Proszę zidentyfikować ten silnik

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: wiechuch »

Witam. Jestem w posiadaniu tego silnika - diesel jednotłokowy pokazanego na zdjęciach. Mam prośbę do kolegów o jego identyfikację, gdyż nie ma tabliczki znamionowej. Chcę go naprawić ( podobno ma uszkodzoną panewkę ? )lecz chcąc szukać części muszę wiedzieć jaki to silnik. Za jakiekolwiek info dziękuję.
Awatar użytkownika
Ursus
Posty: 12235
Rejestracja: 16 cze 2006, 11:31
Lokalizacja: Oborniki Śląskie
Kontakt:

RE: Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: Ursus »

Oto zdjęcia nadesłane przez autora tematu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Zetor 25, Zetor 25A, Zetor 25K, Zetor 50 Super, Zetor 3011 Major, Ursus C-325, Ursus C-328, Ursus C-4011, Ursus C-308, Dzik 2, Dzik 21, Robi 151, żniwiarka, silniki stacjonarne, snopowiązałki, młocarnia i wiele innych...
Awatar użytkownika
Jacek ze Skansena
Posty: 2797
Rejestracja: 17 paź 2006, 11:22

RE: Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: Jacek ze Skansena »

Nie znaju.,
cycusxxl
Posty: 28
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:43

RE: Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: cycusxxl »

jak dobrze pamietam robilem kiedys taki w zageszczarce i prawdopobobnie jest to hatz ale pewny nie jestem:)
vauxhall
Posty: 407
Rejestracja: 05 cze 2008, 22:07

RE: Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: vauxhall »

Tak .to Hatz,czesci mozna znalezc szukajac w periodyku Truck.
Silnik popularny jak wczesniej w poscie wzmiankowano w zageszczarkach,kompresorach,agregatach pradotworczych.
Mozna tez nowe czesci zakupic na Ebay.de,mozliwa jest wysylka czesci.
wiechuch
Posty: 68
Rejestracja: 05 lip 2009, 11:10

RE: Proszę zidentyfikować ten silnik

Post autor: wiechuch »

Dzięki za sugestie oraz wytypowanie jakiego producenta jest ten silnik, jednakże jakbym znał jeszcze jego oznaczenie to byłoby super. Przeszukuje strony internetowe jednak do tej pory nie natknąłem się na nic podobnego, dlatego mam dalej prośbę o pomoc. Jak sam znajdę coś konkretnego to podzielę się informacją i zakończę temat.



Jest to silnik Hatz E 780 jednocylindrowy diesel o pojemności silnika 528 cm3 i mocy 8 KW / 11 PS. Dziękuję i zamykam temat.
ODPOWIEDZ