Wał strunowy do pługa Grudziądz

Wszystko co dotyczy różnych starych pługów, kultywatorów, bron, głęboszy itd.
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 680
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Wał strunowy do pługa Grudziądz

Post autor: Majo »

Witam znawców i remontowców!

Jakiś czas temu niedaleko mnie oglądałem pług trzyskibowy Unia Grudziądz z wałem. Miałem go kupować, ale po oględzinach zdecydowałem, że jest za duży do mojego Zetora i zrezygnowałem. Głównie polowałem na ten wał, ale w całej sytuacji zapomniałem zapytać czy gospodarz sprzeda mi sam wał. Rozwiązała się dość długa rozmowa o maszynach, gospodarstwie i innych. No i w końcu potoczyło się tak, że nie zapytałem.

Czy ktoś z Was wie lub ma jakąś literaturę, w której można znaleźć coś na temat tego wału? Wał jest oryginalny. Miał tabliczkę znamionową Unii, ale niestety nie pamiętam oznaczeń ani nic innego... Można było poznać, że jest to robota fabryczna, bo wszystko było bardzo dobrze wykonane, spawy konkretne, a nie jakieś smarki garażowe, regulacje i mocowania dobrze dopasowane do ramy pługa, więc jestem pewien, że był to oryginał.

Niestety zapodział mi się telefon do tego Pana i tyle o wale na dziś wiem.

A mam w planie coś takiego zbudować, bo na oryginał raczej nie ma co liczyć. Nigdzie w internetach nie mogę znaleźć takiego cuda. Są podobne, ale produkcja współczesna.

Aha!! Coś mi się wydaje, że gdzieś już pytałem o ten wał, ale za żadne skarby nie mogę znaleźć tego tematu. Może mi się tylko wydaje...

Obrazek

Obrazek
MichalD
Posty: 1
Rejestracja: 04 mar 2021, 20:20

Re: Wał strunowy do pługa Grudziądz

Post autor: MichalD »

Witam, posiadam taki wał( prawdopodobnie samoróbka). Został po zmarłym Teściu. Stan tak jak na foto, ponieważ stał pod chmurką
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Majo
Posty: 680
Rejestracja: 11 sty 2014, 9:41

Re: Wał strunowy do pługa Grudziądz

Post autor: Majo »

Niestety to nie o to o co mi chodzi...

Interesuje mnie tylko oryginał.
ODPOWIEDZ