcze na frez,który z nich jest na duże przeciążenia.

PS.głównie chodzi mi jaki najlepszy będzie do glebogryzarki :?: bo jak wiadomo tam robi duże obciążenie
arturwietnamczyk
Posty: 79
Rejestracja: 19 maja 2021, 20:59

Re: najmocniejszy wałek WOM

Post autor: arturwietnamczyk »

Według mnie, głównie zależy to od mocy ciagnika ile Nm wyciaga na wałku i wtedy coś dobrać, można by zastosować sprzęgło cierne jeżeli glebogryzarka go nie posiada, a jesli chodzi o mocny wałek to w prasie fortschritt sąsiad miał wałek z grubą rurą, w środku kwadratową i drugą częścią z pełnego profilu, był to naprawdę mocny wałek, jedak jeżeli potrzeba jeszcze mocniejszy to w bronie aktywnej agregatu uprawowo-siewnego są naprawdę mocne wałki, rura zewnątrzna jest w przekroju gwiazdy https://images.app.goo.gl/qLYXQgWyBxVkfX5bA , widziałem taki tylko rura zewnętrzna była z 1 cm materiału a wewnetrzna - pełna.
Awatar użytkownika
Borekk17
Posty: 387
Rejestracja: 09 gru 2018, 22:30
Lokalizacja: Dzierżoniów
Kontakt:

Re: najmocniejszy wałek WOM

Post autor: Borekk17 »

Do glebogryzarki powinien być wałek na frezie
Ale i na tym w kształcie cytryny będzie dawał radę u mnie wałek o przekroju cytryny targa rozsiewacz opryskiwacz rotacyjną kosiarkę cyklop rozrzutnik 3,5t i kopaczke do ziemniaków
Ursus C-4011 Zetor 3011 major x4 Fortschritt E512
ODPOWIEDZ