RS 09-od początku

Czyli RS i inne
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

po zniwach mozemy to wykonac- bede w stanie dac 70 zl z przesyłką, narazie to postaram sie samemu wg. czeskiej ksiazki cos opracować ;)



mam nowy problem choć ta usterka nęka mnie juz troche czasu. chodzi mi tym razem o siłowni tylnego podnosnia, kapie z niego strasznie olej :( dziadzia mi już dawo mówił że węże są do wymiany no i wymieniłem a dalej kapie a tu tato mi mówi że na tym tłoczku jest jakis uszczerbek czy coś-siłownik nadaje sie do wymiany. od czego mogłby pasować ten siłownik? Teraz jeszcze działa ale jak podniosę kultywator, agregat czy cos innego to spadnie po kilku minutach, musiałem dospawać łańcuchy do ciegien i do belki poprzecznej. I tutaj mam kolejne pytanie. Czy zawór regulujący przy rozdzielaczu odpowiedzialny jest u mnie za to opadanie kultywatora?
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: RS 09-od początku

Post autor: rafal »

Zamieszczam poniżej fotki z odświerzania RS-a. Najbardziej spodobały mi się te rury wydechowe. Uff zostało jeszcze sporo pracy.

Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: RS 09-od początku

Post autor: Ursus »

Ja jakoś nigdy się RSem tak bardzo nie interesowałem i nie przyglądałem - więc nawet nie wiedziałem, że miał takie fajne wydechy :) Widzę, że praca jakoś idzie chociaż jeszcze do końcowego efektu trochę zostało :)
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: RS 09-od początku

Post autor: Jacek ze Skansena »

Rafał jest bardzo dokładny. Widzę, że i RS będzie tak zrobiony. Cudeńko.
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: RS 09-od początku

Post autor: rafal »

Dzieki , chociaż na żywo zobaczycie wiele mankamentów, to efekt ciecia kosztów i dylemat z którym zetknie sie każdy kto odnawia stary sprzęt. Niektóre elementy np. felgi, nowe opony przednie zostawie już do przyszłego roku żeby nie zrujnować budżetu. :yes:
Gwiazdki tylnych kół, siedzenie i puszka akumulatora są właśnie piaskowane i malowane. Czekam jeszcze na zegar tempartaury zamówiony w Niemczech
Dzieki i pozdrwawiam
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Witam wszystkich, widzę że ^rafal odwalił rS-ka na cacy ;-) ja swojego powolutku przygotowuję do remonciku chociaz nie ma zbytnio czasu, w sobote była orka, później siew poplonu a choćby dziś byłem nim z wozem po deski u stolarza, nie ma dnia zeby nie yl potrzebny.
Wyrazy podziwu dla przedmówcy, piękna maszyna sie tworzy.Dodaję pierwszy z wielu filmów z wakacji z udziałem RS-09
http://pl.youtube.com/watch?v=jyZFJYv3SYo

pozdrawiam



http://pl.youtube.com/watch?v=xfSlNgYMxbg ;-)


P.S. Jak wrzucasz jakieś linki to zaznaczaj cały link i kliknij "url" - wtedy link będzie klikalny - Ursus<br><br><br><br>

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a93 ... 731e7.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/199 ... 7050f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1fb ... df04d.html

Tylko kilka z wielu fotek z przełomu lipca i sierpnia 2007 roku :)



Mam pytanie do przedmówcy-ile kosztują oba tłumiki do tego ciagniczka? ja szukałem ich wszędzie, całą okolicę zjeździłem żeby coś dostac a tu lipa, pomóż, prosze



kilka kolejnych fotek przed i w czasie dozynek gminnych Ludwinów 2007
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ce1 ... acb27.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
rafal
Posty: 1457
Rejestracja: 26 cze 2006, 15:02

RE: RS 09-od początku

Post autor: rafal »

cześć , teraz zaglądam tu rzadziej , a to z powodu natłoku przygotowań do Wilkowic i awarii mojego komputera.
Te tłumiki to są stare tylko wymalowane i dospawane mają końcówki. Niestety nie mam pojeciea gdzie możan takkowe dostać i ile to bu kosztowało. Zauwazyłem że jeden z nich juz był sztukowany z samochodowego. trzeba jednak troche się pogimnastykować żeby ustawić te rury od gardzieli cylindra do tłumika.
No ale Twój Rs-ik to jest pierwsza klasa, bardzo ładny , robi wrażenie , pogratulować :)
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: RS 09-od początku

Post autor: Ursus »

