2 felgi lub ich środki

Jeśli kogoś lub czegoś poszukujesz...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

2 felgi lub ich środki

Post autor: drandrzej »

Witam
do nowego pomysłu poszukuję 2 przednich felg z takimi środkami jak na zdjęciu , samych takich srodków lub kogos kto umiałby je zrobić

felgi 16 cali , najchetniej na pierścień , same obwódki felg z pierścieniami znajdę w stanie zagrażającym bezpieczeństwu bo pierścienie się rozlazły i prawie wypadają - ale środki felg potrzebne


zdj przedstawia środek felgi jak należy - reszta dospawana na 20 cali

Obrazek

601-633-004 , @ , PW , FB , pismo klinowe , sygnały dymne - kontakt dowolny jak ktoś ma pomysł :p

przeszukuję internet - ale słabo idzie
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12233
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: Ursus »

Wiem u kogo na Dolnym Śląsku są takie felgi - problem w tym, że trafiłbym tam autem, ale nie mam kontaktu telefonicznego :(

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: drandrzej »

Kurcze a miałbys czas podjechać ? jest szansa na odkupienie ??
w razie co koszty pokrywam oczywiście ,
byle cena tych srodków nie zabiła mnie całkiem na śmierć :p

te środki musiałyby byc identyczne (no nie chodzi o mm ale o powtarzalnośc kształtu )

mozliwa wymiana na felgi LANZ - takie z pierscieniami na opony 20 cali
michal456
Posty: 16
Rejestracja: 13 lis 2011, 18:53

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: michal456 »

Posiadam 1 szt od Lanza 16 cali (fabrycznie bez pierścienia), którą chętnie zamienię za inne części do Lanz 25/Ursus C45 lub odkupię drugą sztukę do kompletu.
http://www.fotosik.pl/zdjecie/8e39ba9ba4ec0f25
Jak coś proszę o kontakt na PW.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: drandrzej »

Michał nie wiem czy znajdę cos co Cie interesuje , jak chcesz sprzedać - napisz PW ile , ew wrzuć listę tego co Tobie potrzeba , felga jest nitowana ?

mam 2 szt felg do LB 25 na opony 20 cali - ale to moge zamienic komplet za komplet , mam też felgi LB 45/55 na opony 20 cali - też komplet



Podbijam temat,mam 3 komplety felg Lanz 20 cali,nawet pojedynku się znalazła a 16 niestety. Wiem że w DE rozmiar 16 jest mało popularny bo tam duuży bauer musi mieć duży Traktor zawsze poważnie wygląda ale jakoś mnie te 16 by jednak pasowały.



WRACAM do tematu !!!


jada juz środki , z blachy 8 mm jak w oryginale ;)

a teraz potrzebne sa obręcze felg 16 cali - takie które w środku mają 356 mm średnicy

w Agromie pomierzylem - 16" do C330czy C360 ma 345mm wewnątrz, na wlezie mój srodek , moze u Was jakiś sie znajdzie pomysł jaka felga spełnia założenie ?
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: Adasiek123 »

Sprawdz może felgi 16" z Dzika,kosiarki konnej (skręcane).Może akurat,w razie potrzeby można przetoczyć środki.
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: drandrzej »

temat dalej otwarty

felgi Polskich producentów/Grene/agromy/c330 i tym podobne mają w środku 344/345 mm

felgi TZ4k /.Zetor 25 - na oko ~360 , czyli lepiej

może jakies inne pomysły ??

dzika nie mam , felgi skrecane odpadają chyba - z reszta tez nie mam nawet do pomiaru ..

moze jakies stare auto ?
Adasiek123
Posty: 438
Rejestracja: 21 sty 2014, 20:13

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: Adasiek123 »

Andrzeju nie potrzebujesz całego Dzika:D Coś mnie mówi,że trochę zacząłeś od strony d... Zawsze środki (kryzy) dorabia się do felg,nie odwrotnie.Nieprawdaż?:p
Awatar użytkownika
drandrzej
Posty: 2018
Rejestracja: 29 paź 2007, 23:28

RE: 2 felgi lub ich środki

Post autor: drandrzej »

noo nie . w zasadzie nie do końca . kształt środków jest dobrany z tego co współczesnie da się wytłoczyć z blachy 8mm .to co da się wytłoczyć to niestety nie jest koncert życzeń tylko zalezy od oprzyżądowania - czyli wg norm jakimi posługują się producenci . w przypadku norm których kształt mnie interesuje - mamy zestaw srednic 356 lub 406 . z blachy 2 mm pewnie nie były problemu ale ja potrzebuję 8 . jakby to była blacha prosta a nie wypukła jak na zdjęciu Michała - to przyznałbym rację - ale nie jest .

więc walczę dalej z tematem
ODPOWIEDZ