Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Forum ciągników naszych południowych sąsiadów
lukasz80
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2017, 20:38

Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: lukasz80 »

Poradzcie co jest przyczyna?
Zalewam pompę ,filtry pełne , olej nowy.
Odpalam i nie ma cisnienia.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: Ursus »

Smok czysty? Szczelny, nie pęknięty? Jakie masz filtry bo było kilka typów. Pompa po wyjęciu jak wygląda? Jak za zębatkę łapiesz to luźno się kręci, ma luzy na osi?
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
lukasz80
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2017, 20:38

Re: Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: lukasz80 »

Smok czysty. Nie pekniety. Filtry talerzykowe.
Wszystko przedmuchane było.
Zalałem olej. Wykręciłem śrubę do regulacji cisnienia , założyłem wąż z butelką. 0.5 litra w butelce zeszło w minutę.
Jakoś szybko.
Na pompie jest luz wałka tego z kołem zebatym.

Jeszcze przed zalaniem pompy dmuchałem w wężyk żeby sprawdzić drożność kanału olejowego od pompy do miski (smoka).I dziwnie jest bo chyba powinno być słychać bulgotanie oleju a tu coś przy pompie w środku syczy. Zdjąłem dekiel sprężarki i wyraźnie słychać syczenie.
Pewnie pompa oleju będzie do wymiany.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Re: Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: Ursus »

Można pompę sprawdzić w rękach - naczynie z olejem, wkrętarka z nasadką taką jak koło zebate jest dociągnięte nakrętką- nie pamiętam czy 17 czy 19 mm. Zanurzasz ssący kanał w oleju, kręcisz, jak olej jest tłoczony, przyciskasz mocno palcem - metoda mocno prowizoryczna, ale jeśli na siłę przebija przy takich małych obrotach ciśnienie, to te min. 2 atm powinno dawać spokojnie :) Można też tak wykryć ewentualne nieszczelności.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Grigs
Posty: 649
Rejestracja: 17 cze 2008, 12:50

Re: Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: Grigs »

Pompa do regeneracji trzeba ją splanować o wymiar luzu wzdłużnego wałka z kołem zębatym z uwzględnieniem grubości uszczelki, uszczelkę dorobić złożyć i hula dalej
lukasz80
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2017, 20:38

Re: Pompa oleju nie zasysa ze smoka oleju. Zetor k 25

Post autor: lukasz80 »

Znaczy się trzeba papier ścierny kupić.
Szyba na stół i ognia.
Jutro ją wyjme i zrobie testa z wiertarką.
Narazie dzięki.
ODPOWIEDZ