Wieniec na koło zamachowe do S-320

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Znalazłem na allegro taki rozrusznik http://allegro.pl/item883023253_rozrusz ... aniej.html ma takie samo oznaczenie jak ten od esa będzie on pasował ??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Bolszewik »

Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

ma oznaczenie r11b i ten od esa ma też r11b to raczej ma lewe i jest tańszy niż ten co ty proponujesz
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: hubert »

Nie koniecznie, oznaczenia były takie same w żuku i 1 HC 102, a jednak w tym drugim obroty są lewe, a w żuku prawe, oznaczenie nie wpływa na kierunek obrotu, najlepiej napisz do gościa na allegro, przedzwoń, ale z tego co czytałem w opisie to ma jednak prawe obroty, bo był stosowany w ciągnikach, a ciągniki przeważnie na rozruszniku mają prawe. Ten co wysłał bolszewik, to chyba R5, taka jak w żuku i 1 HC 102, drogie te rozruszniki, do esa podchodzą też rozruszniki od multicara, ale trzeba głowice w nich lekko przerabiać.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Niekoniecznie w ciągnikach są prawe gość w mojej wsi ma też esa 18 i sąsiad mu dał rozrusznik z zetora i zamontował sobie. Z żuka ma oznaczenie r11 albo r11a. A jaka przeróbka wchodzi w grę bo od multicara toi bym załatwił sobie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: hubert »

Przy głowicy rozrusznika trzeba lekko podciąć, bo inaczej koło zamachowe będzie "jeździć" po głowicy.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

A zębatka rozrusznika będzie pasować na zęby na wieńcu ??
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: hubert »

Powinna pasować, u mnie w 1 HC 102 pasowało bez problemu, jednak pozbyłem się rozrusznika, mam oryginalny.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

To u mnie też będzie. Oryginalny to za drogi prawie 600zł w Andorii kolega za 700zł kupił sama hehe. Teraz wystarczy dokupić wieniec stoczyć koło i montować wszystko rozrusznik mam na oku na złomie chcieli za niego 300zł ale jak się dobrze potarguje to pójdzie za 100Jednak do esa 320 nie potrzeba rozrusznika lewo obrotowego pasuje zwykły od żukaWitam! Wczoraj dostałem wieniec i wydaje mi się że ten tryb od rozrusznika z żuka może być trochę za małyPrace posuwają się do przodu koło przetoczone, rozrusznik kupiony jeszcze zostało dorobienie mocowania na rozrusznik i ma działać:D
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Bolszewik »

Nie ma czegoś takiego jak "18" istnieje S-320
Nie ma czegoś takiego jak "15" istnieje 1HC102

To strona że tak powiem historyczno - techniczna więc trzymajmy się choć trochę poprawnej terminologii.

Nie ma czegoś takiego jak rozrusznik od żuka z lewymi obrotami. Istnieją rozruszniki które wyglądają tak samo jak od żuka jednak oś wirnika i bendix są inne, właśnie "lewe". Chyba jest też nieco inny kąt główki. Dla zainteresowanych to jest rozrusznik do 1HC102:

http://www.expom-kwidzyn.pl/produkcja,R ... odukt.html

Nie żebym był złośliwy ale jak ktoś zapyta w sklepie o rozrusznik do żuka z lewymi obrotami to efekt może być taki:
- śmiech
- nie ma takiego
- doucz się
Oraz ileś tam innych wersji. Jeden na 100 załapie że klientowi chodzi o rozrusznika >> R5k[L] <<.

Z doświadczenia wiem że jak się coś kupuje lub czegoś szuka to trzeba wiedzieć jak co się nazywa. Inaczej potencjalny sprzedawca traktuje takiego klienta jak jelenia któremu można wcisnąć byle chłam. Nie wiem czy jeden na stu sprzedawców oprze się pokusie "wyczyszczenia magazynu" przy takiej okazji.

Wykażesz się odrobiną fachowości i wiedzy, a traktują Cię jak należy.
Wykażesz się ich brakiem, a zrobią Cię w trąbę.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
olowaty
Posty: 674
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:17

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: olowaty »

Tak trochę OT. Dla szaleńców coś na temat zmiany kierunku obrotów rozrusznika:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1103603.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic243215.html
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1347303.html
I najbardziej rozbudowany wątek z rozwiązaniem:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1550712.html
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

To że pasuje rozrusznik od C 360 to już wiem nawet kupiłem taki z przekładnią planetarną nowy w sklepie za 300 zł. Dzisiaj zakładaliśmy wieniec na koło a tak dokładniej to przykręcaliśmy śrubami bo tokarz trochę zawalił sprawę i wieniec zachodził luźno
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Bolszewik »

Czekamy na fotografię z przeprowadzonych prac.
Albo lepiej filmik z testów rozruchu.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

To już koło z przykręconym wieńcem
[img][IMG]http://img72.imageshack.us/img72/6766/obraz3142.jpg[/img][/img]
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

To jest SAM każda część jest z innego roku heheMocowanie na rozrusznik już dorobione wymaga tylko małej poprawki
[img][IMG]http://img20.imageshack.us/img20/9329/obraz3148.jpg[/img][/img]
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Nie rozumie jak możesz mieć mniejsze koło? Koło jest podtoczone a wieniec powinien być nabity tzn. podgrzany i ma wskoczyć na podtoczenie i jak ostygnie to się zaciśnie ale że u mnie tokarz trochę zawalił sprawę i wieniec zachodził luźno to musiałem wiercić otwory i przykręcić go. Rozrusznik jest kupiony w sklepie jest to rozrusznik od C330/C360 ma on przekładnie co pozwala na założenie jednego akumulatora
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

To jest oryginalny wieniec z Andrychowa ten co ja mam. A na tym zdjęciu jest oryginalne koło z wieńcem tylko ono ma dalej podtoczenie na głowice rozrusznika dlatego jest takie małe ja mam rozrusznik bez głowicy więc to podtoczenie było zbędne
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Próby ok zazębia się dobrze tylko próbowałem na aku od samochodu i właśnie za mało mocy jutro jadę kupić mocniejszy aku ok. 90Ah

Od żuka obroty będą dobre tylko za mały tryb. I mam jeszcze prośbę do moderatora niech usunie te posty w których była mowa że do tego esa jest potrzebny rozrusznik lewo obrotowy bo to jest bzdura i może kogoś wprowadzić w błąd
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Możesz powiedzieć jak wykonałeś te zęby?? I jak dobrze pali?
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Wieniec na koło zamachowe do S-320

Post autor: Deleted_User »

Ja już kupiłem nowy aku 92Ah ale jeszcze nie było próby bo koło jest zdemontowane ponieważ muszę skleić blok nad zbiornikiem paliwa :(Wszystko już złożone silnik odpala elegancko
ODPOWIEDZ