Wilkowice 2015

Rozmowy na temat zlotów i imprez
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2015

Post autor: SEBRIGHT »

Z tego co mi wiadomo w 'rajdzie' do Mielna jedzie kto chce, nie jest on obowiązkowy, więc nie rozumiem w czym widzisz problem. Jak ktoś nie ma ochoty to nie jedzie i już :) A morze... nie byłem, ale prawda jest taka że gdyby Marek nie wystarał się o zgodę na wjazd na plażę nie było by tej atrakcji. Zresztą, nie sztuka jest mieć koło siebie odpowiednie tereny, a sztuką jest wszystko zorganizować, uzyskać pozwolenia i je wykorzystać.

No, ale wszystkim nie da się dogodzić i zawsze znajdzie się ktoś niezadowolony *helpless*
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Marcin125p
Posty: 886
Rejestracja: 29 sie 2006, 12:31
Lokalizacja: Koszkowo (w PGS :-) )

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Marcin125p »

Wyścigi dla C308 i Dzików świetny pomysł, podobnie jak możliwość powiększenia placu do jazdy ciągnikami (po co mają stać - mają jeżdzić :) ).
Ze swojej strony proponuję by prócz ciągników na placu manewrowym były zaprezentowane również maszyny (oczywiście jak gabaryty pozwolą) oraz to by było można zaprezentować więcej typów snopowiązałek (np. porównanie Warta vis Wielkopolanka lub Poznanianka) czy też młocarń. Bo szczerze mnie pokazy samych Warmianek nudzą *dog* produkowano jeszcze wąskomłotne i proste maszyny omłotowe.

Może który kolega przywiezie kilka takich (lub innych rzecz jasna *yes* ) maszyn *annoy*
RATUJMY LEGENDY NASZYCH PÓL I DRÓG
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Każdy REALNY pomysł należy zrealizować.
Co jest problemem w Wilkowicach?
1. Święte prawo własności prywatnej, teren z wyjątkiem niewielkiego skrawka jest własnością gminy reszta ma swoich właścicieli (LICZBA MNOGA). Z każdym z właścicieli trzeba się dogadywać, co nie do końca jest łatwe.
2. Położenie Wilkowic. Otoczone jest DK5, DK12 oraz drogą do Wolsztyna a dokładnie Boszkowa, które jest ośrodkiem wypoczynkowym w którym w okresie Festiwalu przebywa 60000ludzi. Nikt nie pozwoli na zamknięcie którejkolwiek z tych dróg dla zrobienia zamkniętego rajdu (aczkolwiek w tym roku planujemy wyjazd na stadion Unii lub w alternatywie do innej pięknej podleszczyńskiej miejscowości ale - i to niestety niektórych zaboli, jechać będą mogły tylko pojazdy uprawnione do poruszania się po drogach publicznych i to po maksymalnie po pięć pojazdów w kolumnie, takie są ustalenia z Policją, samo wjechanie na drogę Główną w Wilkowicach wymaga pozwolenia, które co roku nie do końca chętnie jest nam udzielane, niestety, co województwo, to Policja inna i należy zapomnieć o jeżdżeniu na błotnikach czy zaczepach - niestety tu się nie da)

Co jest osiągnięte?
1. Zmiany planu zagospodarowania terenu na czas Festiwalu polegające na:
- dotychczasowy plac manewrowy będzie przeznaczony pod wystawców nowego sprzętu,
- plac manewrowy będzie mniej więcej w miejscu, gdzie byli wystawcy nowego sprzętu, będzie większy,
- za starym placem manewrowym a cmentarzem niemieckim (lasek w głębi) będzie nam oddane pole na którym będą pokazy żniwowania itp oraz dość dużej długości pole, gdzie planujemy wyścigi lub jazdę do woli ile chcecie i jak chcecie byle tylko na pole nie wchodzili oglądający.

Konkurencje.
Tu poszukujemy ludzi nie tylko do startu w zawodach (bo do tego zawsze są chętni) ale do konkurencji przeprowadzenia.

