Silnik S301 - wymiar dźwigni

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

Silnik S301 - wymiar dźwigni

Post autor: Deleted_User »

Składam S 301!
Brakuje mi oryginalnej "dźwigni napinającej sprężynę" przy regulatorze obrotów - pozycja 9, tablica VII, Katalogu S301D .
Potrzebny byłby mi tylko wymiar - odległość pomiędzy osiami ( osiami symetrii) czopów, inaczej mówiąc, długość ramienia.
Myślę, że dźwignia jest taka sama jak w silniku S301 D

I tu prośba do kolegów, którzy mają akurat zdjętą pokrywę rozrządu, bądź poniewiera im się zapasowa dźwignia, o jej zmierzenie ( dokładność plus minus jeden milimetr wystarczy).

Dźwignię zrobię sam bo będzie to na pewno szybciej niż mozolne poszukiwanie i jej sprowadzanie.
Dziękuję z góry za wszelką pomoc.
Obrazek
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 663
Rejestracja: 30 lip 2007, 21:01

RE: Silnik S301 - wymiar dźwigni

Post autor: hubert »

Sprowadzenie przy dostępności w Andrychowie to jakieś max. 5 dni. Wystarczy napisać do nich e-mail.
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Silnik S301 - wymiar dźwigni

Post autor: Deleted_User »

hubert napisał/a:
Sprowadzenie przy dostępności w Andrychowie to jakieś max. 5 dni. Wystarczy napisać do nich e-mail.
Nie wiem czy dźwignia od S301D będzie pasowała do S 301!?
Zresztą, nic takiego tam nie posiadają.

Dziękuję:)



Już po bólu, poradziłem sobie. Zrobiłem dźwignię na tzw. " wyczucie" po analizie oczekiwanych jej zachowań.
Długość ramienia wyszła mi 47 mm.
Jeżeli jednak ktoś by zmierzył tą wielkość z oryginału, proszę o podanie tego tutaj, bym mógł święcić tryumf lub opłakiwać porażkę moich założeń konstrukcyjnych!:P
Myslę jednak, że będzie to moje arcydzieło prawidłowo się zachowywać, bo dźwignia sterująca pompą, połączona sprężyną z przedmiotową, świeżo "stworzoną", dźwignią napinającą sprężynę, stawia dostateczny opór regulatorowi odśrodkowemu.



Prośba do Admina, żeby ten temat usunąć jako już nieaktualny, a zaśmiecający niepotrzebnie forum.
Gdyby to nie było możliwe, to przeniesiony do działu "Silniki S 301 i 301D" chyba bardziej by pasował !!??
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: Silnik S301 - wymiar dźwigni

Post autor: Bolszewik »

Wiesz co Jasku zrób zdjęcie tej dorobionej dźwigni wraz z wymiarami może komuś się przyda ?

Na razie nie będę go kasował.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
Awatar użytkownika
Deleted_User
Posty: 2797
Rejestracja: 01 sty 1970, 1:00

RE: Silnik S301 - wymiar dźwigni

Post autor: Deleted_User »

Na fotce jest prototyp-prowizorka - dźwignia właściwa jest już zamontowana w silniku a pokrywa przykręcona. :(...(na silikon)


Nie wiem, czy dźwignia spełni swoje zadanie w całym zakresie obrotów ale jestem dobrej mysli i przekonany o tym, prawie na.. 99 procent!!
Prowizorka pozwoliła ""zobaczyć", że ramię dźwigni powinno być dłuższe o kilka milimetrów niż w prototypie (wpisany wymiar 47 mm jest już właściwy).
No i na końcu osi fi 12 dźwigni właściwej, została wykonana moleta.


Obrazek
ODPOWIEDZ