Kupię Zetor

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

GMalec napisał/a:
condorpapa juz wyslalem i jacekzeskansena tez ci wyslalem
Już obejrzałem - z przyjemnością obejrzałem. Rs odpada, bo on od urodzenia brzydki - a mój traktor ma być ładny. Zetorek na zdjęciu jest ładny - więc biorę go pod uwagę. A że nieco zepsuty- to się może naprawi - samemu , lub z sąsiedzką pomocą. Więc - kolego GMalec - poproszę na meila podać mi telefon do siebie, adres - termin możliwego kontakt ustalimy.
Wicher napisał/a:
Po doświadczeniach z zakupem opryskiwacza wiem że to najlepszy pomysł... Ludzie są tak nieżyciowi że umawiasz się, zamawiasz lawetę, jedziesz a w połowie drogi dzwoni że nieaktualne....
A tak masz blisko i obejrzeć, i na kołach można wrócić, dowiedzieć się jak się traktor sprawował...

Masz całkowitą rację - ludzie są nieprzewidywalni - jade póltorej godziny, bo-" w dobrym stanie białoruśka panie , z koparką , wszystko na chodzie , akumulator tylko trzeba , bo niema..." i sie okazuje , ze w pokrzywach stoją nedzne zwłoki, na kapciach , oponach nawet takch zzieleniałych, porośnietych mchem- widać że to nie jeździło co najmniej dwa lata, nie ma mowy o odpaleniu, bio nie tylko akumulatora ale i rozrusznika nie ma, hydraulika rozszabrowana, a na pustaku oś przednia stoi i jedna felga smętnie w kącie garażu odkrecona a opony nie ma , bo zginęła . I nawet nie ma kogo opierdzielić - bo gościu żone podstawia do rozmowy. A cena z kosmosu wynika z kalkulacji - " ...dali my 5,500 zł, dołożyli my na naprawe, coś trzeba zarobic , ale trzeba nam pieniędzy , to nawet nie chcemy zarobić, tylko swoje pieniądze odzyskać, pan se naprawi, pan się zna , a częsci tanie ..". Tą opowiastkę przedstawiam, żeby uczulić na takie transakcje - na odległość.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Kupię Zetor

Post autor: Ursus »

No tak, takie numery na odległość bywały nie raz.
Ale teraz już wiem, że do kolegi condorpapa to można jechać w ciemno :) Jak było przez telefon, tak samo okazało się na miejscu :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

Ursus napisał/a:
No tak, takie numery na odległość bywały nie raz.
Ale teraz już wiem, że do kolegi condorpapa to można jechać w ciemno :) Jak było przez telefon, tak samo okazało się na miejscu :)
Dzieki za miłe słowa -poazwole sobie na dowcip : widzisz Pawle , condorpapa ma siwe włosy i musi dbać o reputację, bo może nie zdążyć jej sobie poprawić, gdyby ją sobie zepsuł . A co do dalszych działań zakupowych - w dalszym ciągu jest opcja zakupu traktora i kosiarki aktualna- a poniewać to forum jest jak stworzone dla prezentacji takich problemów- będę relacjonował , co zdziałałem. A skoro ludzie czytają , doradzają i komentują - to znaczy że temat " zakup starego traktora" jest interesujący dla nich.
W dalszym ciągu na szczycie zainteresowania jest zetor kolegi z forum GMale , ma zalety: niedrogi, zepsuty w sposób do niekłopotliwej naprawy, a jednoczesnie możliwy do odpalenia, wydaje się że ładny, odległość do zaakceptowania, no i kolega z forum , to i wiarygodność opisu zapewne dobra. Drugi zetorek - Olkusz.. też ładny, opis rzetelny, wiarygodny sprzedawca bo przecież z forum , cena tez akceptowalna za tsaki stan techniczny- odległość już trochę większ. I jeszcze na tablicy widze zetorek 3511 bez papieru, sprowadzony chyba niedawno - odległość do głogowa Małopolskiego mam kilkadziesiąt kilometrów, więc pewnie na kołach byłby transport- co zdecydowanie obniża koszt zakupu, cena sprzetu wyższa- ale redukcja kosztów transportu. A kolejne oferty - dyskwalifikuje po bliższym rozpoznaniu - zetorka z tarnobrzeskiego który ma kabinę z budki telefonicznej - i dyskwalifikuję także zetorka z silnikiem podmienionym od ursusa czy andrychowa - bo jak mi mówią moi konsultanci - taki melanż zawsze grozi jakimś zmęczeniowym pęknięciem salcesonu łączącego - albu urwaniem wałka sprzeglowego przy minimalnej niecentryczności - i jak mi mówią - taki obcy silnik , to tak jakby chciał żyrafe z nosorożcem pożenić. Dzieci z takiego melanżu nie będzie- albo kaleki niepełnosprawne się urodzą. A ponadto - to również konsultant mający spore doświadczenie mi mówi : tarktor ma być oryginalny i kompletny , możliwy do odpalenia i przejażdżki - bo jak nie odpali - to może być bzdura taka jak zapchany filter- albo tragedia typu urwany wał, wysypane zębatki, . No i przypomne - zdanie konsultanta , który wytworzył kilka samoróbek - NIe kupujemy samoróbki - bo w takich konstrukcjach jest tyle patentów - że tylko konstruktor jest w stanie to opanować - i to mówi ten co zrobił i sprzedał niejednego samobója. A jako przykład patentu- dał skracanie mostu - obcinanie półosi napędowej bez tokarki - spawanie półosi napędowej do flanszy łaćzącej potem felge koła. To połączenie spawane pęka zmęczeniowo po iluś tam cyklach zmiennych obciązżeń wynikających z niecentryczności . Wracając do sprawy - ma być fabryka - na chodzie - zużyty, zdewastowany- ale kompletny.
kris7530
Posty: 34
Rejestracja: 05 lut 2012, 11:53