Kto zajmie się przeprowadzeniem konkurencji:
1. ODPALANIE BOMBAJA?
2. ODPALANIE KORBĄ?
3. WYŚCIG ŚLIMAKÓW?
4. WYŚCIGI JEDNOCYLINDROWCÓW?
5. WYŚCIGI DWUCYLINDROWCÓW?
6. WYŚCIGI TRZY I WIĘCEJ CYLINDROWCÓW?
7. WYŚCIGI JEDNOOSIOWCÓW?
8. TRAKTOR PULLING W KATEGORII TRAKTORÓW CIĘŻKICH?
9. TRAKTOR PULLING W KATEGORII TRAKTORÓW LEKKICH?
(osobiście zajmę się obsługą techniczną przyczepy i niedopuszczę! podczepienia pod ciągniki tuningowane)

Jest nas wielu, wszyscy jesteśmy za to odpowiedzialni dlatego myślę, że chętnych do kierowania konkurencjami będzie wielu dlatego w każdej konkurencji będzie jeden sędzia główny, który dobierze sobie pozostałych sędziów - proszę zgłaszajcie się najlepiej TU na tym forum.

Są jeszcze potrzebne osoby do komentowania innych wydarzeń, które się będą działy, chodzi o to by wspomóc prowadzącego, który nie będzie zapewne tak dobrym znawcą tematu jak udzielający się w Klubach czy na forum.

2. Wyjazd do Leszna pod stadion Unii odbędzie się w piątek i to najpóźniej o godzinie 16:30.

3. W sobotę będzie do naszej dyspozycji rzeczoznawca motoryzacyjny, który będzie udzielać informacji związanych z problematyką rejestracji pojazdów (oraz innych np. zwolnienia z ciągłości opłat OC dla pojazdów starszych). Kilku członków Klubu, w tym ja, skorzystaliśmy z usług tego rzeczoznawcy - polecam.

Zapraszam wszystkich do współpracy.

Piotr
(-)prezes


P.S.
Moim marzeniem jest, abyście wszyscy z Wilkowic wrócili zadowoleni, spełnieni.
Awatar użytkownika
MarekSkansen
Posty: 73
Rejestracja: 27 sie 2008, 9:37

RE: Wilkowice 2015

Post autor: MarekSkansen »

Piotr a co z pozwoleniem na przejazd do Leszna na stadjon bo z tego co pamiętam to zawsze był problem.A co pokazem prac polowych.
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

MarekSkansen napisał/a:
Piotr a co z pozwoleniem na przejazd do Leszna na stadjon bo z tego co pamiętam to zawsze był problem.A co pokazem prac polowych.
Pokazy w polu po sprzątnięciu zboża.
Wyjazd na stadion oczekuje na odpowiedź od władz miasta, jeżeli przychylności nie będzie, jest alternatywa ale nie będzie to Leszno. Będzie to wyjazd nieco dłuższy. (do Leszna na stadion mamy ok 18km w obydwie strony, miejsce alternatywne - 25km)
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2015

Post autor: SEBRIGHT »

Jeśli dopuszczacie nieklubowiczów, ratunkowo w kilku konkurencjach mogę wystąpić w charakterze sędziego :) W zależności gdzie będą 'braki kadrowe' tam pomogę, dlatego nie wymieniam konkretnych konkurencji.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Pawel napisał/a:

[rajd 6-8 godzin na dystansie 30 km] śmieszne, stare traktory to nie wyścigówki, raczej eksponaty do podziwiania.
Pawełku, ale w 6-8 godzin to te 30 km można zrobić nawet jadąc prędkością spacerowicza ;) Zresztą, komu jak komu, ale osobie, która zapoczątkowała jazdę zabytkowym ciągnikiem na długim dystansie, nie powinno to przeszkadzać ;)


Piotrek, na moją pomoc możesz liczyć przy jakichś konkurencjach. Parę słów mogę też powiedzieć.

Co do placu manewrowego to trochę się będzie kurzyło, nie ? ;) Będzie polewaczka ZOMO? :D

Jeśli chodzi o wyjazd gdzieś w piątek to jestem za, tak samo jak w zeszłym roku. Wówczas niestety nie dałem rady jechać, gdyż z przyczyn od nas niezależnych transport się opóźnił i jak Wy ruszaliście do Leszna, to my dopiero traktory rozładowywaliśmy na rampie.
Sądzę, że możliwość przejazdu tylko dla zarejestrowanych ciągników to jest rozsądne podejście i bardzo ułatwia kwestie organizacyjne.

