kola do wozka od s320

Wszystko o stacjonarnych silnikach rolniczych
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

kola do wozka od s320

Post autor: zenicior »

coz znowu mam problem mianowicie kupilem wozek pod silnik s320 strasznie zdezelowane oski i kola, oski to podotaczam i pospawam bo innej opcji to niema lecz moj problem polega na kolach mianowicie czas zrobil z nimi swoje rdza i dziury to polbiedy mam popekane ramiona ktore lacza obrecz z przyslowiowa piasta (nie jest to piasta ci co widzieli to mysle ze zrozumieja co mam na mysli piszac piasta) to wszystko to jest jakis odlew lecz nie zabardzo wiem jaki, probowalem pospawac normalna elektroda to katastrofa , elektroda do zeliwa to wogole odpada
zaznacze ze nie dysponuje zadna potezna spawarka tylko taka mala einhell za 400zl czy to moze byc przyczyna tej katastrofy?
pospawalem jedna czesc ale szlo to tak jak spaw na spaw i wkoncu gdzies chwycilo ale mam obawy ze jak zestawie na tym silnik to krychnie znowu

jesli mialktos podobny problem to prosze o pomoc
dziekuje i pozdrawiam
piorun1234
Posty: 228
Rejestracja: 24 maja 2011, 20:55

RE: kola do wozka od s320

Post autor: piorun1234 »

Koła do wózka prawdopodobnie są z żeliwa (żeliwo jest kruche i pęka) .Spawać elektrodą do żeliwa . Spotkałem się z dwoma typami elektrod do żeliwa ,jedne wymagały grzania palnikiem materiału który chce się pospawać i po spawaniu wymagały bardzo wolnego ostudzania ( zmniejszając powoli płomień ) inne zaś wymagają aby 1cm pospawać nie przegrzewając materiału ( tak aby można zaraz po spawaniu dotknąć ręką i nie oparzając się przy tym ) dłuższa chwila przerwy i dalej 1 cm i tak w kółko aż pospawamy inaczej zaraz po spawaniu pojawi się pęknięcie .
Proponuje poszukać na złomie ,przeważnie złomowni odkładają takie rzeczy na bok i później ludziom odsprzedają .
Awatar użytkownika
Bolszewik
Posty: 4849
Rejestracja: 29 mar 2008, 18:12

RE: kola do wozka od s320

Post autor: Bolszewik »

Żeliwo można też spawać gazowo.
Jak chcesz to mam gdzieś opis jak to robić.

Najłatwiej jednak to chyba tymi specjalnymi elektrodami na zimno, tylko do tego trzeba dobry prąd, czyli spawarka musi być mocna.
Staram się pisać poprawnie i zrozumiale po polsku.
T-25
bolszewik@retrotraktor.pl
krakerss
Posty: 203
Rejestracja: 17 sie 2008, 19:21

RE: kola do wozka od s320

Post autor: krakerss »

Mam wózek w super stanie. Na pompowanych 11' kołach. Wygląda na fabryczny, lub ktoś się bardzo postarał. Kilka jak nie kilkanaście wywlokłem na złom. Szkoda że wcześniej nie pisałeś. No i zależy skąd jesteś. Za wózek chcę 250 zł. Naprawdę warto.
zenicior
Posty: 25
Rejestracja: 12 gru 2011, 16:17

RE: kola do wozka od s320

Post autor: zenicior »

Kolego krakerss jestem z miejscowości Turek. Tak przy okazji zapytam czy wyslal pan mi ta obudowę filtra?
Co do kupna tego wózka teraz to z kasiora to tak jest dość krucho świeta i mam jeszcze pewien silniczek na oku wiec muszę się wstrzymać i dokonczyć ten który mam czyli próbować zespawać :D
ODPOWIEDZ