RE: Kupię Zetor

Post autor: kris7530 »

tak czytam ten wątek z całym szacunkiem i pełną wyrozumiałością i tak sobie myślę że za cztery koła (czytaj tysiące) to kolego sobie kup cztery opony i cztery dętki tak np.do zetorka 3011 czy też do ursuska lub zetorka 4011,ja już nie wspominam o napompowaniu ich do pełna powietrzem,ciągniczek typu 4011 to na wagę 3 tys.pln,i tam nikt nie pyta czy wspomaganie chodzi czy nie,czy światła stopu działają czy tylko ''kierunki migają''.Proszę tak ze swojej strony najpierw odwiedzić kilka sklepów z częściami zamiennymi do traktorów,popytać ile kosztuje np.godzina mechanika,elektryka dopiero wtedy poczuje się tzw.jazdę związaną z posiadania ''traktorka''.Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość i zrozumienie bo może i wiem (a może i nie wiem bo nikt niczego do końca nie wie) co to znaczy i ile może zająć np.samo rozkręcenie,rozłożeni i ponowne złożenie zwykłej sześćdziesiątki*tup*
Awatar użytkownika
damber
Posty: 2568
Rejestracja: 29 lis 2009, 19:18
Kontakt:

RE: Kupię Zetor

Post autor: damber »

Zgadzam się z Krisem. Lepiej dołożyć i kupić ciągnik w lepszym stanie technicznym niż kupować tanio ciągnik, który okaże się, że jest do remontu kapitalnego. W końcowym rozrachunku ten droższy ciągnik wyjdzie nas taniej, bo będzie wymagał mniejszego wkładu finansowego. Remont ciągnika nawet małego może pochłonąć kilka tysięcy - coś o tym wiem ;)
Facebook. old URSUS tractor
czyzor23
Posty: 158
Rejestracja: 10 paź 2011, 18:08

RE: Kupię Zetor

Post autor: czyzor23 »

zgadzam się z kolegami a le przy tym człowiek nerwów straci jak gdzies nim wyjedzie atu sie okaże że nagle nie chce zapalic albo sie co urwie czy zatrze
niektóre rzeczy są cięzkie do zdiagnozowania a naprawienie np.cięzkiego palenia traktorka może kosztować 100zł albo 1000zł jak nie 2000zł
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