Rozumiem obie strony - zarówno Piotrka jako organizatora, że musi w niektórych sytuacjach zaostrzyć postępowanie (tak samo jak robił to Rafał i poprzedni Zarząd), ale rozumiem też frustrację uczestników. Z pewnością większa swoboda jeśli chodzi o możliwość jazdy jest konieczna , bo ciągłe stanie na placu traktorów zniechęca tych najważniejszych - czyli kolekcjonerów. Bo bez nich plac byłby pusty :) Ale z drugiej strony trzeba to możliwie precyzyjnie określić co i kiedy można a nie można - jest nas tam bardzo dużo. Gdyby nie było planu czy wyznaczonych godzin na pewne działania, to zrobiłby się spory bałagan. Musimy to też uszanować. Nie może być np. tak, że trwa pokaz młócenia, a w tym czasie na placu manewrowym ujeżdżane są ciągniki. Raz że wtedy zwiedzający nie wiedzą na co mają patrzeć, mikrofony są zagłuszane, i robi się bałagan - tak to wyglądało ileś lat temu i wieści od zwiedzających były jednoznaczne, że trzeba to poprawić.

Uważam, że fajnym pomysłem byłaby prezentacja (w miarę wolnego czasu na placu manewrowym) najbardziej ciekawych ciągników czy maszyn - ale tak żeby nie powtarzały się one co roku. Kiedyś takie pokazy indywidualne przeprowadzano jak pamiętam - np. z udziałem Pikusiowego Lanza.


Zwracam też uwagę na zdyscyplinowanie uczestników. Jeśli faktyczne np. o godz 10 jest zbiórka organizacyjna - to proszę tam być. Bo później nie będzie tłumaczenia "ja nie wiedziałem". Ułatwmy choć trochę organizację imprezy osobom najbardziej zaangażowanym. Bo choć jest nas ponad 200 to organizacja spoczywa w sumie tylko na garstce osób.



I ostatnie dwie kwestie:
- kiedy będzie można zgłaszać się na Wilkowice? Od kiedy do kiedy.
- to samo pytanie dot. konkursu na kolekcjonera roku.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Dziękuję za cenne uwagi i już zapowiadane wsparcie.

Zapisy-zgłoszenia na Festiwal od 1 do 31 lipca.
Informacje na http://traktorimaszyna.pl/


W linku poniżej przedstawiamy plan "wioski" XIV Festiwalu:
http://traktorimaszyna.pl/images/storie ... 202015.jpg



Co koledzy na to?
Program:
http://traktorimaszyna.pl/index.php?opt ... &Itemid=34

Wydaje mi się, że program festiwalu jest zbyt napięty. Musimy go chyba jeszcze raz przemyśleć. Jaka Wasza opinia?
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Wilkowice 2015

Post autor: rafal »

Piotrek, program jest dość ambitny i dobrze nie będzie pustych przestojów i nudy :-)
Jedynie wydaje mi się, że jest za mało czasu na prezentację w sobotę. Pół godziny to zbyt mało, pamiętam, że zazwyczaj wszyscy zjeżdżają się z placu na raty i sznurek traktorów jest dość długi, trwa to co namniej godzinę. Czyli może tak ( propozycja):
13.00 prezentacja
14.00 odpalanie bumbaja I
14.40 odpalanie korbą I
15.00 precyzyjny gospodarz
16.00 tractorpulling
17.00 pokazy w polu
17.30 wyścigi
19.00 msza

Oczywiście piszę się do wyścigów ślimaków, chętnie stanę w szranki z MF-kami. A generalnie to bardzo fajny pomysł na nową kategorię.

Jeśli będzie potrzebna pomoc przy sędziowaniu wspólnie z Pawłem i Sebrightem mogę wspomóc.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Również sądzę, że program jest w kilku miejscach zbyt napięty.

Oto moje skromne poprawki i sugestie na zielono.


