RE C-308 DZIK-21

Wszystkie małe ciągniczki takie jak Ursus C-308, Dzik, Mrówka
krzysiek19750
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2009, 22:43

RE C-308 DZIK-21

Post autor: krzysiek19750 »

Witam wszystkich jestem posiadaczem ursusa-308 który przepala świece co może być przyczyną.
matti1989a
Posty: 133
Rejestracja: 16 maja 2015, 0:00
Lokalizacja: Kobylin

RE: RE C-308 DZIK-21

Post autor: matti1989a »

Ja w swoim dziku 2 mam podobnie wcześniej miałem zamontowany wypracowany już silnik ten z wewnętrznym zapłonem świeca krótko wytrzymywała, został założony silnik po remoncie nowszego typu od dzika 21 i nadal to samo. Wuja ma też dzika 21 problem ten sam trzeba często wymieniać świece bo się niszczą. Kupowane już różne z innymi wartościami cieplnymi. Może powodem jest to, że w naszych dzikach mamy zredukowane gwinty od świec na te mniejsze może z oryginałem nie ma takich problemów... Bynajmniej te silniki mają bardzo słabą iskrę i zakopcają świece. Liczę, że uda się jednemu z użytkowników forum stworzyć zapłon CDI do dzika,a jak nie to będę myśleć nad bateryjnym.
Awatar użytkownika
lxxx20
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2017, 20:31

RE: RE C-308 DZIK-21

Post autor: lxxx20 »

Raczej redukcja gwintu nie ma wpływu na to jedynie co to trzeba częściej czyścić. Ja powiem tak w tamtym roku na wiosne robiłem kapitalny remont silnika praktycznie wszystko nowe w lato trochę powoziłem drzewa z lasu a na jesieni już zaczął kuleć nie chciał palić przerywał strzelał (świece miałem z dużym gwintem od remontu) kupiłem nową świece zapalił od strzała pochodził 5min i znów to samo co sie okazało a no cewka szczerze nie wiem co jej sie stało ale to ona była winna jeszcze żebym kupił chińczyka to bym się nie zdziwił ale włożyłem naszą polską no i cóż teraz mam bułgarską i świece od skutera wkręciłem i na razie bez problemów. Tak że jak masz opcje to zmień cewke, kondensator i świece może pomoże
krzysiek19750
Posty: 27
Rejestracja: 30 gru 2009, 22:43

RE: RE C-308 DZIK-21

Post autor: krzysiek19750 »

Dzięki spróbuje wymienić jeszcze cewkę:p
ODPOWIEDZ