nawożenie owsa

Rozmowy nie na temat
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: nawożenie owsa

Post autor: Esiok »

to było dawno,teraz plantacja wyglada zupełnie inaczej dostała mikro oraz odchwaszczona jest w miarę ok.
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: nawożenie owsa

Post autor: Esiok »

i znów kilka dni temu był przymrozek i owies mi zmroziło,białe końcówki albo załamane na połowie,tragedia w tym roku a jecze mu dołożyłem mikro po przymrozkach podskoczył ale chyba dostał szoku po tym zabiegu +przymrozek no i smutny widok w niektórych miejscach :(

Obrazek

Obrazek

a tu na ostatnim widok pola w lepszym miejscu,ale i tak ludzie mi powiedzieli że żle posiałem bo za rzadko,no cóż posiałem jak umiałem ręcznie :oops:

Obrazek
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: nawożenie owsa

Post autor: Majo »

Nie gniewaj się, ale owsa to tu jest ledwo co...
I na takim polu chyba bym nic nie działał np typu dolistne bo 90% wylejesz na ziemie nie na rośliny
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: nawożenie owsa

Post autor: Esiok »

no bo zrobiłem zdjecie akurat gdzie jest trochę rzadziej ale tam dalej już gęściej,no wiesz jak to ręcznie a do tego dużo ziarna nie wzeszło bo było zimno i prawdopodobnie zgniło,ale co będzie to będzie może chociaż ze 3 tony z 1,35 ha,a z chwastoxem muszę przystopować dopóki owies nie odbije,a już się prosi żeby chwaściory zatrzymać.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 844
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: nawożenie owsa

Post autor: Majo »

Ciężko mi wierzyć, ze sypnie 3t... u mnie wyglądał tak jak na filmie i sypał ok 4t ale na 1ha

https://youtu.be/gQ_u6jJZly0
Awatar użytkownika
Esiok
Posty: 554
Rejestracja: 05 gru 2013, 13:39

Re: nawożenie owsa

Post autor: Esiok »

czy prawdą jest bo znajomy mówił że owies mi nigdy nie zaważy, ponieważ nie stosuje ochrony insektycydowej na jakiegoś tam robaka co wyjada ziarniaki jeśli to prawda to może się ktoś wypowie co stosować i w jakim okresie :?:
Awatar użytkownika
Albercik
Posty: 464
Rejestracja: 27 wrz 2012, 21:14

Re: nawożenie owsa

Post autor: Albercik »

Esiok pisze: 27 lip 2023, 18:37 czy prawdą jest bo znajomy mówił że owies mi nigdy nie zaważy, ponieważ nie stosuje ochrony insektycydowej na jakiegoś tam robaka co wyjada ziarniaki jeśli to prawda to może się ktoś wypowie co stosować i w jakim okresie :?:
Grzyby i insekty skutecznie obniżają plon. Chodzić i obserwować pola. Taka rdza na liściu flagowym może zmniejszyć plon o 70% (liczba ziarniaków zostaje ale są puste i wylatują z pośladem). Widziałem owsy których w worku było jak pszenicy - po 50 kg. Owies ma miano że jest na słabe gleby. Tak, poradzi sobie ale lubi wodę nie mniej niż pszenica. Jak odpowiednio się zadba o owies to i zaważy. Mokre stanowisko, nie koniecznie ciężka gleba ale mokra.
ODPOWIEDZ