Dziękuje wszystkim uczestniczącym w wypowiedzaich tego wątku - wasze poglądy i rady są dla mnie cenne i biorę je pod uwage. Wiem, że określając warunki zakupu i parametry przedmiotu zakupu - wyraźnie daje do zrozumienia - że nie oczekuje kawioru i szampana- tylko kromki chleba ze smalcem i ogórkiem kiszonym. Dopuszczam fakt, że ogórk będzie rozmiękły, chleb czerstwy- a smalec przeceniony. Traktor , który niewątpliwie kupie - być może że u kolegi z forum GMalec- ozdobi mi podwórko, podniesie mój prestiż i da satysfakcję rolnika- a może nawet umożłiwi skoszenie trawy kosiarką , ktorą już sobie zakupiłem. Wiecie jak dawno nie prowadziłem żadnego poważnego traktora? tylko malutkim pługiem odśnieżnym marki husqwarna słubowo w pracy mam okazję. Do dzisiaj - rocznie płaciłem ponad 1000 zł za to- co zamierazam sam sobie robić , jak już nabędę wymarzonego zetorka. Odpalał będę w lecie - w upalne dni- co niewątpliwie spowoduje odpadnięcie wielu problemów z uruchamianie starego diesla przy niskich temperarutach.. Praca z kosiarką - to wyjątkowo lekka robota- chyba lżejszej nie ma. W najbrdzij pesymistycznej opcji - jak zetork bedzie stawiał opór, psuł sie nagminnie, lub odmówi współpracy - sprzedam dziadyge na złom i odzyskam połowe zainwestowanego kapitału . Złom u nas chodzi po .50 do 060 gr za kilo.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

condorpapa zetorek jest w tym stanie co opisywałem mam do niego sporo czesci no i ta uszczelka jest w nim do wymiany z poczatku jak wymieniłem to po rozgrzaniu nie dociagnołem głowicy i przepaliło uszczelke i woda poszła do oleju w danrolu lub na allegro uszczelka 50 zł ale wiem ze rsa skresliłesbo brzydki ale do rsa mam jeszcze.. silnik 4 cylindrowy na chodzie w dobrej kondycji chłodzony powietrzem tylko przykrecic w rame i gaz do dechy nagram filmik zetorka poogladasz sobie jak to wyglada i wrzuce tu link wieczorem
condorpapa
Posty: 50
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: condorpapa »

[quote]GMalec napisał/a:
condorpapa zetorek jest w tym stanie co opisywałem

Kolego - za wiele to mi kolega nie opisał - lubię wiedzieć dużo więcej - wszystko mnie interesuje!!! wysłałem ci na meila listę zapytań ( taki jakby koncert pobożnych życzeń) - i mam prośbę, żebyś mnie tam szczerze jak na spowiedzi wyznał wszystkie cechy ofertowanego mi zetorka - ma być pełna obfitość dobrego i złego... nic nie ukrywamy, rzetelnie przyznajemy sie do nawet grzechów niepopełnionych.
Awatar użytkownika
GMalec
Posty: 381
Rejestracja: 05 sty 2012, 22:13

RE: Kupię Zetor

Post autor: GMalec »

opis wyslalem ci juz na maila*inlove*
siwy_city
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2012, 12:08

RE: Kupię Zetor

Post autor: siwy_city »

witam wszystkich.odnoszac sie do tematu to posiadam takiego zetorka dolkadnie k25 w dobry stanie i w dobrej cenie
AniaMarian
Posty: 56
Rejestracja: 24 sie 2011, 22:18

RE: Kupię Zetor

Post autor: AniaMarian »

czyli zdj i cene i lokalizacje
siwy_city
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2012, 12:08

RE: Kupię Zetor

Post autor: siwy_city »

cena 3000zl do negocjacji lokalizacja slaskie (pszczyna)kontakt 721539956zdjęcia wkrótce się pojawiahttp://www.fotosik.pl/u/kasiunia2402/album/1326112
zetor902
Posty: 7
Rejestracja: 08 cze 2012, 18:06

RE: Kupię Zetor

Post autor: zetor902 »

ja mam na sprzedaż zetorka k25 jest na chodzie cały oryginalny z 5500 z kosiarką osą cena podlega negocjacji
siwy_city
Posty: 10
Rejestracja: 04 lis 2012, 12:08

RE: Kupię Zetor

Post autor: siwy_city »

pilnie sprzedam zetorka k 25 cena wszystkie informacje sa powyzej, cena 2500zl do negocjacji zadzwon a napewno sie dogadamypilnie sprzedam zetorka k 25 cena wszystkie informacje sa powyzej, cena 2500zl do negocjacji zadzwon a napewno sie dogadamy
ODPOWIEDZ