Podnośnik t-25

Wszystko o ciągnikach z ZSRR
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Hej.

Problem mam taki :
Jak mechanik robił mi skrzynie biegów, wymieniał olej w skrzyni i w podnośniku. A on teraz bardzo opuszcza ciężkie rzeczy np jak Talerzówka, kosiarka rotacyjna. Widać na oko jak opuszcza. Na starym oleju nie opuszczał tak. Pompa jest okey bo podnosi beż problemów wszystko, tylko dlaczego tak opuszcza ? Czy trzeba wymienić komplet uszczelek do siłownika ? A i czy jest jakiś komplet naprawczy do rozdzielacza?

Pozdrawiam pawel807
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Mentos22 »

Do siłownika komplet naprawczy kosztuje 11 zł
Do rozdzielacza też jest zestaw naprawczy koszt max 20 zł
Po wymianie powinno być ok :):)
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Mam 18 lat i dam rade sam to wymienić ?

Czy lepiej samemu się nie dotykać zanieść komuś kto się zna na Tym.

W rozdzielaczu dużo jest tych elementów ? Bo do podnośnika mam i jest dużo tych uszczelek.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Bolszewik »

Zacznij od sprawdzenia ilości oleju w układzie hydraulicznym.

Jeśli z siłownika się nie kida to problem jest w rozdzielaczu.
Stawiam zresztą że to tam tkwi problem.

Poza konkursem to czy nie podnosisz za ciężkich narzędzi i jak szybko opada ? Bo jak opada taki ciężar np. po godzinie to nie widzę problemu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Też myślę że to uszczelki w siłowniku. Opuszcza raz dwa 3 minuty i kosiarka na ziemi.

Zrobię zdjęcia i wam pokaże. Skąd wycieka olej.Sorki ze dopiero teraz daje zdj na śmierć zapomniałem przepraszam jeszcze raz.

Olej mi cieknie stąd :
http://i51.tinypic.com/ix6255.jpg
http://i55.tinypic.com/jtxm68.jpg

Czy komplet naprawczy siłownika i rozdzielacza naprawi ten problem ? I będzie lepiej podnosił i trzymał ciężar w górze. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Bolszewik »

1. Komplet do rozdzielacza kosztuje kilkanaście złotych. Jego wymiana spowodować powinna usunięcie wycieku jednak nie koniecznie musi wpłynąć na siłę podnoszenia. Może być tak że sekcję są już wypracowane i uszczelnisz go tylko na zewnątrz przecieki wewnętrzne pozostaną.

2. Koszt uszczelniaczy do siłownika równie niski warto wymienić całość. Uwaga czasami trzeba zmienić tłoczysko jeśli są na nim rysy.

Powinno pomóc ale gwarancji nie ma. Koszty na szczęście nie duże tylko sporo roboty.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
marek
Posty: 1543
Rejestracja: 22 gru 2009, 22:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: marek »

Sądząc po ilości pokazanego wycieku,to nie jest to przyczyna opadania.Najprawdopodobniej ,,poszły" uszczelniacze na tłoku wewnątrz siłownika.
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Bo z rozdzielacza wycieka olej gdy trzymam długo wajchą np jak podnoszę kosiarkę murze trzymam długo i wycieka. Jak coś lekkiego podnoszę nie wycieka. Ale z siłownika cały czas cieknie. Teraz jest czarny bo dużo się go używa.
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Bolszewik »

Trzymając długo wymuszasz działanie co powoduje przegrzewanie się oleju. Co za tym idzie jest on rzadszy i się kida.

Myślę że lepiej zacząć od remontu siłownika.

Uwaga uszczelki plastikowe na tłok bardzo ciężko założyć, dobrze jest je wrzucic przed montażem do wrzątku.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Mentos22 »

Jak kupisz uszczelki to dokładnie pooglądaj je ja swoje musiałem obcinać bo wystawały jakieś farfocle na odlewach plastikowych takie dziadostwo teraz robią co do tego wrzątku to ja gotowałem wodę w kubku i wrzucałem na 5 min uszczelki i z wielkim bólem wlazły. remont siłownika nie jest trudny sam zmieniłem uszczelniacze bez taty bo był w pracy tylko trzeba pomalutku wszystko robić :)
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Już mam kupione te uszczelki, tylko nie wiem jak się za to zabrać. Boje się że coś popsuje znając mnie ;P
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Mentos22 »

Nie bój się tam nie masz co popsuć uważaj jak wyjmiesz tłoczysko cylinder przykryj czystą szmatą żeby nic się nie dostało tam. A reszta to już z górki :) Jak masz katalog to krok po kroku patrz jak się rozbiera siłownik :)
jumzik
Posty: 12
Rejestracja: 19 wrz 2010, 18:15

RE: Podnośnik t-25

Post autor: jumzik »

Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Bolszewik »

Tłok nie jest drogi koło 100 zł, wymieniałem go nie tak dawno.

