C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Wszystko o naszych Ursusach
Matt
Posty: 32
Rejestracja: 27 lip 2019, 8:56

C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Matt »

Witajcie Panowie, usterka nie dająca żyć,
Przetoczyłem koło zamachowe, kupiłem i założyłem Kompletne sprzęgło z Andorii (nowego typu) Tarcza 1 stopnia porządna leżak z PRL-u, wyregulowane cacy co do milimetra. Mechanizm różnicowy nowy, wyregulowany. W zwolnicach powymieniane łożyska, zero luzu. Ciągnik przy cofaniu wręcz podskakuje natomiast przy ruszaniu i stopniowym popuszczaniu sprzęgła z 4 lub 5tki szarpie, zrywa i coś trochę grzechocze w tyle. Brak już pomysłu jak to wyeliminować.. :?: :?: :!:
SzymonS
Posty: 97
Rejestracja: 04 gru 2021, 23:34

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: SzymonS »

ze sprzęgłem jest raczej wszystko ok, bo jak by to było sprzęgło, to by cały ciągnik ciągle wibrował
A co do tych objawów, to tak jak by coś było za ciasno, może atak ma za mały luz między zębny?? może jakieś inne koła zębate są za duże i nie mają luzu?
Próbowałeś zdjąć podnośnik i pokrywę skrzyni biegów, podnieść koła i kręcić nimi?? lub może i puścić jakiś bieg i zobaczyć czy wtedy też tak szarpie
Matt
Posty: 32
Rejestracja: 27 lip 2019, 8:56

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Matt »

Atak wyregulowany jest poprawnie, natomiast nie do końca rozumiem co masz na myśli pisząc ,że jakieś inne koła za są za duże i nie mają luzu?
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: pop »

Ja na Twoim miejscu nie liczyłbym na jakąś super podpowiedź,bo nikt nie widzi jak szarpie,co szarpie i nie słyszy grzechotu.Podnieś tył ciągnika i najlepiej przy wciśniętym blokatorze pokręć kołami(ręcznie)może coś zauważysz.Przy odrobinie doświadczenia można też zweryfikować,czy to wina sprzęgła.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12218
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Ursus »

Co masz na myśli, że skacze? Takie szarpanie? Tylko do tyłu to jest? Z 4 jak ruszasz nie ma? Swobodnie się toczy traktor?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Grigs »

Mechanizm różnicowy, źle złożone zwolnice, hamulce(odwrotnie założone szczęki) ,...
Matt
Posty: 32
Rejestracja: 27 lip 2019, 8:56

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Matt »

Do przodu i do tyłu. za każdym razem przy ruszaniu. Do tyłu zaczyna dosłownie podskakiwać a do przodu zrywa szarpie i nie może płynnie ruszyć . potem toczy się juz normlanie, przy zmianach biegów w czasie jazdy nie ma problemu wchodzą płynnie lekko i nic sie nie dzieje.
pop
Posty: 758
Rejestracja: 04 lis 2011, 19:23

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: pop »

To po co szukać,gdy wskazuje ewidentnie na sprzęgło.
Gdy dociśniesz lekko łożysko do łapek,pedał :D pulsuje?
Grigs
Posty: 634
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: C-330 Zrywanie,Szarpanie,Podskakiwanie

Post autor: Grigs »

Jakbyś na początku napisał ze po puszczeniu sprzęgła, normalnie jedzie o nic nie ma z tym wspólnego tył, wygląda na klinowanie sie w kole, tarczy I stopnia, gdzie stąd szarpania w zasadzie to w każdym sie tak dzieje minimalnie szarpie na końcówce gdy zaczyna ruszać, najlepiej by to sprawdzić trzeba wyjąc kompletne bez tarczy I stopnia i ściskać ściskaczem sprawdzając czy równie miernie sie przesuwa tarcza I stopnia, bo w nowych typach jest to typową przypadłością przez jakość wykonania.
Części andorii są od nie dawna na rynku można powiedzieć że sie uczą i co poniektóre wyglądają na kopie ala oryginalnych ursusowskich/chełmnowskich w innym opakowaniu z cechówką.
ODPOWIEDZ