21.08.2015

12:00 – Akredytacja w namiocie klubowym
16:00 – Wyjazd traktorami do Leszna

22.08.2015 (sobota)

8.00 – Akredytacja w klubowym
9.00 - Otwarcie wystawy dla zwiedzających
11.00 - Spotkanie organizacyjne (namiot) omówienie regulaminu, zasad bezpieczeństwa, przedstawienie osób odpowiedzialnych, ustalenie liczby i kolejności prezentowanych maszyn,
12.00 - Oficjalne otwarcie festiwalu, rozstrzygnięcie konkursów: „Kolekcjoner roku 2015" i „Weteran Traktor-Maszyna Wilkowice 2015"
13.00 - Prezentacja ciągników na placu manewrowym i ważenie traktorów (moim zdaniem zbyt mało czasu - no chyba, że prezentowane będą tylko wybrane ciągniki? godzina to wydaje mi się minimum biorąc pod uwagę ilość traktorów. )
13.30 – Odpalanie bombaja (I tura)
13.45 – Odpalanie korbą (I tura)
14:00 – Tractorpulling
15.30 – Turniej „Precyzyjny Gospodarz" oraz Pokazy Nowych Ciągników – Roltechnika
16.00 - Pokazy w polu „Zbiór zboża i młocenie" (pod warunkiem, że przygotowania do pokazu będą już podczas Precyzyjnego gospodarza)
17.00 – Wyścigi traktorów
19.00 – Msza św. w intencji kolekcjonerów
20:30 – Spotkanie kolekcjonerów (namiot konferencyjny)

23.08.2015 (niedziela)

9.00 - Otwarcie wystawy dla zwiedzających
10.00 - Msza św. w kościele p.w. św. Edyty Stein
11.00 – Parada starych traktorów ulicami Wilkowic
11.30 - Prezentacja maszyn na placu manewrowym
12.30 - Trcktorpulling – (bombaje)
13.00 - Odpalanie bombaja (II tura i finał)
13.30 - Odpalanie korbą (II tura i finał)
14.00 - Turniej „Precyzyjny Gospodarz" oraz Pokazy Nowych Ciągników – Roltechnika
14.45 - Pokazy w polu „Zbiór zboża i młócenie"
15.30 – Wyścigi traktorów 2 kategorie (bombaje, ślimaki)
16:00 – Pokazy orki
17.00 – Wręczenie dyplomów i pucharów i zakończenie festiwalu

Chociaż dla uproszczenia planu wydaje mi się, że lepiej byłoby podawać np. ogólnikowo bardziej o pełnych w miarę godzinach np. 13.00 odpalanie bombaja i korbą
Tak będzie łatwiej się wyrobić i nie będzie zbyt szczególikowo :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Pawel
Posty: 102
Rejestracja: 19 maja 2007, 8:12

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Pawel »

Czy do Leszna pojadą wszystkie ciągniki, które będą chciały?

A ten rajd 8 godzinny gdzie się zmieści?*hilarious*
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Rafale, Pawle-Ursusie, bez przerwy analizujemy ten program. Nie jest łatwo. Jedni chcą by ciągle się coś działo, inni woleliby trochę odpocząć. Moim marzeniem jest, aby za każdą konkurencję odpowiedzialny był ktoś inny a do realizacji wszystko jest możliwe, jeżeli zachowamy punktualność i przyjęte zasady.

Pawle - rajdu 8 godzinnego to raczej nie będzie*rofl*
W jedną stronę do Leszna pojedziemy godzinę. Przyjmujemy, że pojadą tylko pojazdy dopuszczone do ruchu ale.......
W środę mam w Lesznie umówione spotkanie z b.ważną osobą, która obecnie b.dużo może. Zobaczymy ale wyjazd może nastąpić już o 16:00.

Pamiętajcie, że to o czym tu piszę dotyczy głównie przybywających, są jeszcze tysiące prac dotyczące całej organizacji, której tu nie widać - przede wszystkim działania, które umożliwią nam dojazd (rekompensata w paliwie), zatem szukanie sponsorów, dogadywanie się z mieszkańcami Wilkowic (szczególnie tymi do których należą przyległe pola), scena, prąd, nagłośnienie, konferensjerka, karetka pogotowia, ratownicy medyczni, straż, polewaczka, oznaczenia, pole namiotowe itd,itd. Tak naprawdę większość tych prac jest na głowie Rafała. Jeśli liczyć oglądających, to może być ponownie ponad 15000 i tego się najbardziej lękam.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Ursus »

