Ursus C-45

Czyli ciągniki i maszyny w małych rozmiarach
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

Ursus C-45

Post autor: Ursus »

Ponieważ wśród miłośników starego sprzętu rolniczego zdarzają się również modelarze - stworzyłem ten dział. Nie tylko dla modelarzy, którzy sami robią modele, ale również dla "zbieraczy" modeli.
Ale wracając do Ursusa C-45.
Jestem w trakcie budowy modelu właśnie tego ciągnika. Skala 1:15. Materiały jakie używam to przede wszystkim drewno, metal, tworzywa sztuczne. Jestem już daleko za półmetkiem prac - w sumie model jest prawie skończony - zostaną tylko koła i drobne prace kosmetyczne. Mam zamiar zaprezentować go na Festiwalu w Wilkowicach. Jak nie wyrobię się z zrobieniem odpowiednich kół ogumionych to model spocznie na stalowych odpowiednikach z ostrogami. Będzie to więc wtedy typowo rolnicza wersja. Niestety nie wyrobię się raczej z zrobieniem pługa ciąganego do tego ciągnika.
Niedługo wstawię tutaj zdjęcia - ale już po ukończeniu. Jak na mój pierwszy w życiu model - myślę, że nie będzie tragiczny. Ale przy następnych będę miał już jakieś doświadczenie - którego teraz mi brakowało.
W planach było malowanie na kolor ciemno zielony - jednak wybrałem czarny matowy kolor. Moim zdaniem w ten sposób będzie wyglądał jak prawdziwy "stalowy rumak"
Oczywiście to nie ostatni model - już planuję Lanza HL-12 z młocarnią Lanz (tak jak zaprezentowana była w Szreniawie), Zetora 25 oraz Ursusa C-45 w jednej z pierwszych wersji lub Lanza HR-2.
Fotki już niedługo.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Ursus C-45

Post autor: Deleted_User »

Napewno efekt będzie imponujący :p Próbowalem cos takiego zrobić ale jakoś nie moge sie za to zabrać może nerwy mam zasłabe do takich miniaturek. W każdym razie takie ursusa nie da się kupić w żadnym sklepie napewno bedzie wyjątkowy;)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

Ja również z tego powodu zabrałem się za ten model. Jak wyjdzie - zobaczymy. Niedługo fotki gotowego modelu - tylko go skończe
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ursus C-45

Post autor: rafal »

Czekamy na efekt końcowy i namawiam innych do naśladowania.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

Oto kilka fotek z pierwszej przymiarki... :D Jutro może będą już gotowego modelu B)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

A oto wynik końcowy - sami oceńcie jak to wyszło

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Fotki robione na szybko w przeddzień zlotu w Wilkowicach w nocy ;)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: Ursus C-45

Post autor: rafal »

a efekt koncowy był rewelacyjny, model Ursusa C-45 prezentował się wspaniale. Ciekawscy próbowali na dotyk spradzić z czego ciagnik jest zrobiony.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

W trakcie budowy szukałem pomysłów na różnych forach modelarskich, na kilku zamieściłem także zdjęcia modelu gotowego. Oczywiście napisałem, że jestem początkujący itd. Muszę powiedzieć, że zdziwiła mnie ogromna liczba pozytywnych postów - zdarzały się równiez w postach podpowiedzi jak można go lepiej zrobić (niektórzy zalecali troszkę rdzy, przepalony komin itd. ) - jednak nie było żadnego postu negatywnego. Bardzo mnie to cieszy i niezmiernie motywuje to dalszych prac. Ten model oczywiście jeszcze "dopieszcze" jak będe miał jakieś instrukcje co do technik np. robienia rdzy. Na następny rok w planach są 4 nowe modele. Na początek może Lanz HR2, potem Zetor 25 (Rafał oczywiście wzorowany na Twoim - więc może być bardzo podobny) oraz dwa Ursusy - C-45 oraz C-451. Te dwa ostatnie większe niż ten model.
Zobaczymy jak wyjdzie :rol:
Ale zapraszam za rok wszystkich na festiwal - impreza tegoroczna była naprawde bardzo udana - a dla mnie bardzo ważna.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Ursus C-45

Post autor: Jacek ze Skansena »

Powiem tak. Nie mam cierpliwości do takiej roboty. Podziwiam ciebie i innych ludzi z takim zacięciem. Fajnie, że jestescie i robicie dobrą robotę.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

Uwierz, że mi też czasami cierpliwości już brakowało - np. jak któryś raz z rzędu robiłem głowicę. :yes: Ale jakoś się udało.



Korzystając z okazji, że dziś odkręciłem mojego Ursusa od podstawki - bo postanowiłem zrobić taką ładną jak do Zetora - wybrałem się z aparatem do ogrodu i cyknąłem trochę fotek.

Jak się podobają??

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek



Mam jeszcze kilka takich zwykłych to potem wrzuce.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Ursus C-45

Post autor: Ursus »

Dzięki - cieszy mnie to :)



No to dorzucam reszte fotek:

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek



Robiąc tablicę rejestracyjną do Zetora zrobiłem sobie też drugą do Ursusa - znaczy się projekt ;)

Może w tym roku załoze :)

Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
ODPOWIEDZ