Kłopot z 1CA90

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

Kłopot z 1CA90

Post autor: wiechuch »

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem silnika diesel Andorii 1CA90 w słabszej wersji dla motopomp czyli 4.8 KW i 2000 obr/min. Zapala bez problemu, wchodzi na obroty także bez problemu jednakże po krótkim zagrzaniu "pluje trochę olejem z tłumika wydechu oraz po odkręceniu korka wlewu oleju także wydostają się odrobiny oleju, silnik chodzi jak na disla w miarę cicho bez głośnych stuków. Wiem, że ten silnik nadaje się do remontu. Zakupiłem instrukcję napraw dla tego silnika (do Andrychowa mam 35 km). Mam pytanie do osób wykonujących remont takiego silnika we własnym zakresie: na jakie podzespoły i ich stopień zużycia mam najpierw zwrócić uwagę przy tego rodzaju dolegliwościach, czy sugerować się poradami inżynierów z Andorii w tym temacie czy macie swoje sposoby aby usunąć taki problem. Mam także pytanie do posiadaczy tych silników: w sklepie Andorii dowiedziałem się, że budowa jak też wszystkie części tego silnika są takie same dla silnika o parametrach 7.8 KW (10 KM)i 3000 obr/min jak też o parametrach silnika który posiadam. Może ktoś z kolegów Forum Retrotraktor wie co zmienić w tym silniku (jaką część ) aby uzyskać parametry przewidziane dla 10 KM skoro budowa jest ta sama ( podobno coś związane z regulacją obrotów). Proszę o poradę. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Dobrodziej103
Posty: 192
Rejestracja: 08 lis 2008, 21:27

RE: Kłopot z 1CA90

Post autor: Dobrodziej103 »

Wiechuch pokaż zdjęcie swojego sprzętu i to rozwiąże wątpliwości co do typu twojego silnika.
chodkii
Posty: 148
Rejestracja: 22 sty 2008, 23:51

RE: Kłopot z 1CA90

Post autor: chodkii »

były dwie wersje i było na forum czym sie roznia
chodzi twz o kąt wyprzedzenia wtrysku
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: Kłopot z 1CA90

Post autor: wiechuch »

Witam. NIe mam możliwości zrobienia zdjęcia lecz mój silnik wygląda tak jak ten z aukcji allegro już zakończonej (tylko kolor zbiornika inny).Podaje link do tej aukcji http://www.allegro.pl/item692017673_sil ... _s_10.html Na tabliczce znamionowej widnieją te podane przezemnie parametry natomiast symbol silnika to 1CA90 / PE. Pozdrawiam
ODPOWIEDZ