RSik ładny chociaż za bardzo nie przepadam za takimi "niekompletnymi ciągnikami" :lol: A ta rejestracja to bardziej by do Fiata 126p pasowała :D
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Chciałbym ożywić temat w związku z tym że zbliża się zima ( u mnie już jest :) ) i to najlepsza pora dla prac w garażu. Planuję zimą przeszczepić kosiarkę listwową na przód ramy do mojego RS-a, już mam upatrzoną kompletnie rozebraną Osę 1 na złomie ale da się z niej coś zrobić, przystosowałbym ją chętnie do swojego sprzętu z uwagi na to iż mam kawałek łąki do koszenia latem. Jakie siłowniki montowane były oryginalnie do podnoszenia narzędzi zawieszonych na ramie przedniej? Ma ktoś może jakieś schematy i projekty jak te narzędzia wogóle "wiszą" :) ? Mam na oku siłownik od jakiegoś wózka widłowego o udźwigu około 2 ton (powinno wystarczyć) ale może się mylę? Wiecie jakie moce i rozwiązania przewidywała fabryka? Chodzi mi szczególnie o kosiarki listwowe, ich zawieszenie itd. Proszę Was bracia Retrotraktorzyści o poradę :smilewinkgrin:
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: RS 09-od początku

Post autor: Ursus »

Nie wiem czy takie coś by Ci pomogło?

http://picasaweb.google.pl/ursus451/Moj ... 8356013634
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

To coś dla mnie, ale Ursusie powiedz czy są tam jakieś ciekawe schematy i projekty? Kiedyś znalazłem w internecie piękną Austriacką stronę z masą zdjęc, niestety strona wygasła :(
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: RS 09-od początku

Post autor: Ursus »

Jak się obrobie z zadań domowych to zrobię Ci skana.
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Byłbym dozgonnie wdzięczny :)
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: colt »

Witam
Najpierw chciałbym wszystkich powitać,jest to mój pierwszy post na tym forum.Jestem posiadaczem RS-sa,dzisiaj kupiłem silnik czterocylindrowy od DDRowskiej spawarki wirowej,taki sam jak w wersji 124 i w zwiazku z tym mam pytanie-czy od strony zawiesia narzędzi silnik jest podparty na poduszkach?,czy tylko wisi na obudowie sprzęgła , tak jak w wersji 2cylindrowej??.:confused:
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Witamy na forum :) W moim przekonaniu ten silnik "wisi" tylko na obudowie sprzęgła jak w wersji GT122 ale głowy nie daję bo szkoda. Poszukam na pewnej niemieckiej stronie więcej danych i dam Ci znać niebawem na forum. Witam szczególnie dlatego ze jeszcze nigdy nie widziałem wersji GT 124 na żywo :)



http://www.landmaschinen.tu-dresden.de/ ... bild.html

Wisi na samym kołnierzu :)

Proszę o zdjęcia :)
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: colt »

Dzięki Szczepan!!
Wyślę Fotki po Nowym Roku. Nie wiem czy swojego rs bedę przerabiał na 100% oryginał ze względu na brak drugiego oryginalnego filtra powietrza inne kolektory ssące itp.Mój ma ładowacz czołowy i głównie w takim charakterze będzie używany.Planuję jeszcze założyć szersze tylne gumy oraz wspomaganie .Na oryginał kupię jeszcze jednego bez silnika ,zwłaszcza że w swoim zrobiłem remont kapitalny tzw.góry oraz regenerację pompy i wtryskiwaczy.Interesują mnie maszyny samobieżne na bazie rs-a .Nie dawno widziałem ładowacz typu cyklop,może ktoś ma jakieś zdjęcia,szukam wrzelkich materiałów na temat przegubowców, miałem informację że pod Legnicą na fermie drobiu był taqki używany z ładowaczem czołowym,fajna młała fadroma ,moze ktoś ma zdjęcia???
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Kolego gdzieś w sieci widziałem RS 09 do prac na kolei, oto link:
http://www.chemnitztalbahn.de/gt124.html

Tutaj chyba w pełnym "ohydraulikowaniu" :)
http://nagi.ee/photos/bokser/981475/
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: colt »

Dzięki za fotki.
Czy ktoś z Was ma patent na tarczę sprzęgłową z tłumikiem drgań oraz docisk sprzęgła z wyciskaniem typu "słoneczkowego " (ten gruby frez w środku).Czy sprzęgło pasuje od któregoś multicara lub trabanta?:confused::uhoh:
Awatar użytkownika
Szczepan-1990
Posty: 628
Rejestracja: 22 sty 2007, 13:46

RE: RS 09-od początku

Post autor: Szczepan-1990 »

Podobno pasować od Multicara ;)
colt
Posty: 93
Rejestracja: 06 gru 2007, 18:18

RE: RS 09-od początku

Post autor: colt »

WITAM
zDROWIA SZCZęśCIA W NOWYM ROKU DLA WSZYSTKICH RETROTRAKTORZYSTóW!!!

Byłem dzisiaj na "zakupach części do rs. Jest prawie wszystko z mechaniki
kupiłem błotniki skrzynię biegów z kolumną sprzęgło kompletne itp,prawdziwa kopalnia -gość miał 7 sztuk na części,zasmucił mnie widok porozbijanych części aluminiowych z przeznaczeniem na złom ,swoisty objaw "maszynoburstwa" uprawiany przez jego synów.Prosiłem o zaniechanie tego i w zamian obiecałem ze dam na forum informację że są części do sprzedania .kontakt tel 0605787512 wieś Rąbiń niedaleko Śremu
pozdrawiam

Stanisław Jaworski
ODPOWIEDZ