Najpierw i tak musisz rozłożyć, no chyba że są od razu widoczne rysy to można kupić.

Ja bym się jednak wstrzymał i najpierw rozebrał jeśli w środku też są jakieś uszkodzenia kup cały nowy, koszt poniżej 300 zł.



*************************

Odbiegając nieco od tematu podnośnika, ale cały czas w temacie hydrauliki siłowej.

Dziś kupiłem takie złączki hydrauliczne do swojego T-25:

http://www.martechhs.nazwa.pl/index.php ... kozlacza#1

Suchoodcinające, rozmiar 1/2 ", podobno dobre ktoś ma na ich temat jakieś zdanie ?
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

dam mag napisał/a:
mam wrażenie ze masz zbyt rzadki olej w siłowniku.lub też zapowietrzony układ.odpowietrza sie to przez srubke na siłowniku
Właśnie jak miałem stary olej było ok do ograniecia nie opuszczał tak, nie ciekło tak.

Ale gdy robiłem skrzynie mechanik nalał do skrzyni i do podnośnika nowiuśki olej. I od tamtej pory zaczęły się te problemy. Trochę drogo mnie to wyniesie wymienić rozdzielać i siłownik na nowy. A kasą nie trzaskam ....
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Mentos22 »

Pozmieniaj pierwsze uszczelniacze na siłowniku i rozdzielaczu jak nie pomoże to wtedy wymiana ale chyba jedynie siłownik wymień bo jak niego cieknie to musi być tłoczysko wyrobione koszt 180 zł
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

zaraz zrobię zdj i wam pokaże jak wygląda w tej chwili siłownik gdy jest w dzień w dzień w użytku... ;)

Edit//
http://i53.tinypic.com/347d1kj.jpg
http://i52.tinypic.com/30vc5j9.jpg
http://i53.tinypic.com/wries3.jpg
Awatar użytkownika
Mentos22
Posty: 157
Rejestracja: 04 sie 2007, 11:06

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Mentos22 »

Ale wszystko zalane. A więc tak wymień gumki na rozdzielaczu te co dźwignia w nich chodzi koszt 5 zł pewnie zgrębiały i tam leje na rozdzielacz i pompę. Siłownik to tak jak mówię przy wolnej sobocie wymontuj wyczyść ,pooglądaj tłoczysko i cylinder,zmień uszczelniacze i ma być u mnie też opadał i wymieniłem uszczelniacze i jest ok tylko mi wynosi olej na tłoczysku do góry i czasem kida ale podnośnik trzyma to jest dopiero zagadka hehe :)
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Podnośnik t-25

Post autor: Bolszewik »

Nie tykaj na razie rozdzielacza.

Zacznij od siłownika, czemu prosta sprawa możliwe że problem jest tylko w siłowniku np. coś się zablokowało i jest zbyt duże ciśnienie czy coś takiego.

Zrób najpierw siłownik bo tak czy inaczej z niego bardziej się leje



****************


PS. Zestaw naprawczy do rozdzielacza 13 zł, dziś kupowałem.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
pawel807
Posty: 108
Rejestracja: 13 cze 2010, 10:52

RE: Podnośnik t-25

Post autor: pawel807 »

Witam.

Chciałem was poinformować ze wymieniłem z kolegą te uszczelki na siłowniku. Nie jest to tak bardzo trudna robota.

Po wymianie wszystko jest ok podjechałem pod talerzówkę na małych obrotach podnosi i co najważniejsze nie opuszcza. Nie powiem bo coś pyka pomalutku, ale napewno nie jest tak jak wcześniej że gołym okiem można było zobaczyć jak opada maszyna w dól. Chciałem wam podziękować że mi podpowiedzieliście.

A teraz pokaże jak wygląda siłownik po remoncie :)

Obrazek
ODPOWIEDZ