Wiem, wiem, ja też jestem za tym, żeby coś się działo, ale musi być chwila na przeniesienie uwagi widzów np. z pokazów na konkurencje :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Pierwsze zgłoszenie na Wilkowice to..... Fordson na gąsienicach z lat 30-tych (przywieziony będzie z Beligii)*rolleyes*
foto:
http://traktorimaszyna.pl/index.php?opt ... &Itemid=25
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Jacek ze Skansena »

No niezłe się zaczyna.
Awatar użytkownika
SEBRIGHT
Posty: 2570
Rejestracja: 23 sty 2007, 13:27
Lokalizacja: Dobra (Małopolskie)

RE: Wilkowice 2015

Post autor: SEBRIGHT »

Mi też program wydaje się nieco napięty i przy (odpukać) jakichś problemach technicznych i/lub organizacyjnych mógł by powstać poślizg, który później może być ciężko nadrobić.
Zetor 25K - 1953; Dolpima PS290 - 1988 (chyba); Dezamet ... - 1988; Żuk A06 - 1980; MF70 - 1980 i 1989; HakoTrac T6 - 1963; Dzik 2 - 1969; Ursus C-355 - 1972; Hakotrac T8 - 1965;
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Zadałem wcześniej pytanie dotyczące sędziowania konkurencji i dziękuję za zgłoszenia. Moja propozycja jest następująca.
Przedstawione osoby są sędziami głównymi i dobierają sobie pomocników a widzę obsadę sędziów głównych tak:

1. ODPALANIE BOMBAJA (I, II tura i finał) - ^Ursus czyli Paweł
2. ODPALANIE KORBĄ (I, II tura i finał) - ~drAndrzej
3. WYŚCIG bombajów i ślimaków (niedziela) - ~SEBRIGHT
4. WYŚCIGI pozostałych (sobota) - Maciej "Orzeszek", Jacek ze Skansena
5. TRAKTOR PULLING - ^rafal (ja - obsługa przyczepy)

Zgadzacie się?
Problem mam z Jackiem ze Skansena - Jacek może wystartować w każdej konkurencji więc raczej przez sędziowanie tej przyjemności nie mogę odbierać (dodam, może w każdej startować i jak dla mnie w każdej jest potencjalnym zwycięzcą*rolleyes*)

Podaję trasę w Lesznie na stadion (niestety, nie udało się uzyskać zgody na wjazd pojazdów niedopuszczonych formalnie do jazdy po drogach publicznych - kiedy będzie wybudowana S5, sytuacja się zmieni):
Wilkowicka, rondo Gronowo, Poznańska, rondo Podwale, Piłsudskiego, rondo Antoniny, Konstytucji 3 Maja, Okrężna, rondo Sybiraków, 17 Stycznia,
STADION im A.Smoczyka-ALEJA GWIAZD ŻUŻLA
17 stycznia, Korcza, Jana Pawła II, Krasińskiego, Śniadeckich, Fabryczna, rondo Podwale, Poznańska, rondo Gronowo, Wilkowicka.

Wyjazd z Wilkowic planowany o 16:00 - odprawa o 15:30. Mam już opracowane mapki (co by się nie pogubili) w formacie A3.
Muszę wiedzieć orientacyjnie ile traktorów pojedzie, dlatego proszę, wpisujcie się.
Jedziemy jak w roku poprzednim, czyli po 5 traktorów i przerwa 50m.
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Jacek ze Skansena »

Jeśli będzie potrzeba to mogę pomóc w 1, 4 i 5
Awatar użytkownika
Piotr
Posty: 217
Rejestracja: 07 sie 2006, 21:44

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Piotr »

Jacek, wiem, że na Ciebie można liczyć, Dzięki.
To może pkt 4 - sobota?
Macieja wpisałem ale on o tym jeszcze nic nie wie lecz myślę, że nie odmówi.

Coś mi się wydaje, że wyścig ślimaków będzie atrakcją tego Festiwalu*hilarious*
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Wilkowice 2015

Post autor: Jacek ze Skansena »

Gdzie przydzielicie to będę. Mogę pomóc w tych trzech pozycjach. Wiem, że jeden to mało.
ODPOWIEDZ